XDEFI Wallet to platforma, która odnotowała napływ 35.000 użytkowników do swojego portfela (w postaci rozszerzenia Chrome) w ciągu pierwszych kilku tygodni po uruchomieniu.

XDEFI Wallet, usługa oparta na przeglądarce dla zdecentralizowanych finansów (DeFi) i niezbywalnych aktywów tokenowych (NFT), oficjalnie zintegrowała protokół blockchain warstwy pierwszej Terra na swojej platformie po wielu tygodniach testów i rozwoju.

Dzięki dodaniu Terra, platforma obsługuje teraz dziewięć sieci blockchain, w tym Bitcoin, Ethereum i Polygon. Twórcy wyrażają również zamiar dołączenia w przyszłości blockchainów Solana, Avalanche i Arbitrum.

Na początku tego miesiąca, XDEFI uruchomił swoje publiczne rozszerzenie cross-wallet na Google Chrome w sklepie internetowym, z zamiarem umożliwienia łatwej dostępności dla użytkowników przeglądarki.

Pod koniec września, XDEFI zebrał 6 milionów dolarów od uznanej liczby firm kryptowalutowych venture capital, w tym Mechanism Capital, Alameda Research i CoinGecko, a także szeregu prywatnych inwestorów indywidualnych.

CEO i współzałożyciel Émile Dubié skomentował korzyści płynące z natywnego algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST):

„Wierzę, że UST służy unikalnemu celowi jako zdecentralizowany stablecoin i stanie się kluczowym elementem ekosystemu kryptowalut. Zabójczą aplikacją Terry jest jej dostępne i skoncentrowane na UX środowisko, które pozwala na szerszą adopcję web3. To naprawdę ekscytujące widzieć, jak Terra rozwinęła się jako Layer 1 i widzieć, jak projekty rozkwitają wokół UST.”

XDEFI ujawniło również plany stworzenia programu płynnościowego na Terra we współpracy z protokołem DeFi Pylon Protocol. Program ten będzie miał na celu wspieranie debiutujących projektów w ekosystemie Terra i przyznanie społeczności możliwości zarządzania typami wybranych projektów.

Według danych analitycznych z DeFi Llama, blockchain Terra ma obecnie 9,75 miliardów dolarów w całkowitej wartości zablokowanej (TVL), w ośmiu aktywach, z których najbardziej popularne są Anchor Protocol, Lido Finance oraz Mirror Protocol, z wartościami odpowiednio 3,94B $, 2,95B $ i 1,27B $.

CEO i współzałożyciel Terra, Do Kwon, podzielił się swoją ekscytacją na temat potencjalnego wpływu, jaki XDEFI może mieć na ekosystem Terra:

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać XDEFI jako portfel non-custodial wspierający ekosystem Terra. XDEFI integrując Terra zapewnia LUNAtykom jeden z najszybszych i najbardziej przyjaznych dla użytkownika portfeli multi-chain w branży, w tym konfigurowalny wyświetlacz NFT, który wkrótce pojawi się na dynamicznie rozwijającym się rynku NFT Terra.”

Źródło: XDEFI Wallet integrates Terra and launches liquidity program.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl