Cześć Przyjaciele!

Po pierwsze, chcielibyśmy podziękować naszej niesamowitej społeczności Void Protocol. Byliście tak wspaniali od początku istnienia projektu i nie jesteśmy w stanie wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za wasze wsparcie. Życzymy Wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2022! Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co ten rok ma w zanadrzu dla nas i dla całego ekosystemu Terra. Wiemy, że będzie to wspaniały rok dla LUNA i oczywiście dla Void Protocol.

Prace nad Void Protocol posuwają się naprzód, ale nie obyło się bez kilku przeszkód i małych opóźnień. Głównym tematem tej aktualizacji jest opisanie tych przeszkód i ich wpływu na nasz przewidywany harmonogram.

Postępy w rozwoju

Poczyniliśmy wielkie postępy w wielu obszarach budowy. Nasi programiści w Void pracowali ciężej niż rządowe drukarki do drukowania pieniędzy podczas Covid. Prawie ukończyliśmy nasz front-end i UI, a nasi back-endowcy osiągają ważne kamienie milowe w odniesieniu do struktury tokenów Void, mechanizmu opłat, airdropu oraz implementacji logiki Merkle Tree do obliczania długości depozytu i dystrybucji nagród.

Void od samego początku wiedział, że użycie ZK-Snarks (Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge) będzie niezbędne do bezproblemowego zabezpieczenia depozytów w Void Anonymity Pools. Niestety, w tym miejscu natrafiamy na przeszkodę. Podczas naszych ostatnich prób wdrożenia ZK-Snarków w sieci Terra, doświadczyliśmy pewnych problemów z ich implementacją w obecnym systemie CosmWasm. ZK-Snarki są kluczowym elementem Voida i musimy pokonać te przeszkody, aby Void stał się całkowicie bezpieczną platformą.

Na szczęście dla Void widzimy światełko w tunelu, ponieważ nasz główny dev i nasz zespół adminów są na czacie grupowym z niektórymi devami TFL i mają nadzieję na współpracę z nimi w celu wdrożenia biblioteki ZK funkcjonalnej w CosmWasm.

Timeline

Biorąc pod uwagę wzrost zakresu naszego projektu, nieuczciwe byłoby nie dostosować oczekiwań naszej wiernej społeczności. Ujawnienie tego problemu doprowadziło do tego, że zespół Void musiał ponownie przeanalizować roadmap oraz ramy czasowe. Jak już wspomnieliśmy w naszej poprzedniej aktualizacji, od początku zamierzaliśmy wystartować w pierwszym kwartale 2022 roku, a najlepiej na samym początku. Jednakże, już teraz musimy zaakceptować fakt, że nie jest to już możliwe przy obecnym obciążeniu pracą.

Teraz, gdy musimy polegać nie tylko na pracy naszych devów z Void, niemożliwe jest dokładne oszacowanie daty premiery. Bardzo ważne dla nas jest, aby kod został sprawdzony jeszcze przed wejściem na mainnet. Biorąc pod uwagę te zmienne, chcemy dostarczyć gotowy produkt w drugim kwartale*, koncentrując się na tym, aby mieć wszystko gotowe do audytu na samym początku drugiego kwartału.

*Miej na uwadze, że termin ten nie jest wiążący. Jeżeli dojdzie do jakiś zmian w harmonogramie, społeczność zostanie o tym poinformowana.

Aukcja dla Angel Protocol

Void Protocol jest nadal bardzo zaangażowany w stworzenie koszyka aukcyjnego NFT, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na zbiórkę charytatywną prowadzoną przez Angel Protocol.

Chcielibyśmy aby nasza społeczność zaangażowała się w to wydarzenie. Jeżeli Ty lub ktoś, kogo znasz chce przyczynić się do zebrania funduszy charytatywnych dla Angel Protocol, prosimy o kontakt! Zespół Void Protocol przekaże kilka swoich NFT. Jeżeli chcesz przekazać również swoje, ale nie chcesz rozstać się z nimi całkowicie za darmo, zapłacimy Ci za nie.

Jeżeli chcesz pomóc, wyślij nam wiadomość na Twitterze lub Discordzie!

Linki Void Protocol

Docs: protocolvoid.gitbook.io/void-protocol/

Twitter: https://twitter.com/ProtocolVoid

Discord: discord.gg/U9MXyT6a7K

Medium: https://voidprotocol.medium.com/

Źródło: link

Nie przegap ostatnich informacji od Void Protocol.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl