Decentralizacja oraz transparentność blockchaina były jednymi z czynników, które ściągnęły do świata kryptowalut całe rzesze ludzi. O ile decentralizacja nadal jest bardzo ważnym aspektem, o tyle w czasach szybko rozwijającego się DeFI transparentność zaczyna być problemem. Jeżeli ktoś zna adres Twojego portfela, może prześledzić wszystkie transakcje, jakie wykonujesz. Czy zależy Ci na tym, żeby wszyscy wiedzieli gdzie kupujesz pieczywo albo chodzisz na piwo? Patrząc na to z drugiej strony, czy chcesz, aby kasjer, wiedział ile masz na swoim portfelu środków?
Rozwiązaniem tego problemu jest projekt Terrnado Cash.

Czym dokładnie jest Terrnado Cash? 

Terrnado to anonimowy protokół do przeprowadzania prywatnych transakcji na blockchainie Terra. Jako zdecentralizowany protokół non-custodial, zapewnia swoim użytkownikom unikalną możliwość dokonywania anonimowych transakcji kryptowalutowych przy użyciu tokenów $UST i CW20.

Korzystając z usług Terrnado, użytkownicy nadal mają pełną kontrolę nad swoimi środkami. Smartkontrakty Terrnado pozwalają użytkownikom po prostu wpłacać tokeny na jeden adres i anonimowo je wypłacać, podając wcześniej otrzymaną notę oraz adres docelowy. Prywatność transakcji uzyskuje się poprzez zerwanie połączenia on-chain pomiędzy adresem źródłowym i docelowym.

Jaka jest misja twórców?

Misją zespołu Terrnado jest zapewnienie użytkownikom najlepszego sposobu anonimowego wysyłania środków w ekosystemie Terra. W świecie zdecentralizowanych finansów, gdzie każda transakcja jest na zawsze przypisana do blockchaina, prywatność transakcji stała się przywilejem, z którego mogą korzystać tylko nieliczni. Terrnado oferuje rozwiązanie problemu narzuconej transparentności, ponieważ dyskrecja w odniesieniu do prywatnych aktywów i transakcji, nawet w kryptowalutach, musi być przynajmniej opcją. Dostęp do prywatności również w przypadku transakcji w ekosystemie Terra powinien być jednocześnie tak łatwy, jak to tylko możliwe.

Terrnado rozpoczyna erę prywatnych transakcji w ekosystemie Terra.

Stworzyliśmy Terrnado, aby odpowiedzieć na potrzeby społeczności Terra. Jako jej długoletni członkowie i doświadczeni programiści wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie stworzyć prawdziwą zmianę i rozpocząć podróż ku prywatności na Terra. Co więcej, chcemy stworzyć społeczność zwolenników prywatności i wspólnie sprawić, by transakcje Terrnado stały się najlepszym sposobem na przesyłanie pieniędzy. Naszym ostatecznym celem jest zapewnienie użytkownikom anonimowości i prywatności informacyjnej, ale także najlepszego i najbezpieczniejszego doświadczenia. Terrnado stoi na straży prywatności finansowej, a naszym celem jest uczynienie jej łatwą i dostępną dla każdego użytkownika transakcji blockchain.

Jak to działa?

Działanie Terrnado przedstawimy na przykładzie.

  1. Alice wpłaca środki w tokenach $UST lub CW20 do Terrnado Anonymizera. W zamian otrzymuje specjalną notę.
  2. Teraz Alice ma dwie możliwości. Może albo udostępnić otrzymaną notę Bobowi, aby wysłać mu środki anonimowo, albo wypłacić zdeponowane środki na swój nowy adres
  3. Aby wypłacić środki $UST lub CW20, Alice lub Bob muszą podać Terrnado Anonymizerowi notę i adres docelowy.
  4. Do momentu wypłaty, zdeponowane środki $UST pracują w Anchor Protocol

Jak wpłacić środki do Terrnado Cash?

Przejdź do strony „Deposit”, określ kwotę i ilość not, które masz otrzymać, a następnie kliknij przycisk „Deposit”.

Po kliknięciu „Deposit” pojawi się rozszerzenie Terra, a aplikacja będzie czekać na podpisanie transakcji.

Po otrzymaniu potwierdzenia od Terra blockchain, musisz podpisać wiadomość w celu weryfikacji właściciela, aby otrzymać prywatny dowód wypłaty.

Twoja nota jest gotowa do zapisania.

Jak wypłacić środki z Terrnado Cash?

Wejdź stronę „Withdraw”, wklej notę i wprowadź adres docelowy.

Twoja wypłata jest teraz przetwarzana przez system. Zlecenie wypłaty musi zostać utworzone i potwierdzone.

Potwierdzone! $UST są na nowym anonimowym portfelu.

Airdrop

Zespół zamierza wynagrodzić swoich pierwszych użytkowników airdropem. Wszystko, co musisz zrobić jako użytkownik, to korzystać z usług Terrnado Cash, wpłacać środki, zarabiać na Anchor i czekać na nagrody od zespołu. Na Airdrop przeznaczono 10% całkowitej podaży tokenów $TND. Szczegóły tokenomii przedstawimy w odrębnym artykule.

FAQ

Czy za korzystanie są jakieś opłaty?

Tak, pobierana jest opłata w wysokości 0,5% za wypłaty, która ma na celu zabezpieczenie transakcji i służy poprawie ochrony przed botami i atakami spamowymi. Planujemy jednak zmniejszenie opłaty ze środków LFG (Luna Foundation Guard).

Czy projekt przeszedł audit?

Tak, szczegóły znajdziesz tutaj.

Kto stoi za projektem?

Twórcami jest grupa doświadczonych programistów, którzy już od jakiegoś czasu działają w społeczności Terra. Nie ujawnili jeszcze swojej tożsamości, ale gwarantują, że Twoje fundusze są bezpieczne. Musisz mieć świadomość, że zdeponowane w Terrnado Cash środki mogą wypłacić tylko użytkownicy.

Jakie portfele są kompatybilne?

Obecnie obsługiwane jest tylko rozszerzenie Terra w przeglądarce Chrome.

Polecamy również nagranie Michała Lewicz.

Linki Terrnado Cash

Aby zawsze być na bieżąco, zapisz sobie poniższe linki.
Webiste: terrnado.cash

Twitter: Terrnado Cash

Litepaper: Terrnado Cash

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl