Poniżej zamieszczamy tłumaczenie bardzo ciekawego artykułu na temat współpracy Terra oraz Abracadabra.

Oryginał artykułu znajdziecie na thedefiant.io.

Dla branży, która ma decentralizację w samej nazwie, zależność DeFi od scentralizowanych stablecoinów pozostaje piętą achillesową, czyniąc ją łatwym celem dla nadgorliwych regulatorów.

W dniu 16 października Terra i Abracadabra ogłosiły partnerstwo, które ma na celu wyeliminowanie zcentralizowanych stablecoinów poprzez wykorzystanie $UST i Magic Internet Money ($MIM). 

Szczegóły partnerstwa nie zostały jeszcze ogłoszone, ale potencjalnie mogą obejmować pule płynności MIM-UST i zabezpieczenie LUNA, pozwalające użytkownikom pożyczać MIM w zamian za ich tokeny LUNA.

Zdecentralizowane finanse potrzebują takiej pary jak $MIM i $UST powiedział The Defiant założyciel Abracadabra – Daniele.

Depozytowe stablecoiny USDT, USDC i BUSD stanowią 87% z łącznego marketcapu 133B dolarów znajdujących się obecnie w obiegu, a rzeczywista liczba jest jeszcze wyższa, jeśli weźmiemy pod uwagę, że DAI jest częściowo zabezpieczony przez USDC. 

Algorytmiczne stablecoiny

UST to algorytmiczny stablecoin, który jest zabezpieczony przez token LUNA firmy Terra. Jeden UST może być zawsze wymieniony na LUNA o wartości 1 USD. Ten system okazał się dość odporny, szybko odzyskując równowagę po zejściu poniżej swojego peg podczas majowego krachu. 

Rosnąca adopcja spowodowała wzrost kapitalizacji rynkowej do prawie $3B, ponieważ stałe stopy zwrotu oferowane na Anchor Protocol stały się popularne wśród użytkowników DeFi.

Magic Internet Money (MIM) jest nadzabezpieczonym stablecoinem podobnym do DAI firmy MakerDAO. Użytkownicy są w stanie zdeponować różne aktywa kryptowalutowe i pożyczyć do 90% ich wartości w MIM. Scentralizowane stablecoiny pośrednio obejmują niektóre z zabezpieczeń MIM poprzez Curve pools, ale w znacznie mniejszym stopniu niż DAI.

Rynki pożyczkowe są obecnie dostępne na Ethereum, Avalanche, Fantom i Arbitrum. Przesyłanie MIM między obsługiwanymi blockchainami jest bezpłatne przy użyciu MIM Bridge napędzanego przez Anyswap, a użytkownicy ponoszą jedynie koszty gazu, choć może się to zmienić w przyszłości, gdy zostaną dodane opłaty.

Skupienie się przez MIM na dochodowych aktywach jako zabezpieczeniu otwiera kilka interesujących możliwości lewarowanego yield farmingu. Popularną strategią jest rekursywne rolowanie Curve’s tricrypto i 3pool poprzez Convex Finance w celu uzyskania dodatkowej ekspozycji na rynek przy jednoczesnym zarabianiu lukratywnych nagród CRV i CVX.

Wymiana tokenów

Szczegóły wymiany nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Notatka: Autor powyższego tekstu ma zajęte pozycje w $SPELL i $LUNA.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl