Przypominamy, że Wormhole jest już aktywny i każdy może z niego korzystać oraz, że dobiega końca 2 tygodniowy okres głosowania nad IBC, który jak do tej pory przebiega gładko. Mamy również coraz więcej poszlak, że UST zawita na Binance.

Wormhole

Wormhole czyli pomost pomiędzy blockchainami Terra, Ethereum, Binance Smart Chain, Solaną oraz Polygonem został już uruchomiony. Od teraz do transferu środków (na przykład UST) pomiędzy tymi blockchainami możecie skorzystać z jednego mostu. Rozwiązanie wspiera również transfer NFT’s w standardzie ERC-721. W przyszłości planowana jest również integracja z NFT na Terra. Warto dodać do zakładek: https://wormholebridge.com/#/transfer

Inter-Blockchain Communication (IBC)

Już 21 października zakończy się głosowanie nad wdrożeniem IBC dla blockchainu Terra. Jak widać na powyższym obrazku, przebiega ono gładko a minimalna ilość głosów potrzebna do zaimplementowania takiego rozwiązania została już dawno osiągnięta. Głosowanie zakończy się 21 października 2021 roku o 7:51 czasu polskiego.

Dzięki IBC ponad 250 zdecentralizowanych aplikacji, a także Gravity Bridge (najbardziej zdecentralizowany most do Ethereum), uzyskają dostęp do stablecoinów na Terra. To oczywiście w znacznym stopniu zwiększy popyt na UST.

Możliwości jakie da nam IBC świetnie ilustruje poniższa mapa.

Jak widzicie, Terra nadal pozostaje osobnym bytem, nie połączonym z całą ogromną siecią różnych blockchainów. Mapa jest interaktywna i można ją obejrzeć zarówno w 2D jak i 3D. Na stronie można także zobaczyć dokładne statystyki dotyczące transferu środków po IBC. Strona dostępna jest pod tym adresem:
https://mapofzones.com/?period=720.

UST na Binance

Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google fraz:

naszym oczom ukaże się:

Czy to oznacza, że Binance czeka tylko na IBC, aby pozwolić handlować Bitcoinem oraz Luną w parze do UST? Chyba nie trzeba mówić, jak to zwiększy zapotrzebowanie na najbardziej zdecentralziowany stablecoin jakim jest UST!

Powyższa obserwacja pochodzi z Twittera @SamsepI0L .

Jeżeli połączymy te informacje, z faktami z naszego ostatniego artykułu: $UST na Binance?, wszystko zaczyna układać się w jedną całość.

Nastały ciekawe czasy dla wszystkich Lunatyków.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl