Obserwując kilka startów tokenów na Terra w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zauważyliśmy dwa główne problemy, które pojawiają się raz za razem… Po pierwsze, początkowe pule płynności nie są wystarczająco głębokie. Powoduje to skandaliczną pompę cenową, która sprawia, że wszyscy wtajemniczeni czują się naprawdę dobrze, ale jest dość niefortunna dla nabywcy detalicznego. Drugim problemem jest to, że gdy tylko token wchodzi na rynek, cała płynność po cenie początkowej zostaje w pierwszych sekundach zlikwidowana przez boty, co ponownie wkręca nabywców detalicznych i zmusza ich do kupowania na wyższych poziomach. W White Whale, staraliśmy się zaprojektować model początkowego uruchomienia tokena, który rozwiązuje oba te problemy, jednocześnie uruchamiając nasz własny protokół płynności… nazywamy to „THE BOOTSWAP„.

Co to jest BOOTSWAP?

Świetne pytanie. Brzmi jak taniec country… może kiedyś wymyślimy lepszą nazwę, ale teraz jesteśmy zbyt zajęci budowaniem fajnego szajsu! Oto jak to działa, po pierwsze będziemy wykorzystywać zupełnie nowy, świeżo skontrolowany, otwarty kod LBP, który został łaskawie udostępniony społeczności przez zespół Astroport. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z LBP, lub Liquidity Bootstrapping Pool, jest to mechanizm uruchamiania tokenów pierwotnie wykorzystywany przez Balancer, który ma na celu odroczenie aktywności botów poprzez rozpoczęcie notowania od wysokiej ceny tokena i umożliwienie jej spływania w dół do ceny docelowej (odkrycia) przez wcześniej ustalony okres czasu, powiedzmy 72 godziny. LBP są również wykorzystywane jako narzędzia do pozyskiwania funduszy, ponieważ zespół zapewnia początkową płynność w nieproporcjonalnym stosunku, powiedzmy (98/2 tokenów/stablecoin) a gdy tokeny są sprzedawane, stosunek ostatecznie wyrównuje się do dowolnego docelowego współczynnika ustalonego przez zespół w parametrach (np. 20/80 token/stablecoin), pozwalające im odebrać stablecoiny i w ten sposób pozyskać kapitał z różnicy.

Tak to zwykle działa, jednak w White Whale przyjmujemy nieco inne podejście. Jak wiecie, już od jakiegoś czasu sygnalizowaliśmy nasz zamiar dążenia do uzyskania płynności finansowej na podstawie protokołu. W przeciwieństwie do większości innych wydarzeń w LBP, nasz BOOTSWAP nie będzie sprzedażą tokenów ani zbiórką pieniędzy w żaden sposób. Absolutnie żaden z zysków z tego wydarzenia nie trafi do zespołu White Whale lub podmiotów inkubujących. Wręcz przeciwnie, fundusze zespołu zostaną początkowo zdeponowane w puli LBP (wraz z tokenami WHALE), a na koniec imprezy LBP, gdy pula płynności zbilansuje się w ustalonym przez nas stosunku 50/50 UST/WHALE, takim samym jak standardowy token LP… cała ta płynność zostanie przeniesiona prosto do TerraSwap i będzie służyć jako wieczysta płynność handlowa dla pary UST/WHALE. Wszystkie odpowiadające im tokeny LP zostaną zdeponowane w White Whale War Chest i staną się własnością protokołu.

Co to oznacza w praktyce? Cóż, oznacza to kilka rzeczy: 

  1.  Od samego początku White Whale powinien posiadać lwią część swojej własnej płynności. Tak jest… od samego początku, i 
  2. Oznacza to, że ponieważ nie jest to sprzedaż lub podwyżka, a wszystkie fundusze trafiają prosto do skarbca należącego do społeczności, nie będzie żadnych wymogów KYC lub ograniczeń handlowych dla tego wydarzenia!

Ale czekaj, to nie wszystko… Jak na tym skorzysta zwykły nabywca detaliczny, jeśli cena już zacznie być wysoka? A jeśli pozostanie wysoka i nigdy nie spadnie? O tym również pomyśleliśmy. Naszym celem jest dystrybucja tokenów WHALE na uczciwym i sprawiedliwym poziomie dla nabywców detalicznych. Aby to zrobić, zamiast być kolejnym projektem, który nie wypełnia naszych początkowych puli do nakręcania pompy, naszym planem jest przekroczenie popytu przy początkowym rozmiarze basenu. Biorąc to pod uwagę, na początek wpłacimy 100 milionów tokenów WHALE do LBP. Zgadza się, 100 milionów! Dlaczego tak dużo? Ponieważ F#&% Boty. Dlatego. Wierzymy, że da to każdemu, kto chce kupić płynne tokeny WHALE w pierwszych dniach handlu, możliwość zrobienia tego na dobrych poziomach, bez kradzieży całej soczystej początkowej płynności przez boty. Cena wywoławcza będzie wynosić 1,00 USD, więc jeśli boty będą chciały snajpić, to jest to cena, za którą będą kupować. Następnie w ciągu 72 godzin lub do osiągnięcia docelowego współczynnika spłynie w dół do docelowych cen.

Kiedy start? Obecnie przeprowadzamy testy naszej wersji LBP w sieci testowej i planujemy uruchomić ją tak szybko, jak to możliwe, być może nawet w najbliższych dniach. Więcej szczegółów wkrótce, bądźcie pewni, że śledzicie naszego twittera

źródło: link

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem na temat White Whale.

Website: whitewhale.money

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl