Do premiery na Terra przymierza się protokół Brokkr. 

Tldr; Brokkr zapewnia infrastrukturę inwestycyjną poprzez Portfele składające się ze strategii inwestycyjnych wykorzystujących protokoły DeFi. Portfele są tworzone przez DAO, a Brokkr Treasury inwestuje w nie swój własny kapitał, aby wygenerować niekończący się strumień przychodów dla protokołu. Wraz z rosnącymi przychodami rosną nagrody za staking oraz gwarantowana cena minimalna tokenów $BRO (Floor price).

Brokkr ewoluował jako produkt. Nie jest to tylko punktu wejścia do THORChain Synthetics, ale to być prężnie rozwijająca się infrastruktura inwestycyjna dla DeFi. Celem Brokkr jest uproszczenie DeFi i uczynienie go bardziej przyjaznym dla użytkownika.

1. Uproszczenie DeFi dzięki portfelom inwestycyjnym

Użytkownicy DeFi znają ból związany z ręcznym ustawianiem złożonych strategii – zajmuje to czas i wiele rzeczy może pójść nie tak. Zamiast żmudnych ręcznych czynności, użytkownicy Brokkr po prostu podpisują transakcję, a reszta procesu jest zautomatyzowana.

Protokół Brokkr zapewnia infrastrukturę do wdrażania portfeli inwestycyjnych składających się ze strategii, które wykorzystują protokoły DeFi. Podczas inwestowania w portfele, aktywa są automatycznie rozdzielane pomiędzy strategie, w naturalny sposób dywersyfikując inwestycję.

Dzięki THORChain portfele inwestycyjne można wykorzystywać dla dowolnych aktywów L1.

Strategia : Delta Neutralna – połączenie Anchor Protocol i Mirror Protocol.

Koncepcja Delta Neutralna polega na otwarciu pozycji “long” oraz ”short” na jednym aktywie w tym samym czasie, co skutkuje 0% wzrostem/spadkiem aktywa w każdym przypadku rynkowym. Prowadzi to do 0% APY z inwestycji w aktywa, ale generuje ~30% APY z używania protokołów i zdobywania nagród MIR.

Wszystkie portfele i strategie będą dostępne poprzez API oraz bezpośrednio w łańcuchu integracji z innymi podmiotami. Każdy projekt, który chce dodać łatwe w użyciu opcje inwestycyjne może po prostu zintegrować Brokkr w tle.

Pierwszym projektem, który zintegruje strategie Brokkr jest XDEFI Wallet.

2. Zdecentralizowany protokół inwestycyjny z POL i POC

Protokół Brokkr synergizuje się z każdą platformą, która będzie wdrażać jego portfele i strategie (w tym z platformą Brokkr). Z większą płynnością zamkniętą w portfelach, więcej opłat może zostać zebranych i wykorzystanych do zwiększenia nagród za staking.

Każda wartość wygenerowana przez protokół jest przechwytywana przez token $BRO. Jest to kluczowy wymóg, aby Brokkr odniósł długoterminowy sukces. Wszystkie opłaty wygenerowane przez protokół trafiają do skrbca Brokkr w celu zwiększenia korzyści wynikających ze stakingu $BRO.

Korzyści ze stakingu:

  • Zwiększanie zysków z tytułu stakowania
  • Ochrona ceny $BRO („Floor price”)
  • Aktywne inwestowanie we wszystkie portfele poprzez kapitał posiadany w ramach Protokołu

Więcej integracji, więcej użytkowników, więcej wartości zamkniętych w portfelach – wszystko to prowadzi do wzrostu wartości dla stakerów.

Im częściej Brokkr będzie używany, tym więcej może dostarczyć stakerom.

Płynność będąca własnością protokołu (Protocol Owned Liquidity – POL)

Wcześniej protokoły musiały „pożyczać” płynność od użytkowników i były uzależnione od zapewniania nagród za staking. To często prowadziło do tego, że ludzie farmili token i sprzedawali go, gdy nie przynosił wystarczających zysków, co w zasadzie niszczyło protokół.

W koncepcji Protocol Owned Liquidity, protokół kupuje płynność od użytkowników, zamiast ją „pożyczać”. Użytkownicy wymieniają tokeny LP na tokeny protokołu z rabatem – nazywa się to Bonding. Dzięki temu, że protokół jest właścicielem płynności, gwarantuje się, że pozostanie ona w pulach, aby zapewnić wystarczającą głębokość handlu.

$BRO/UST będą dostępne w ramach bondingu za przecenione tokeny $BRO.

Kapitał będący własnością protokołu (Protocol Owned Capital – POC)

Główną aktualizacją POL wprowadzaną przez Brokkr jest kapitał posiadany przez protokół (POC).

Brokkr buduje swój własny kapitał, który będzie inwestowany w portfele Brokkr w celu wygenerowania niekończącego się strumienia przychodów, które będą automatycznie reinwestowane.

Posiadany kapitał zostanie wykorzystany na:

  • Zwiększenie floor price
  • Zwiększanie nagród za staking $BRO

Stakowanie BRO jest najprostszą formą inwestowania w DeFi. Stakerzy mają dostęp do wszystkich portfeli Brokkr jednocześnie za pośrednictwem skarbca i otrzymują za to nagrody w postaci $BRO.

Floor price

Stakerzy zawsze będą mieli możliwość wymiany tokenów BRO za obliczoną cenę minimalną. Działa to jako mechanizm zabezpieczający w przypadku krachów na rynku.

Ponieważ skarbiec stale generuje przychody z inwestowania w portfele i zbierania opłat, Floor Price z czasem rośnie.

Połączenie THORChain i siecią Terra

THORChain ma dla nas szczególne znaczenie. Jest to łańcuch, od którego zaczynaliśmy. Pule płynności, Syntetyki, THORFi – wszystkie te funkcje będą dostępne z Brokkr i uwzględnione w Portfelach i Strategiach.

Ale prawdziwa magia wydarzy się, gdy rozpocznie się integracja z kolejnymi łańcuchami. Możliwe będzie połączenie się poprzez THORChain i automatyzowanie całego procesu.

Terra to pierwszy łańcuch, który został zintegrowany. Społeczności THORChain i Terra są ze sobą ściśle powiązane, a poza tym znajdują się w ekosystemie Cosmos (poprzez połączenie IBC) i posiadają świetne protokoły, które skorzystają z automatyzacji Brokkr.

Jak?

Wyobraź sobie wejście do Anchor za pomocą BTC. Możliwe dzięki THORChain i zautomatyzowane przez Brokkr.

Przygotuj się na ogromny wzrost płynności. Dzięki wykorzystaniu Brokkr, protokoły Terra będą dostępne z każdym tokenem L1 dostępnym w pulach THORChain.

Źródło: link

Najważniejsze linki Brokkr

🌎 BRO Website
🐦 BRO Twitter
🎮 BRO Discord
✉️ BRO Telegram

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.

Redakcja Terrainfo.pl