W miniony już świąteczny weekend kapitalizacja Terra USD przekroczyła 17,5 miliarda USD, co pozwoliło przeskoczyć BUSD (Binance USD) w tym właśnie kryterium. Dzięki stale rosnącej kapitalizacji UST zostało już trzecim największym stablecoinem (po USDT – Tether oraz USDC – USD Coin). Nadal jednak UST ustępuje niedawnej trójce pod względem wolumenu, czy też ilości dostępnych giełd i par handlowych. 

Jak możemy zobaczyć na stronie SmartStake, spalanie tokenów LUNA nie zwalnia, czego efektem jest wzrost UST. Z tak szybkimi wzrostami mamy do czynienia od 9 listopada, gdy kapitalizacja UST wynosiła niespełna 2,9 miliarda.

Zrzut ekranu ze strony https://terra.smartstake.io/history

Skąd biorą się tak szybkie wzrosty?

Głównym powodem jest rozwój ekosystemu Terra, oraz coraz szersza adopcja rodzimych stablecoinów. Na dzień dzisiejszy w ekosystemie aktywnych jest 28 protokołów, z TVL (całkowita zablokowana wartość) przekraczającym 28 miliardów USD. Każdy kolejny protokół zwiększa zapotrzebowanie na rodzime stablecoiny. W trakcie przygotowania na różnym etapie rozwoju jest ponad 160 nowych projektów.

Największą absorpcją może pochwalić się Anchor Protocol. Na dzień dzisiejszy w tym protokole zdeponowane jest ponad 12,5 miliarda UST (około 70% całkowitej kapitalizacji).

Nowy giełdy oraz pary

Szybki wzrost kapitalizacji jest również powiązany z rosnącą popularnością Terra USD. 

Praktycznie każdego dnia możemy przeczytać o nowych giełdach oraz parach z w/w stablecoinem. Zaledwie 6 dni temu informowaliśmy, że największa na świecie giełda Binance, wprowadza nową parę BTC/UST.

Jak możemy zauważyć na stronie coinmarketcap, UST jest już dostępny na wszystkich największych giełdach, w tym KuCoin, Binance, FTX, Huobi, czy Coinbase,

Tak szybkie wzrosty popularności oraz kapitalizacji UST nie pozostają bez znaczenia dla głównej waluty ekosystemu Terra. Rodziny token LUNA jest notowany z wyceną prawie dwukrotnie wyższą niż w listopadzie ubiegłego roku. ATH z kolei zostało ustalone 5 kwietnia bieżącego roku na poziomie 119.55$.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQWszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu. Redakcja Terrainfo.pl