Po ogłoszeniu airdropu, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kolejną porcję newsów z jednego z najbardziej ekscytujących projektów w ekosystemie Terra – polskiego projektu Terra Land.

Oryginał znajdziecie pod adresem: Terra Land — Loan Farming.

Poniżej przedstawiamy polską wersję artykułu, opisującą funkcję Loan Farmingu.

Wchodząc w ekosystem TERRA chcieliśmy, aby nasz projekt był otwarty dla wszystkich członków społeczności. Wprowadziliśmy możliwość tokenizacji, weryfikacji i handlu nieruchomościami za pomocą Terra Blockchain i $UST – najlepszego zdecentralizowanego stablecoina.

Jednak to wciąż było dla nas za mało!

Zaczęliśmy się zastanawiać, jak jeszcze moglibyśmy wykorzystać potencjał Terra Land. Dzięki wdrożonej już funkcji zarządzania chcemy, aby społeczność decydowała o tym, które nieruchomości są atrakcyjne, a które nie, aby umieścić je na platformie.

Ale to jeszcze nie wszystko, co mamy w zanadrzu!

Skoro #TLANDERS będą kupować tokeny nieruchomości reprezentujące wartość nieruchomości, to dlaczego nie mogą one stanowić zabezpieczenia w Anchor Protocol?

Po zakupie nieruchomości, poprzez wbudowany system zarządzania dla każdej nieruchomości, pozwolimy społeczności zdecydować, czy uwolnić kapitał z nieruchomości. Jeśli 51% właścicieli danej nieruchomości wyrazi na to zgodę, przeprowadzimy proces uwolnienia kapitału i zdeponujemy środki w smartkontrakcie w $UST.

Ci, którzy posiadają odpowiedni token nieruchomości, mogą przesłać go do smartkontraktu jako zabezpieczenie i zaciągnąć pożyczkę w $UST z oprocentowaniem 6-10% (w zależności od ilości stakowanych tokneów $TLAND) i wykorzystać ją na przykład w LP farming lub w Anchor Protocol.

Co jeszcze bardziej ekscytujące, za wzięcie pożyczki i zdeponowanie tokenów nieruchomości użytkownicy otrzymają tokeny $TLAND! Oto czym naprawdę jest „loan farming”!

Poniżej kilka przykładów:

  • T1: Jeżeli nie stakujesz żadnych tokenów $TLAND, APR kredytu wynosi 10%.
  • T2: Jeżeli Twoje tokeny $TLAND stanowią 10% wartości pożyczki w momencie jej zaciągania, to dopóki jest ona zablokowana na smartkontrakcie, APR pożyczki wynosi 8%, a Ty otrzymujesz + 25% APY w tokenach $TLAND!
  • T3: Podobnie, jeżeli Twoje tokeny $TLAND stanowią 20% wartości pożyczki, wtedy APR kredytu spada do 6%, a Ty otrzymujesz 50% APY w $TLAND.

Co ważne, wartość zabezpieczenia będzie zawsze stała w czasie trwania pożyczki, więc użytkownicy nigdy nie będą musieli uzupełniać depozytu, aby uniknąć likwidacji pożyczki, jak ma to miejsce w przypadku innych protokołów.

Wygląda na to, że w tym artykule to wszystko, ale nie martw się! Nadal mamy wiele ekscytujących funkcji do ogłoszenia, takich jak integracja NFT, „nieruchomości na żądanie” i wiele innych, więc bądź na bieżąco i przygotuj się na nadchodzące IDO $TLAND.

Ze względu na zbliżające się IDO $TLAND, w najbliższych dniach poświęcimy projektowi sporo uwagi. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony, aby poznać więcej szczegółów!

Polecamy również nagranie Michała Lewicz.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl