Jesteśmy TerraFloki Labs, być może znasz nas ze stworzenia pierwszego prawdziwie deflacyjnego tokena na Terra ($TFLOKI), a może z opracowania naszego autorskiego modelu dystrybucji NFT (NFT-as-a-Subscription). Jeśli tak, to wiesz, że jesteśmy tu po to, by nieustannie eksperymentować, wprowadzać innowacje i dostarczać rewolucyjne rozwiązania. Do tej pory nasze osiągnięcia były konsekwentne, a każde rozwiązanie, które dostarczaliśmy, działało dokładnie tak, jak powinno, a przed uruchomieniem było skrupulatnie testowane. Kolejną rzeczą, która nas tu sprowadza, jest nasza bezwarunkowa miłość do firmy Terra i technologii blockchain. Jest to miłość, którą chcemy się dzielić z masami spoza ekosystemu Terra, aby sprowadzić je tutaj i pokazać im jej wspaniałość.

Być może słyszałeś także o Flokiverse, naszym powstającym metawersum, w którym można grać i zarabiać. Jeśli zapoznasz się z naszymi poprzednimi osiągnięciami, będziesz wiedział, że nigdy nie składamy deklaracji tylko dlatego, że brzmią chwytliwie. Raczej wygłaszamy je, ponieważ mówimy serio.

Możecie zapytać, o co chodzi z tym „-verse” we Flokiverse. Na razie musimy trzymać większość naszych kart zakrytych, ale zdradzimy wam jedną rzecz. Flokiverse, jako jedno z wielu metawersów w nieskończonym Terraverse, zawsze będzie świadome istnienia zewnętrznych światów. Będzie istniało wiele połączeń z innymi protokołami Terra, które będą miały swoją reprezentację w grze. Jednym z nich będzie połączenie z wszechmocnym protokołem Anchor. Tak, dobrze zrozumiałeś, Anchor Protocol jest jedną z części odpowiedzi na pytanie, jak zamierzamy wdrożyć mechanizm play-to-earn we Flokiverse, aby nagradzać graczy stablecoinami ($UST), dzięki czemu można zarobić prawdziwe pieniądze tylko grając we Flokiverse, bez potencjalnej presji na cenę $TFLOKI.

TerraFloki DEX

Istnieje wiele powodów, dla których zdecydowaliśmy się stworzyć zdecentralizowaną giełdę tylko dla $TFLOKI. Poniżej dwa przykłady:

  • Bezpieczeństwo użytkowników: Chcieliśmy zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności podczas handlu Ticketami ($TFTIC). Pula $TFTIC miała płytkie początkowe LP, więc mogła być łatwym celem dla frontrunningu przez boty i chcieliśmy zapewnić bezpieczeństwo funduszy naszych użytkowników poprzez wdrożenie naszego własnego DEX.
  • Zapewnienie wygody przy obniżonych kosztach: Chcieliśmy stworzyć niezależny DEX, aby ułatwić ludziom handel flokiverskimi zasobami (np. FlokiGold, FlokiCoal i FlokiWood). Z naszym własnym DEX, będzie to wygodniejsze i tańsze dla użytkowników końcowych.

To, co zostało wspomniane powyżej, to tylko wierzchołek góry lodowej, gdy myślimy o przyszłych przypadkach użycia TerraFloki DEX. Jedno jest pewne, posiadanie wbudowanego DEX-a daje nam wiele swobody i elastyczności w ciągłym ulepszaniu naszego ekosystemu. Jednym z nich będzie stworzenie czegoś, co nazywamy Liquid Liquidity Pool (LLP). Powiedzcie co to jest!

Liquid Liquidity Pool (LLP) – Pula środków płynnych

Tutaj będzie to krótkie i uproszczone. Jeśli opisane tutaj podstawy nie są dla Ciebie wystarczające, nie martw się, w późniejszym czasie przedstawimy bardziej zaawansowaną wersję tego artykułu, gdy zagłębimy się w szczegóły techniczne.

Dla nas, co jest prawdopodobnie największym atutem Anchor Protocol jest możliwość wykonywania Stablecoin Yield Farming ze stałym ~20% zwrotem. Wyobraź sobie, co mogłoby się potencjalnie stać, gdybyś mógł zdeponować 50% puli płynności (mówimy tu o milionach dolarów) w Anchor? Można by w ten sposób wygenerować raczej przyzwoity dochód pasywny dla posiadaczy. Od tego momentu TerraFloki Labs oficjalnie usuwa słowo „potencjalnie” z wcześniejszego zdania. Będziemy kontynuować wdrażanie tego rozwiązania dla TerraFloki – $UST LP. Nagrody zebrane w ten sposób zostaną sprawiedliwie rozdzielone pomiędzy graczy Flokiverse.

Czy zatem LP stanie się płytsze, a cena $TFLOKI bardziej zmienna? Nie, nic z tych rzeczy, sers. Cena będzie obliczana na bieżąco, biorąc pod uwagę zarówno $TFLOKI LP jak i $UST zdeponowane na Anchor Protocol, który nazywamy LLP. Jest on nierozerwalnie związany z mechanizmem, który zatwierdza obliczenia co godzinę. Cena $TFLOKI pozostanie bez wpływu na ten mechanizm. Kontrakt sprawdza stosunek zarówno wielkości TFLOKI LP jak i środków zdeponowanych w Anchor Protocol. Jeżeli stosunek ten pozostaje 50:50 (z 1% odchyleniem standardowym, co oznacza, że przy depozycie 1M odchylenie standardowe wynosi 10k, przy depozycie 5M wynosi 50k itd.) kontrakt zatrzymuje wykonanie, aby sprawdzić go ponownie dokładnie godzinę później.

Teraz, spójrzmy na inny scenariusz. Powiedzmy, że stosunek zmienia się na korzyść puli płynności $TFLOKI, co oznacza, że ilość $UST w naszym LP jest większa niż ilość $UST zdeponowanych na Anchor Protocol, ponieważ mieliśmy znacznie więcej zleceń kupna niż sprzedaży. Co się wtedy dzieje? Do gry wkracza Rebalancer. Pobiera on wyliczoną ilość $UST z TFLOKI LP i deponuje ją na Anchor Protocol Yield Farm, aby zachować proporcje 50:50 pomiędzy oboma. W konsekwencji tego działania, yield do redystrybucji wśród graczy Flokiverse powiększa się. I znów, godzinę po tym, walidator znów robi swoje. Analogiczna sytuacja ma miejsce, gdy stosunek zmienia się na korzyść środków zdeponowanych na Anchor Protocol. Rebalancer wycofa wtedy taką ilość $UST, która jest potrzebna do przywrócenia proporcji z powrotem do 50:50.

A co z przypadkami skrajnymi? Kiedy ktoś chce hipotetycznie sprzedać kwotę $TFLOKI, której wartość przekracza ilość $UST w udziale $TFLOKI w LLP? Cóż, prawdę mówiąc, choć taka sytuacja jest bardzo mało prawdopodobna, to zespół wziął ją pod uwagę. W sytuacjach takich jak ta, transakcja nie dojdzie do skutku w pierwszej kolejności, ale metoda rebase zostanie uruchomiona w celu zrównoważenia proporcji pomiędzy obiema akcjami LLP, aby zapewnić $UST wymagane dla takiej transakcji. Zaletą naszego mechanizmu w opisanej sytuacji jest jeszcze jedno zabezpieczenie dla posiadaczy $TFLOKI i dostawców płynności, które uchroni ich alokację przed nagłym spadkiem wartości.

Głębsza Pula Płynności oznacza większe nagrody dla graczy

W TerraFloki Labs dołożymy wszelkich starań, aby stale zwiększać rozmiar $TFLOKI’s LLP. Jak zauważono powyżej, większy i głębszy LLP będzie prowadził do bardziej wartościowych nagród dla graczy Flokiverse. Jest to pierwsza rzecz, którą zamierzamy wprowadzić w życie wraz z uruchomieniem drugiej farmy ticketów, czyli już za kilka dni. Zgodnie z decyzją TerraFloki DAO, otworzymy trzecią pulę stakingową dla LP, ale z nagrodami w postaci ułamków biletów NFT (które można wymienić na NFT Floki, grywalne postacie, które można wykorzystać do gry we Flokiverse). Zgodnie z decyzją TerraFloki DAO, 30% podaży biletów będzie zarezerwowane tylko dla dostawców LP, którzy zdecydują się dołączyć do nowej puli.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejne głosowanie DAO, które zadecyduje czy i ile środków z opodatkowanych transakcji powinno zostać przeznaczone na zwiększenie Puli Płynności. Pula płynności $TFLOKI ma w tej chwili zablokowane 8 milionów dolarów, więc jest tam 4M $UST. 50% z tego dostępnego $UST (czyli 2M $UST) zostałoby zdeponowane w Anchor Protocol. Zapewniłoby to dochód w wysokości ponad 1k $UST dziennie, który zostałby rozdzielony pomiędzy wszystkich graczy. Zróbmy symulację, jak ten mechanizm będzie działał, gdy Pula Płynności będzie coraz głębsza.

Czy Flokiverse zrewolucjonizuje blockchain gaming?

Mocno w to wierzymy. Flokiverse łączy modele DeFi, P2E i NFT w jeden. Pomyśl tylko, jak ten mechanizm mógłby zostać ulepszony w przyszłości, gdybyśmy na przykład użyli optymalizatorów wydajności dla V2 – nagrody byłyby tylko większe. Wyobraź sobie, że ten mechanizm jest tylko jednym ze sposobów, w jaki Flokiverse generuje dochody dla swoich obywateli. Pomyśl o zbieraniu i handlu surowcami, wykonywaniu misji, udziale w turniejach Flokiverse Arena i wypożyczaniu NFT, by wymienić tylko kilka z nich. Nie wspominając już o pasywnym dochodzie wielkich Właścicieli Planet, ich dochód jest niemal pewny, ponieważ każdy pojedynczy dochód wygenerowany w granicach Flokiverse będzie obowiązkowo dzielony z nimi.

Jeszcze jeden kawałek alfy, zanim odejdziemy. Kochamy was wszystkich, ale pierwsi wspierający zawsze będą mieli specjalne miejsce w naszych sercach. Słyszeliście już o aukcjach planetarnych Landlorda. Wydarzenie to rozpocznie się na krótko przed końcem drugiej farmy (dokładna data zostanie ujawniona). Każdy posiadacz NFT z Kolekcji Genesis zostanie zakwalifikowany do wybicia planety na chwilę przed upublicznieniem aukcji. Czy to oznacza, że $TFLOKI robi teraz whitelisty? Nie, chcemy tylko zrobić tę jednorazową akcję, aby okazać naszym wczesnym zwolennikom trochę miłości.

Jeśli czytasz to Mistrzu, powiedz nam proszę, czy ten kierunek który dla Ciebie wybraliśmy jest dobry?

Więcej o Terra Floki oraz Flokiverse dowiesz się z naszych poprzednich artykułów.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl