Vertex to jeden z bardziej oczekiwanych projektów stricte DeFi w ekosystemie Terra. 

Vertex ma na celu stworzenie infrastruktury i mechanizmów niezbędnych do wprowadzenia w ramach on-chain rzeczywistych rynków pieniężnych i prawdziwych produktów finansowych.

W szczególności Vertex stworzy zaufany rynek dla zdecentralizowanych stablecoinów oraz derywatów umożliwiając:

  • Poszerzenie użyteczności dla stablecoinów innych niż UST
  • Ułatwienie hedgingu i spekulacji na rynkach kryptowalutowych forex
  • Włączenie uczestników niekorzystających z USD do szeregu łańcuchów i protokołów

Na swoim kanale Vertex informuje o zakończeniu rundy inwestycyjnej seed. W tej rundzie udało się pozyskać wielu partnerów, oraz wsparcie finansowe w kwocie 8,5 miliona dolarów. W tym samym artykule znajdziemy również informacje, że planowana premiera protokołu to lato 2022.

Runda była prowadzona przez Hack VC i Dexterity Capital, z udziałem Collab+Currency, GSR, Jane St., Hudson River Trading, Huobi, JST Capital, Big Brain, Lunatic Capital oraz innych aniołów strategicznych. Nowi partnerzy Vertex Protocol to zróżnicowana i doświadczona grupa inwestorów, łącząca wieloletnie doświadczenie w DeFi i TradFi. Zespół wyraża wdzięczność przekonanie i zaufanie, oraz liczy na wykorzystanie ich doświadczenia i rad w rozwoju projektu.

Vertex dziękuje przy tej okazji społeczności Terra za wsparcie. W niedługim czasie odkąd podzielono się początkowym pomysłem na Verte, udało się uruchomić testnet MVP, który miał ponad 50 000 indywidualnych użytkowników i nieoczekiwaną ilość opinii. Pomogło to zespołowi w iteracji w kierunku najlepszego możliwego produktu. 

Vertex rozrósł się w ciągu ostatnich kilku miesięcy i ewoluował od pomysłu do produktu w zawrotnym tempie. Start projektu jako wielowalutowa przyszłość dla Anchor rozszerzył się na solidną platformę instrumentów pochodnych do handlu wieczystymi transakcjami walutowymi i lewarowanymi spotami. Zespół doświadczonych inżynierów i handlowców Vertex ciężko pracował, tworząc wiodącą zdecentralizowaną platformę handlu lewarowanego dla Terra.

Nowe funkcje obejmują księgę zamówień w łańcuchu w połączeniu z ramami vAMM, elastyczne opcje zabezpieczeń i lewarowany spot, czyli wszystko to umożliwia uczestnikom możliwość handlu tak wydajnie, jak to możliwe.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się szczegółów innowacyjnej technologii handlowej, oraz wielu nieznanych na tę chwilę możliwości. Najbardziej interesujące będą szczegóły tokenomi $VRTX, oraz Litepaper v2.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl