W tym artykule przybliżymy sobie proces zakupu tokenów nieruchomości na platformie Terra Land oraz pomówimy krótko o tokenie $TLAND.

Tłumaczenie artykułu dostępnego pod adresem:
https://terraland-io.medium.com/terra-land-how-it-works-fcbac030190c

Wiele osób pyta, jak działa Terra Land?

Terra Land to globalny rynek zakupu całych nieruchomości lub pojedynczych części nieruchomości. Opiera się na technologii blockchain, a dokładniej na blockchain Terra.

Aby to Państwu wyjaśnić, przedstawiamy grafikę opisującą cały proces.

Proces inwestycyjny:

Proces inwestycyjny krok po kroku:

  1. Wybierz interesującą Cię nieruchomość na www.Terraland.io
  2. Określ kwotę swojej inwestycji, zaczynając od minimalnej kwoty za dane mieszkanie, aż do 100% jego wartości, dzięki czemu będziesz jedynym właścicielem
  3. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, na tym etapie musisz ukończyć cały proces rejestracji konta, w tym procedury KYC.
  4. Podpisz elektroniczną umowę przedwstępną zakupu udziałów dla danej nieruchomości i dokonaj płatności na adres smart kontraktu.
  5. Po zebraniu pełnej kwoty niezbędnej do zakupu danej nieruchomości smart kontrakt zamyka etap finansowania i wysyła na wskazany przez Ciebie adres tokeny potwierdzające Twoje prawa do nieruchomości. W przypadku nieuzyskania odpowiedniej kwoty pieniądze wracają do właścicieli.

I ostatnia rzecz.

Podzielmy funkcjonowanie platformy na dwa obszary:

  1. Terra Land jako platforma do kupowania posiadłości
  2. Token natywny $TLAND

ad 1. W pierwszym etapie dostępne będą nieruchomości komercyjne. Takie, które wygenerują stopę zwrotu dla inwestorów bez potrzeby ich utrzymania. Transakcje na Terra Land będą mogły być dokonywane za pośrednictwem stablecoinów.

ad 2. Terra Land posiada swój token natywny o tickerze $TLAND. Jest on bezpośrednio związany z działaniem platformy. $TLAND jest tokenem deflacyjnym, tj. 1% wartości sprzedaży na rynku pierwotnym zostanie przeznaczone na zakup i spalenie $TLAND. Co więcej, w momencie uruchomienia rynku wtórnego, co nastąpi już w kolejnym etapie rozwoju platformy, 50% przychodów ze sprzedaży na rynku wtórnym zostanie przeznaczone na skup i spalenie tokena $TLAND. Użytkownicy, którzy zdecydują się stakować token $TLAND w Single Asset Staking (SAS), będą również wynagradzani dodatkowymi tokenami $TLAND. Posiadacze tokenów $TLAND będą uprawnieni do głosowania w ważnych aspektach platformy, takich jak:

  • Wybór posiadłości, które będą oferowane
  • Wysokość prowizji na rynku wtórnym i inne.

Dodatkowym atutem, który będzie dostępny na Terra Land, to usługa rezerwacji nieruchomości, w której możesz zapłacić za wakacje za pomocą tokena $TLAND.

W niedalekiej przyszłości wprowadzimy kolejną funkcję naszej platformy, ale więcej o tym w kolejnych ogłoszeniach

Zostańcie z nami !

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami na temat projektu Terra Land.

Pamiętajcie również, że obecne opłaty za transakcje na stronie terraland.io przekazywane są na pomoc za pośrednictwem Szlachetnej Paczki. Więcej informacji znajdziecie w artykule poniżej:

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl