W dniu dzisiejszym udostępniamy pierwszy TerRaport – cykliczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń z ubiegłego tygodnia.

28 wrzesień 2021 (wtorek) – Terrapins – co powinieneś wiedzieć o whiteliście

Terrapins ogłosiło szczegóły whitelisty. Będzie się ona składała z dwóch elementów — whitelisty społeczności oraz publicznej whitelisty.

Mintowanie: kolekcja Terrapin zostanie wprowadzona za pośrednictwem Random Earth — rynku NFT na Terra.

Mintowanie będzie przebiegać w dwóch etapach.

Terrapins poświecimy więcej czasu w następnym artykule.

30 wrzesień 2021 (czwartek) – Columbus 5

 W ubiegłym tygodniu miało miejsce najważniejsze wydarzenie w sieci Terra – aktualizacja sieci do Columbus-5. Aktualizacja przebiegła bez żadnych komplikacji. Z Columbus-5 wiązane są bardzo duże nadzieje, co jest widoczne w wycenie. W ubiegłym tygodniu LUNA ustaliła nowe ATH na poziomie 46.17$.

Więcej informacji na temat update – Columbus-5 jest już oficjalnie dostępny jako nowa sieć główna Terra!

30 wrzesień 2021 (czwartek) – Handel Luna możliwy na Uphold

30 września 2021 Uphold wprowadził możliwość handlowania natywnym tokenem Luna.

Uphold to platforma umożliwiająca handel różnymi aktywami, w tym akcjami, surowcami oraz kryptowalutami.  Platforma dostępna jest w 184 krajach, w ponad 80 walutach (tradycyjnych i kryptograficznych),z bezproblemową wymianą walut i transgranicznymi przekazami dla użytkowników na całym świecie. Od czasu uruchomienia platformy w 2015 r. Uphold zasiliły transakcje o wartości ponad 4 mld USD.

1 październik 2021 (piątek) – Wormhole

Wormhole niebawem dostępne – protokół umożliwi przesyłanie UST, Luna oraz innych mAssetów do sieci Solana oraz Ethereum.

1 październik 2021 (piątek) – Kash.io oficjalnie uruchomiony!

Kash.io to platforma mająca pełnić rolę blockchainowego banku. Ma korzystać ze stablecoinów dostępnych w ekosystemie Terra dając użytkownikom możliwość łatwych transferów pieniężnych Peer-to-Peer, płatności oraz korzystania z wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego nawet do 18% (za sprawą yieldu generowanego w Anchorze).

Więcej informacji: Kash.io oficjalnie uruchomiony!

1 październik 2021 (piątek) – 2 runda skupu oraz palenia tokenów $STT.

StarTerra w ubiegłym tygodniu zainicjowała drugi skup i palenie 88083 tokenów $STT, kontynuując misję zmniejszenia całkowitej podaży $STT! Wartość tokenów STT spalonych w tej turze to ponad 500 000 $UST!

W sumie do tej pory spalono 141 315 $STT, o bieżącej wartości ponad 830 000 $ UST.

Więcej informacji: StarTerra pali kolejne tokeny

1 październik 2021 (piątek) – Luna przebiła 8,5 miliarda dolarów TVL

Luna przekroczyła 8,5 miliarda dolarów TVL, co czyni ją trzecią co do wielkości siecią. Wzrost sieci powinien być nadal bardzo dynamiczny po udanym upgrade do Columbus-5.

2 październik 2021 (sobota) – Spectrum Protocol – tygodniowy update

  • Audyt ukończony
  • Aktualizacja do Columbus-5 zakończona sukcesem
  • Rozpoczęcie pracy nad nowym szkieletem i wyglądem do kolejnej aktualizacji
  • Praca nad nowym interfejsem użytkownika do stakowanie $SPEC

2 październik 2021 (sobota) – Galactic Punks

Odbyło się mintowanie Galactic Punków, na stronie randomearth.io.

W pierwszym etapie mogli to zrobić Pierwsi Galaktyczni Osadnicy, a w etapie drugim osoby z Whitelisty. Etap drugi został zakończony w rekordowe 10 minut! W niedługim czasie na giełdzie NFT czyli Random Earth pojawi się możliwość handlu GP. Wszystkim, którzy zdobyli swojego Punka serdecznie gratulujemy!

Najchętniej czytanym artykułem w ubiegłym tygodniu był Galactic Punks — garść wiedzy. Jeżeli jeszcze go nie przeczytałeś, to koniecznie musisz to nadrobić!

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl