Za nami sprzedaż pierwszej nieruchomości. 22.12.2021 po niecałych 72 godzinach od startu zbiórki, MAR DE PULPI stała się pierwszą nieruchomością sprzedaną za $UST. 93 inwestorów, w tym inwestorzy prywatni oraz instytucjonalni zainwestowali łącznie 399 tysięcy $UST. Teraz przed zespołem Terra Land parę tygodni na formalny zakup nieruchomości.


Równolegle trwają przygotowania do sprzedaży kolejnych nieruchomości. Sukces pierwszej sprzedaży prawdopodobnie zwiększy popyt w najbliższych zbiórkach. Jeszcze w trakcie tego wydarzenia zespół poinformował o innym, bardzo istotnym fakcie,a mianowicie o dopięciu tematu Loan Farmingu.

Te dwa czynniki powinny znacząco zwiększyć popyt na token $TLAND w najbliższych tygodniach.

1. Terra Land Premium Club – jedną z największych zalet stakowania jest możliwość uczestnictwa w Terra Land Premium Club, a co za tym idzie, zakupu tokenów nieruchomości w pierwszych 24 godzinach od rozpoczęcia aukcji. Możliwość taką posiadają osoby, które znajdują się w top 100 liquidity stakerów, oraz top50 single asset staking. Im bliżej do drugiej zbiórki, tym popyt na token $TLAND powinien wzrastać.

Bieżące rankingi:

Top 100 LP – ranking

Top 50 SAS – ranking

O innych korzyściach Terra Land Premium Club (w tym o usłudze Property on demand) możesz przeczytać w poniższym artykule.

2. Loan Farming – w trakcie pierwszej zbiórki dowiedzieliśmy się, że Loan Farming jest już formalnie dopięty. Od momentu ogłoszenia tego newsa pierwsza zbiórka zakończyła się w ciągu kilku godzin. To pokazuje, jak bardzo duże jest zainteresowanie tą usługą.

Czym jest Loan Farming?

Jeśli 51% właścicieli danej nieruchomości wyrazi zgodę, możliwe jest zaciągnięcie pożyczki w $UST. Po zdeponowaniu tokenów danej nieruchomości, możesz zaciągnąć pożyczkę w $UST z oprocentowaniem 6-10% (w zależności od ilości stakowanych tokenów $TLAND) i wykorzystać ją na przykład jako depozyt w Anchor Protocol na 19,5%, lub do zakupu kolejnych nieruchomości).

Oprocentowanie w zależności od ilości tokenów $TLAND przedstawione jest na poniższej grafice.

Więcej o Loan Farmingu przeczytasz w poniższym artykule.

Dodatkowa użyteczność $TLAND

Poza Loan Farmingiem oraz rankingiem do Premium Club, token $TLAND służy do stakingu jako token LP oraz w SAS. Bieżący APR to 122% dla LP oraz 26% dla SAS.


Zespół oraz społeczność cały czas pracują nad zwiększeniem użyteczności tokenu, a co za tym idzie, zwiększeniem presji zakupowej. Nie znamy wszystkich szczegółów nad jakimi pracuje zespół, ale poniżej kilka moich propozycji.

Depozyt – współpraca z Anchor Protocol i deponowanie $UST w trakcie zbiórki. Wypracowany zysk powinien być podzielony i trafić do uczestników zbiórki, zespołu, oraz na buyback, np. w podziale (30% zysku dla uczestników (proporcjonalnie do wkładu, 20% w losowaniu dla 5-10% uczestników, 10% dla zespołu i na rozwój platformy i 40% na buyback i palenie tokenów).

Alokacje dostępne na podstawie ilości stakowanych tokenów – sposób przydzielania alokacji znany nam z launchpadów oraz IDO. 

Return Target – return target zależny od stakowanych tokenów, np. 0 tokenów 2%, 1000 tokenów 3% etc.

Rabat na pobyt w nieruchomości – rabat, aby był uczciwy, powinien brać pod uwagę ilość stakowanych tokenów, oraz ilość posiadanych tokenów danej nieruchomości. Rabat powinien mieć dwa poziomy (np. 3% dla stakerów lub posiadaczy tokenów nieruchomości, oraz 5% dla posiadaczy tokenów nieruchomości i stakerów jednocześnie).

Jeżeli masz jakieś pomysły, to koniecznie podziel się nimi w komentarzach pod tym artykułem, lub na oficjalnym kanale na Telegramie. 

Kanał Telegram PL – https://t.me/terralandplchat

Website: terraland.io

Podstrona Terra Land na TerraInfo – www.terrainfo.pl/terraland

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl