W dniu dzisiejszym pojawił się artykuł, w którym TNS Protocol informuje m.in. o airdropie. Więcej informacji poniżej.

Uzasadnienie dlaczego wprowadzamy token

Jesteśmy zainspirowani przez zespół Ethereum Name Service (ENS) i mocno wierzymy w znaczenie domen web3. Podobnie jak ENS, $TNS jest ważnym krokiem w dalszej decentralizacji zarządzania protokołem TNS. Umożliwi on członkom społeczności kierowanie jego rozwojem, skarbcem społeczności oraz parametrami technicznymi. Ostatecznie, pomoże to TNS przekształcić się w DAO. Aby być jedną z głównych infrastruktur Terra, TNS musi stać się podmiotem zdecentralizowanym. Ponadto większość naszych partnerów integracyjnych jest zwolennikami decentralizacji. Nie będą oni dążyć do integracji z tymi scentralizowanymi podmiotami. Z całego serca podzielamy ten pogląd i chcemy mieć pewność, że wszystkie przyszłe integracje będą przebiegać tak gładko, jak to tylko możliwe.

Nasza wizja i problem, którym się zajmujemy

Obecnym problemem jest to, że adres blockchain jest długi i dość niemożliwy do zapamiętania. Ponieważ wszystkie łańcuchy Cosmos są niezależne od siebie, użytkownicy będą musieli mieć wiele dostępnych adresów, aby wysyłać/odbierać środki. Chcemy znaleźć rozwiązanie, które poprawi doświadczenie użytkowników, którzy mają tylko JEDEN adres, który pasuje do wszystkich (Terra, Cosmos, Osmosis, Secret Network, Crypto.com, Persistence, Injective itp.) Dlatego budujemy .UST, aby rozwiązać ten problem.

Naszą wizją jest to, że chcemy, aby domena .UST była złotym standardem dla WSZYSTKICH łańcuchów IBC.

Poniżej znajduje się mapa stref w ekosystemie IBC.

https://mapofzones.com/?testnet=false&period=24&tableOrderBy=totalIbcTxs&tableOrderSort=desc

Token $TNS

Terra Name Service Token ($TNS) jest zarówno tokenem zarządzania, jak i tokenem podziału przychodów. Obecnie, aby zagłosować za złożeniem nowych propozycji dotyczących zarządzania, trzeba go stakować.

Stakerzy $TNS będą zarabiać część opłat dla dostawcy usług, jak również nagrody $TNS generowane z zachęt do stakowania.

Tokenomia

Podaż tokenów $TNS

Planuje się, że całkowita liczba tokenów $TNS będzie wynosić 100 000 000. Dystrybucja wszystkich tokenów potrwa co najmniej 2 lata. Po tym okresie nie będą już wprowadzane nowe tokeny $TNS do podaży.

Tabela dystrybucji skumulowanej

Dystrybucja tokenów Genesis

Łącznie 47M tokenów $TNS zostaje uwolnionych w momencie powstania TNS Protocol.

Początkowa dystrybucja $TNS jest przeznaczona dla:

  • Skarb społeczności: 10M (21,3%) tokenów zostanie zarezerwowane na fundusz społecznościowy TNS Protocol
  • Wybrana integracja: 2M (4,3%) tokenów zostanie zarezerwowane na wybraną integrację
  • Przyszła integracja: 25M (53,2%) tokenów zostanie zarezerwowanych na przyszłą integrację
  • Airdropy: 8,33M (17,7%) tokenów zostanie przekazanych uprawnionym uczestnikom ekosystemu.
  • Zewnętrzni uczestnicy: 1M (2,1%) tokenów zostanie zarezerwowane dla zewnętrznych uczestników, którzy wnoszą wartość do ekosystemu TNS, w tym między innymi: influencerów, marketerów, twórców treści, tłumaczy oraz aktywnych członków discord/telegram. Decyzja ta zostanie podjęta przez zespół we wczesnej fazie, przed przejściem do DAO w późniejszym czasie.
  • Marketing: 0.67M (1.4%) tokenów będzie zarezerwowane na kampanie marketingowe w mediach społecznościowych np. Twitter, Reddit, Telegram itp.

Uzasadnienie: Jesteśmy głęboko przekonani, że integracja jest kluczowym czynnikiem sukcesu protokołu TNS. Odłożyliśmy znaczną część (53,2% z genesis i 27% z całkowitej podaży) dla naszych partnerów integracyjnych nie tylko po to, aby dać im zachętę, ale także aby zapewnić im wsparcie techniczne.

UWAGA: WSZYSTKIE tokeny naszych partnerów integracyjnych będą liniowo nabywane przez 2 lata.

Na przykład, jeśli nowy partner dołączy w lutym 2022 roku, jego tokeny będą liniowo nabywane do marca 2024 roku.

Ostateczna dystrybucja tokenów

Podział alokacji

Kolejne tokeny $TNS będą uwalniane przez okres co najmniej 2 lat, zwiększając całkowitą podaż aż do osiągnięcia 100M. Ostateczna struktura dystrybucji będzie wyglądać następująco:

1. Skarbnica i integracja społeczności (37%)

DAO jest zachęcane do przeznaczania funduszy skarbowych na inicjatywy skupione wokół społeczności, takie jak granty, hackathony, meetupy. Krótkoterminowo, większość funduszy jest wykorzystywana na rozwój integracji i zachęty. Na początku skupimy się głównie na ekosystemie Terra. Po drugie, rozszerzymy go na ekosystem Cosmos. Wreszcie, naszym celem jest integracja z WSZYSTKIMI sieciami IBC.

Integracja jest ogromną częścią sukcesu protokołu. Dlatego właśnie przeznaczyliśmy na nią największą ilość środków. Skupimy się najpierw na kluczowych partnerach ekosystemu, w tym Terra Station, Terra Money, Keplr, Xdefi, Coin98, Ape Board, Extraterrestrial Finder. Chcemy, aby proces integracji był tak łatwy i płynny, jak to tylko możliwe, jednocześnie zapewniając zasoby inżynieryjne, aby wspierać zespół.

2. Airdropy (25%)

Naszym celem jest pełna decentralizacja protokołu TNS. Pracując nad tym, wierzymy, że airdropy tokenów do różnych grup użytkowników są drogą do osiągnięcia tego celu.

Grupa docelowa zostanie ogłoszona 23 grudnia 2021 roku (12:00:00 UTC)

3. Zespół (20%)

12% dla naszego obecnego zespołu

7,5% dla przyszłych pełnoetatowych członków zespołu

0,5% dla doradców startowych

Wierzymy w przyszłość web3 i zachęcamy każdego do przyjścia i przyczynienia się do rozwoju TNS.

4. Szeroko pojęty marketing (10%)

7% – współpracownicy zewnętrzni

3% – marketing

Odłożyliśmy ten fundusz, aby upewnić się, że nasz ekosystem osiągnie długoterminowy zrównoważony wzrost. Rozpowszechnianie świadomości i budowanie społeczności jest kluczowe dla rozwoju każdego protokołu. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą wnieść wartość do TNS lub chcą nam pomóc w szerzeniu świadomości o projekcie, takich jak: influencerzy, marketingowcy, artyści wizualni, twórcy memów, twórcy treści, tłumacze i aktywni członkowie discorda. Odłożyliśmy również niewielką część na cele marketingowe.

5. Zachęty (8%)

  • Zachęty w zakresie płynności (5%) – Aby zapewnić wystarczającą płynność do wymiany par $TNS-$UST, a także nagradza stakerów $TNS.
  • Nagrody za staking (3%) – Aby zachęcić posiadaczy tokenów do udziału w zarządzaniu

Inflacja tokenu

Stopa inflacji tokenów $TNS ma się stopniowo zmniejszać każdego roku, aż do osiągnięcia 100M na koniec 2 roku. Po zakończeniu 2 roku nie będą już tworzone żadne tokeny $TNS w wyniku inflacji.

Podaż $TNS w obiegu w ciągu 2 lat (w milionach)

Website: tns.money

Twitter: https://twitter.com/tns_money

Telegram: https://t.me/tnsmoney

źródło: link

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl