Po ostatnich wydarzeniach, gdy nieruchomość została zakupiona natychmiast po udostępnieniu, zespół Terra Land pracował nad nowym rozwiązaniem, dzięki któremu nikt z zainteresowanych nie zostanie poszkodowany. Przedpłata ma być systemem sprawiedliwej dystrybucji, tak, aby każdy użytkownik miał taką samą szansę na udział w zbiórce funduszy i zakupie nieruchomości.

Istota przedpłaty

Przedpłata daje każdemu inwestorowi gwarancję udziału w zakupie danej nieruchomości, niezależnie od tego, ilu jest innych zainteresowanych inwestorów. Oznacza to, że każdy, kto przyłączy się do przedpłaty, będzie miał zagwarantowany udział swoich środków w zbiórce funduszy na daną nieruchomość.

Jak działa przedpłata

Przedpłata jest podzielone na 2 główne funkcje:

  • Wpłata/wypłata
  • Uczestnictwo w wydarzeniu przedpłaty konkretnej nieruchomości

Wpłaty

Każdy użytkownik platformy może w dowolnym momencie wpłacić swoje środki do smartkontraktu. Może również doładować lub zwiększyć swój udział w funduszu, wpłacając większą kwotę. Od użytkowników nie wymaga się spełnienia żadnych wcześniejszych wymogów (np. KYC). W związku z tym smartkontrakt nie będzie również zatwierdzał użytkowników dokonujących wpłaty. Depozyt może być wykorzystany w przedpłacie dla danej nieruchomości lub pozostać w depozycie do czasu wypłaty.

Wycofanie środków ze smartkontraktu jest zablokowane w czasie aktywnego okresu przedpłaty. Oznacza to, że w momencie uruchomienia przedpłaty nowej nieruchomości, cały kapitał jest umieszczany w depozycie do czasu zakończenia tego okresu.

Depozyt jest jeden na użytkownika. Jeśli użytkownik zdecyduje się na wykorzystanie swojego depozytu na przedpłatę, depozyt zostanie pomniejszony o liczbę udziałów zakupionych w ramach wydarzenia. Depozyt jest dzielony pomiędzy wszystkie fundusze przedpłat. Zmniejszenie depozytu nastąpi po zakończeniu okresu przedpłaty, gdy będzie wiadomo, ile RPT użytkownik otrzyma w danej nieruchomości.

Obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 1 $UST za każdą transakcję wpłaty/wypłaty.

Przedpłata nieruchomości

Przedpłata nieruchomości poprzedza normalną zbiórkę funduszy na nieruchomość i trwa przez określony czas. Aby wziąć udział w przedpłacie, użytkownik musi spełnić następujące wymagania:

  • Użytkownicy muszą posiadać w pełni zweryfikowane konto na platformie Terra Land, składające się ze zweryfikowanego portfela na platformie, zweryfikowanego portfela na blockchainie oraz przejść KYC. Użytkownik powinien również posiadać minimalną kwotę $UST zdeponowaną w smartkontrakcie przedpłaty zależną od każdej konkretnej nieruchomości
  • Podpisać elektroniczną umowę potwierdzającą udział w wydarzeniu. Umowa jest jest podpisywana automatycznie przez platformę Terra Land za pomocą portfela

Użytkownik może wykupić maksymalnie 40%, gdy jest kilku właścicieli, albo 100% jeżeli chce zakupić nieruchomość sam. W momencie podpisania umowy cała wpłata jest zaliczana na poczet przedpłaty.

W przypadku, gdy na etapie przedpłaty zostanie zebrane więcej niż 100% potrzebnych środków dla danej nieruchomości, każdy uczestnik wydarzenia otrzymuje proporcjonalną redukcję swojego przydziału (np. jeśli zostanie zebrane 120% potrzebnych środków, każdemu uczestnikowi zostanie zredukowane 20% jego przydziału). Zmniejszone środki pozostają w depozycie i mogą zostać wycofane przez użytkownika lub przeznaczone na inne przyszłe wydarzenia.

W przypadku, gdy zebrane zostanie mniej niż 100% potrzebnych środków na daną nieruchomość, rozpoczyna się normalna zbiórka funduszy, w której każdy może wziąć udział. Inwestorzy otrzymają swoją część tokenów nieruchomości, tak jak w przypadku normalnej zbiórki pieniędzy.

Mechanizm przedpłaty zostanie wprowadzony w najbliższej nieruchomości, począwszy od najbliższego czwartku 14 kwietnia o godzinie 12:00 CET.

Może Cię zainteresować

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl