W ciągu najbliższych 14 dni zostanie wybite 4-5 miliardów $UST, które zostaną podzielone pomiędzy Community Pool i przeznaczone na bootstrapowy protokół ubezpieczeniowy Ozone.

SEOUL, Korea Południowa, 9 listopada 2021 /PRNewswire-PRWeb/ — Zgodnie z propozycją Terra #44, która została zatwierdzona przez społeczność na początku tego roku, 88.675.000 $LUNA z puli społeczności zostanie spalone w celu wybicia 4-5 miliardów $UST (w zależności od ceny).

$UST wybite ze spalenia $LUNA zostaną przesłane do puli społeczności, gdzie członkowie społeczności będą mieli możliwość głosowania nad ich alokacją. Wymiana odbędzie się w ciągu dwóch tygodni, przy czym wymiana będzie miała miejsce co 800. blok. Po zakończeniu spalania nastąpi kolejne głosowanie, który zbiegnie się w czasie z uruchomieniem Ozone Protocol, gdzie członkowie społeczności zdecydują, ile zostanie przydzielone do zdecentralizowanego protokołu ubezpieczeniowego.

„Spalanie uprości narrację ekonomii $LUNA, zwiększy nagrody za staking i pozostawi pulę społeczności dobrze finansowaną z 10 milionami $LUNA”, powiedział założyciel Terra, Do Kwon. „Po zmianach wprowadzonych przez aktualizację Col-5, wszystkie opłaty za wymianę stablecoinów on-chain są kierowane do puli nagród oracle dla walidatorów i wierzymy, że dzięki temu nagrody za staking $LUNA będą lukratywne”.

Więcej szczegółów na temat spalania można znaleźć na oryginalnej propozycji „Burn all Seigniorage” na forum Agora firmy Terra.

O Terra

Terra jest blockchainem specyficznym dla aplikacji, zbudowanym na Cosmos SDK i konsensusie Tendermint. Protokół Terra wdraża zestaw algorytmicznych, stabilnych walut, które stanowią podstawę dobrze prosperującego ekosystemu DeFi, takich jak Anchor, CHAI i Mirror Protocol. $LUNA, aktywa Terra służące do stakowania i zarządzania, absorbują krótkoterminową zmienność stablecoinów Terra, przy czym popyt na stablecoiny Terra (np. $UST) jest funkcją popytu na ekosystem DeFi Terra – dzięki czemu $LUNA zyskuje na wartości poprzez seigniorage.

Oryginalny artykuł z Yahoo Finance znajdziecie tutaj.

Od redakcji: efekty spalania bardzo dobrze widać na wykresie kapitalizacji $UST. Łączna kapitalizacja urosła od 10.11.2021 o 1 miliard dolarów.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl