W tym artykule przyjrzymy się zespołowi stojącemu za Terra Land. Podjęli się oni wyzwania, by stokenizować rynek nieruchomości i sprawić, by zakup dowolnej nieruchomości nawet po drugiej stronie globu był niezwykle łatwy i możliwy do wykonania bez wychodzenia z domu.

Opisy każdego z członków zespołu zaczerpnięte są z oficjalnej strony Terra Land oraz z ich profilów na Linked In.

Zaczniemy od trójki osób, które są inicjatorami i twórcami tego przedsięwzięcia.

Maciej Król (TwitterLinked In) — współtwórca Terra Land, prawnik i ekonomista, ukończył również studia MBA na Politechnice Lubelskiej. Przez ponad 9 lat zbierał doświadczenie jako doradca w międzynarodowych instytucjach takich jak: Bank PEKAO, Allianz Bank, Kredyt Bank, Noble Bank Citi Bank Handlowy. Był odpowiedzialny między innymi za budowanie portfeli inwestycyjnych i utrzymywanie relacji z zamożnymi klientami. W późniejszym czasie odpowiadał za pozyskiwanie finansowania przez startupy w funduszach typu private equity. W ostatnich latach swojej kariery zawodowej zajmował się spółkami deweloperskimi jako Dyrektor Generalny i Członek Zarządu. Od 2018 roku zajmuje się wykorzystaniem technologii blockchain i tokenizacji w projektach rozwojowych. Od 2017 roku związany z technologią blockchain i jego zastosowaniem w nieruchomościach.

Dariusz Zbucki (TwitterLinked In) — współtwórca Terra Land, z wykształcenia matematyk ze specjalizacją finansową. Przez ponad 5 lat zdobywał doświadczenie w globalnych instytucjach finansowych takich jak: Bank Millennium S.A., Citi Bank Handlowy S.A., Deutsche Bank Polska S.A. jako Private Banking Manager. W ramach swoich kompetencji odpowiadał za budowanie indywidualnych relacji z kluczowymi klientami detalicznymi banku oraz opracowywanie i wdrażanie długoterminowej i zdywersyfikowanej strategii inwestycyjnej dla ich portfeli. Przez kolejne 5 lat zajmował się pozyskiwaniem finansowania na rozwój projektów startupowych i rozwojowych jako Dyrektor Regionalny i Członek Zarządu. Od 2018 roku zajmuje się wykorzystaniem technologii blockchain i tokenizacji w projektach deweloperskich. W Terra Land będzie pełnił rolę architekta rozwiązań finansowych.

Jakub Cukierski (TwitterLinked In) — absolwent programu MBA w Maastricht School of Management (Holandia), z wykształcenia ekonomista (finanse, strategie korporacyjne). Przez 14 lat zdobywał doświadczenie zawodowe w międzynarodowych korporacjach FM Logistic, RWE (obecnie Innogy) na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich i zarządczych, odpowiadając za controlling finansowy, controlling operacyjny i działy finansowe w firmach. Przez kolejne 4 lata zajmował się budową startupów energetycznych i rozwojowych w Polsce m.in. dla grup JW Construction, CRE Energia i EDF. Od 2018 roku zajmuje się badaniem wykorzystania technologii blockchain w projektach globalnych. W Terra Land będzie pełnił rolę architekta rozwiązań ekonomicznych i prawnych. Jego zadaniem będzie ustalenie prawidłowej ścieżki projektu, tak aby opracowane narzędzia i procedury nie naruszały obowiązującego porządku prawnego oraz uzyskanie spójności i zgodności wszystkich kolejnych rozwiązań implikowanych przez platformę ze specyfiką rynku kapitałowego i obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Ci trzej wymienieni wyżej panowie stanowią Core Team. To oni są fundamentem całego przedsięwzięcia i stworzyli podwaliny pod jeden z najbardziej ambitnych projektów z kategorii tokenizacja nieruchomości na świecie. Tak bogate życiorysy podnoszą zaufanie wobec projektu oraz stanowią zachętę dla nowych partnerów.

Niżej wymienione osoby są również niezwykle ważne.

Jerzy Lasyk (Linked In) — Absolwent Automatyki i Robotyki na AGH. Posiada ponad 7 letnie profesjonalne doświadczenie w branży IT jako programista, team leader oraz architekt. Zajmował się między innymi projektowaniem oraz implementacją aplikacji webowych tworzonych z wykorzystaniem serwisów chmurowych. Od 2016 roku tworzy rozwiązania oparte na technologii Ethereum blockchain. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołem programistycznym, tworzeniu wymagań produktu oraz kontaktu z klientem. Od 2018 roku pracował na stanowisku lidera Backendu dla Consensys — wiodącej na rynku firmy programistycznej zajmującej się technologią blockchain. Pracował również dla takich firm jak Aptiv, Coinfirm, Mediar Technology.

Michał Januszewski (TwitterLinked In) — z wykształcenia ekonomista. Doświadczenie zawodowe zdobywał w instytucjach finansowych, takich jak:
Allianz Bank, EFG Eurobank, Ergasias Bank S.A., Bank BPH S.A., Getin Noble Bank S.A., Coface Poland Credit Management Services Sp. z o.o. gdzie odpowiadał za obsługę i tworzenie portfeli dla klientów instytucjonalnych Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz korporacji. W ostatnich latach kariery zawodowej rozwijał swoje kompetencje na stanowiskach kierowniczych, m.in. dyrektora oddziału, marketingu i nowych technologii. Od 2019 roku tworzy nowe koncepcje biznesowe o zasięgu globalnym z wykorzystaniem technologii blockchain i tokenizacji dla firm z sektora finansowego. Uczestniczył w wielu konferencjach poświęconych blockchain, m.in. World Blockchain Summit w Dubaju, BlockchainLife w Moskwie, The Capital w Singapurze. W Terra Land pełni stanowisko dyrektora marketungu (Chief Marketing Officer).

Wojciech Pasiut (TwitterLinked In) — z wykształcenia muzyk oraz sportowiec, europejski zawodnik w branży fitness. Ostatnie 5 lat doświadczeń nabywał na rynku brytyjskim jako specjalista ds. sprzedaży, menedżer i dyrektor w branży usługowej. Wojciech pracował nad rozwojem swoich celów i ambicji poprzez firmę przemysłową, której jest właścicielem. Posiada rozległe umiejętności w zakresie relacji z klientami, obsługi i wiedzy społecznej, aby zapewnić obsługę na najwyższym poziomie. Posiada szeroką wiedzę z zakresu marketingu i usług. Doświadczony w budowaniu doskonałych relacji osobistych i zawodowych z klientami.

Bogusz Kończak (Linked In) — przedsiębiorca, założyciel blockchainowego startupu Subme, ekspert ds. sprzedaży i menedżer z ponad 5-letnim doświadczeniem w kierowaniu najlepszymi zespołami dla klientów instytucjonalnych (Nationale Nederlanden). Z zamiłowania deweloper, aktywnie inwestujący w projekty nieruchomościowe i blockchainowe. Obecny w branży krypto od 2016 roku. Jest doradcą strategicznym Terra Land.

Oczywiście osób pracujących w zespole jest więcej, jednak nie sposób wymienić wszystkich. My skupiliśmy się na tych najważniejszych, z którymi to my jako potencjalni inwestorzy będziemy mieli kontakt poprzez Social Media, wywiady oraz konferencje. Jak zdążyliście pewnie zauważyć zdecydowana większość osób ma szerokie doświadczenie w branży inwestycyjnej oraz tworzeniu portfeli dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Wszystkie te osoby są obecne na rynku kryptowalut od kilku lat, a swój projekt czyli Terra Land budują już od 2018 roku (wcześniej pod nazwą FCQ Platform). Niektórzy mawiają, że rok na rynku kryptowalut to 10 lat na rynku tradycyjnym. Jeśli wziąć pod uwagę takie założenie, to zespół tworzą prawdziwi weteranie, który przez 3 lata walki z regulatorami oraz legislacyjno-logistycznymi wyzwaniami łączenia świata blockchain ze światem realnym nie poddali się i w końcu mogą zaprezentować światu swoją działającą platformę, a my Lunatycy dostaliśmy możliwość by być tego uczestnikami.

Więcej informacji na temat projektu Terra Land znajdziesz w naszych poprzednich artykułach:

Terra Land — Loan Farming

Terra Land X StarTerra IDO.

Polecamy również nagranie Michała Lewicz.

CZOŁEM !

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl