WILLISCH

Willisch to marka lodów rozwijana od 1983 roku. Obecnie firma posiada ponad 40 lodziarni, sprzedaje ponad 100 000 sztuk lodów przez internet oraz za pośrednictwem największych sieci handlowych (takich jak LIDL, Carrefour i wielu innych).

Zgodnie z założoną strategią, zespół chce otworzyć dodatkowe 200 lokali Willisch do 2026 roku. Z czego 100 lokali Willisch planuje otworzyć w modelu opisanym w udostępnionym niedawno whitepaper. Do 2026 Willisch chce sprzedawać detalicznie ponad 1 milion kubków z lodami rocznie.

Do tej pory chcąc inwestować razem z Willisch, mogłeś otworzyć lodziarnię na zasadach franczyzy. Świat jednak się zmienia, dzięki czemu pojawiają się nowe możliwości.

Strategia firmy Willisch

Strategia firmy Willisch zakłada powiększenie liczby stacjonarnych sklepów z 40 do ponad 200 lokali do końca 2026 roku. Z tej puli aż 100 lokali Willisch planuje otworzyć w modelu zbiórek, których zasady opiszemy w niniejszym artykule. Ponadto, zespół planuje otwieranie punktów na terenie Niemiec oraz rozszerzenie oferty o lodziarnie całoroczne, oraz Lodziarnio-Pizzerie co sprawi, że lokale będą mogły zarabiać cały rok, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. 

Aby sprostać tym założeniom, od II kwartału 2022 zespół będzie prowadzić zbiórki na tokeny inwestycyjne ICW w celu otwierania nowych dedykowanych lokali Willisch (od 1 do 3 zbiórek miesięcznie).

Inwestuj w Willisch za pomocą tokenu ICW

ICW, będzie tokenem inwestycyjnym, który będzie można otrzymać, biorąc udział w zbiórkach, deponując UST na platformach: Willisch Finance, Pylon Gateway i innych. Odbiór tokenów ICW wiąże się z wykonaniem KYC na stronie www. willisch.finance. Token będzie uprawniał do otrzymywania nagród w postaci tokenów $UST oraz $WCOIN. Token ICW działa na zasadzie Off-chain, wyłącznie na platformie www.willisch.finance. 

Każda zbiórka dla nowej lodziarni będzie miała inny numer tokenu inwestycyjnego. Tym samym konkretny token będzie na stałe powiązany z lokalem, na który zbiórka była prowadzona (przykładowo ICW 1, ICW 2 itd.). Każda lodziarnia, a tym samym token inwestycyjny do niej przypisany, może mieć różne poziomy zarobków zależne od tego:

 • Jaka jest minimalna ilość tokenów WCOIN na LP i SAS Staking potrzebna do otrzymywania zarobków na poziomie do 20% ARP.
 • W jakiej konfiguracji procentowej inwestor otrzymuje nagrody (przykładowo 50/50 WCOIN/UST).
 • Jaki jest poziom zabezpieczenia.
 • Maksymalna wartość pożyczki, jaką można zaciągnąć względem zabezpieczenia.
 • Lodziarnie, do których są przypisane konkretne tokeny ICW, przeznaczą do 10% zysków na dodatkowe nagrody dla posiadaczy ICW wypłacane w UST.

Na chwilę obecną zespół zakłada depozyty na jedną zbiórkę ICW na poziomie 600 000 UST (kwota ta jest ściśle powiązania z oprocentowaniem w Anchor Protocol oraz prowizjami platformy, na których zbiórka będzie prowadzona). Finalnie celem jest zebranie około 100 000 UST na każdy lokal Willisch. Na jedną zbiórkę przewidziane jest 50 000* ICW + 250 000 WCOIN**

Twoje otrzymane ICW, to jak wkład w lody do lodziarni, którą Willisch będzie otwierał. Im więcej tokenów ICW i WCOIN inwestor ma w swoim posiadaniu, tym większy jest jego wkład w ekosystem, a tym samym możliwość odbierania większych nagród. Nagrody z tokena ICW oscylować będą w przedziale 5-20% APR + dodatkowe zarobki z LP i SAS Staking tokena WCOIN.

1 ICW = 0.1 kg lodów = 1 UST (wkład w lody do lodziarni)

W przypadku zbiórek w formie depozytów, po określonym czasie inwestor otrzymuje zwrot depozytu bazowego UST oraz tokeny ICW i WCOIN. 

Twoje tokeny ICW są dodatkowo zabezpieczone. Każdy token ICW równa się odpowiedniej ilości kg lodów, które inwestor może odebrać w siedzibie Willisch lub w łatwy sposób otrzymać ekwiwalent wartości w UST na stronie www.willisch.finance ( ICW = 0,1 kg lodów = 1 UST).

Użyteczność tokenów ICW

 • ICW umożliwia wypłatę stałych zysków zależnych od wkładu inwestora w zakresie 5-20% (wypłacane w UST oraz WCOIN w proporcji 50/50) + dodatkowe zarobki z LP i SAS Staking tokena WCOIN
 • Lodziarnie, do których są przypisane konkretne tokeny ICW, przeznaczą do 10% zysków na dodatkowe nagrody dla posiadaczy ICW wypłacane w UST
 • ICW posiada formę zabezpieczenia, którą inwestor może odebrać w siedzibie Willisch lub otrzymać ekwiwalent wartości w UST za pomocą platformy Willisch Finance ( ICW = 0,1 kg lodów = 1 UST)
 • Posiadacz ICW, może brać pożyczki w UST o wartości 85% swojego gwarantowanego zabezpieczenia. Pożyczka musi zostać spłacona we wcześniej ustalonym czasie. Pożyczka jest oprocentowana do 5% i w całości idzie na odkupienie i spalanie tokenów WCOIN
 • Premia za lojalność: po określonym czasie, gdy inwestor uzyska dostęp do pełnej wartości zabezpieczenia, jego % APR wzrasta do 30% (całość wypłacana w UST lub do 20% w UST i do 10% w WCOIN w zależności od warunków rynkowych)
 • Posiadanie odpowiedniej ilości tokenów ICW danej lodziarni będzie uprawniał do otrzymywania w niej darmowych lodów tak długo, jak inwestor trzyma tokeny
 • Dodatkowe korzyści – posiadanie odpowiedniej ilości tokenów ICW będzie uprawniało do wizytacji siedziby Willisch oraz uczestnictwa w posiedzeniach zarządu.

Website: willisch.finance

Twitter:

Willisch:

Willisch Announcements: