Rodzima kryptowaluta firmy Terra, LUNA, stała się jednym z najlepiej radzących sobie aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich 11 miesięcy.

Firma venture capital z Hong Kongu, Chiron Partners, uruchomiła nowy fundusz ekosystemu dedykowany Terra (LUNA), otwierając drzwi dla nowych innowacji dla zdecentralizowanego protokołu finansowego typu layer-one, czyli DeFi.

Chiron Terra Fund I, zwany również CTI, przeznaczy 50 milionów dolarów na wsparcie innowacyjnych projektów opartych na ekosystemie Terra. Projekty na przecięciu zdecentralizowanych finansów i „metaverse-linked” NFT kwalifikują się do wsparcia, firma ogłosiła w środę.

Zbudowana przy użyciu Cosmos SDK i Tendermint, Terra jest protokołem DeFi, który wykorzystuje stablecoiny powiązane z walutami fiat do zasilania globalnych systemów płatności. Natywny token LUNA został zaprojektowany, aby wchłonąć krótkoterminową zmienność stabilnych monet opartych na Terra. Po aktualizacji Columbus-5, na Terra ma pojawić się ponad 160 nowych projektów do początku 2022 roku.

Terraform Labs, południowokoreańska firma deweloperska stojąca za blockchainem Terra, z powodzeniem zebrała 150 milionów dolarów finansowania na początku tego roku. Główne fundusze kryptowalutowe venture, w tym Pantera Capital, Galaxy Digital i BlockTower Capital, przyczyniły się do pozyskania środków. 

Terra wyłoniła się jako jeden z największych blockchainów zorientowanych na DeFi na rynku, z całkowitą wartością zablokowaną przekraczającą 13 miliardów dolarów, zgodnie z danymi branżowymi. Tylko Ethereum ma wyższy TVL.

Jeśli chodzi o cenę, LUNA poszybowała w górę o ponad 9 000% w tym roku. W zeszłym miesiącu kryptowaluta osiągnęła szczyt powyżej 77,00 USD. Kryptowaluta ma całkowitą kapitalizację rynkową w wysokości 24,2 miliarda dolarów, co plasuje ją na dziesiątym miejscu wśród aktywnych projektów.

źródło: link

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl