Zespół Void bardzo ciężko pracował nad tym, aby jak najszybciej udostępnić społeczności podstawową platformę. Przed nami wciąż jednak wiele wyzwań. Przede wszystkim musimy przeprowadzić niezbędne testy i audyty, aby zapewnić płynne i bezpieczne uruchomienie platformy.

Wiemy, że nasze aktualizacje postępów nie były ostatnio zbyt regularne, ale to dlatego, że wszystkie siły poświęciliśmy na budowę.

Ale bez dalszej zwłoki, oto co robiliśmy!

Postępy

W ciągu ostatniego miesiąca nasz zespół ponownie się powiększył, obecnie składa się z 2 programistów back-end pracujących głównie nad naszymi smartkontraktami Rust oraz 2 programistów front-end budujących interfejs użytkownika i łączących to w całość.

Głównym celem rozwoju naszego zespołu jest zapewnienie terminowego dostarczenia platformy dla IDO, TGE i Launch, które są zaplanowane na 1 kwartał 2022 roku. Z radością informujemy, że nadal jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tego harmonogramu.

Nasz główny deweloper, Gungod, poczynił znaczne postępy w kierunku ukończenia wymaganych dowodów Zero-Knowledge, aby zabezpieczyć wpłaty do puli Void Anon. Wraz z Nicehash, ukończyli sporą ilość innych prac nad smartkontraktami dla samych puli, w tym stakowaniem, logiką nagród i strukturą tokenów.

Nasz frontend developer, Fonkey, zbudował cały UI a nowy członek zespołu pomaga przy niektórych drobnych szczegółach. Niektóre z wcześniej wspomnianych smartkontraktów zostały już zintegrowane, ale przed nami wciąż jest trochę pracy przed finalną wersją.

UI Sneak peek?

Aby można było zbudować interfejs użytkownika oczywistym jest, że wybrano finalną wersję projektu. Wielu członków społeczności prosiło o upublicznienie wyglądu, więc z wielką  przyjemnością to właśnie robimy.

Wciąż mamy wiele elementów do dopracowania, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z kierunku, jaki obrał projekt. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Nie możemy się już doczekać, aby podzielić się z Wami możliwością testów na Testnecie w nadchodzących miesiącach!

Uczestnictwo w Angel Alliance

Od momentu powstania Void, byliśmy wielkimi zwolennikami Angel Protocol. Uwielbiamy pracę, którą wykonują i charytatywną hojność, którą inspirują. Zawsze chcieliśmy pracować z nimi i mamy plany, których niestety nie jesteśmy jeszcze gotowi ogłosić. W międzyczasie postanowiliśmy jednak, że fajnym sposobem na zaangażowanie się i wzięcie udziału w duchu dobroczynności będzie zorganizowanie aukcji koszyka NFT, z której cały dochód zostanie przekazany na rzecz Angel Protocol. Przekażemy pewną liczbę NFT i szukamy partnerów, którzy mogliby wnieść swój wkład. Jeśli znacie jakieś projekty NFT, które mogłyby być zainteresowane zaangażowaniem się, nie wahajcie się skontaktować z nami! 🙂

Płynność będąca własnością protokołu

Protocol Owned Liquidity jest przedmiotem dyskusji w chyba każdej społeczności blockchain, ale jeszcze bardziej w Terra. Przy tak wielu projektach Terra, które chcą zaoferować ją jako usługę, nawet Olympus DAO wydaje się czynić kroki w kierunku dołączenia do ekosystemu Terra.

Tutaj, w Void, ta rozmowa była bardziej żywa niż kiedykolwiek. Stało się jasne, że POL oferuje wiele korzyści, a być może nawet pewne dodatkowe atuty dla protokołu o takiej strukturze jak Void.

W naszych oczach, głównymi bonusami dla Void są stabilność i długowieczność; stabilność oferowana przez DAO posiadające jak najwięcej płynności w Void i blokujące ją na czas trwania (będzie to obejmować zarabianie yieldu i innych nagród z platform takich jak Astroport), oraz długowieczność, pozwalająca Void być bardziej odpornym na rynek niedźwiedzi, nawet dając DAO prawo do dostarczania kapitału do Void Anon Pools w czasach niskiego TVL.

Temat tak złożony zasługuje na osobny artykuł, ale chodzi nam o to, że zdecydowaliśmy się wdrożyć wersję POL dla Void, jednak chcielibyśmy dać społeczności możliwość wypowiedzenia się, jak dokładnie będzie to wyglądać. Mamy już kilka pomysłów, ale z chęcią wysłuchamy waszych opinii.

Zapraszamy do dołączenia do Discorda i zaangażowania się w dyskusje! Uwielbiamy też organizować konkursy i zawsze szukamy innych sposobów, aby okazać wdzięczność naszej niesamowitej społeczności wokół VOID 🌑.

Link Void Protocol

🌑 Docs: protocolvoid.gitbook.io/void-protocol/

🌑 Twitter: https://twitter.com/ProtocolVoid

🌑 Discord: discord.gg/U9MXyT6a7K

🌑 Medium: https://voidprotocol.medium.com/

źródło: link

Więcej informacji o Void Protocol możecie znaleźć w naszych poprzednich artykułach.

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl