Niemałe zainteresowanie wzbudza pierwszy deflacyjny meme coin w ekosystemie Terra. Postanowiliśmy przejrzeć litepaper tego projektu, oraz odrobnę Wam go przybliżyć.

Misja Projektu:

Twórcami projektu jest grupa fanatyków Terra, która na co dzień pracuje przy największych projektach tego ekosystemu. Wolny czas poświecali na tworzenie TerraFloki – pierwszego prawdziwie deflacyjnego tokenu w sieci Terra.

Po pierwsze, twórcy chcieli udowodnić, że na Terrze można się rozwijać.

Drugim celem było ściągnięcie na Terrę więcej osób, pokazanie im korzyści z tego płynące i uchronienie ich przed innymi sieciami, już zatrutymi przez oszustów. Jest to również pierwsza moneta Floki w Terraverse.

Terra Floki posiada również wbudowany DEX (zdecentralizowana giełda).

Pula UST-TFloki zostaje otwarta w momencie uruchomienia i oferuje wiele korzyści dla użytkowników. Stakując same tokeny TFloki, uzyskasz tickety, które można wymienić na NFT. FlokiPunks wkrótce się pojawią, a zaraz po nich również marketplace.

Twórcy stawiają sobie jedno pytanie. Jak daleko mogą się posunąć? Prawdopodobnie to tylko kwestia zaangażowania społeczności.

Dystrybucja tokenów:

 • 20% – pula, tokeny LP.
 • 30% – nagrody za staking + 3% z każdej transakcji ( z wyłączeniem transakcji zakupu).
 • 15% – marketing – pula zarezerwowana na kampanie na Twitterze i YouTube (początkowo skupiona na społeczności/influencerach Terra), płatnych reklamach, CoinGecko i nie tylko. Pula częściowo została spalona.
 • 10% – airdrop. Przewidziany został airdrop dla stakerów Luna, StarTerra, Pylon Protocol oraz Anchor Protocol. Dla każdego protokołu przeznaczone jest 1%.
  2% przeznaczone zostało dla stakerów Floki. W przyszłości nagradzani zostaną również stakerzy nowych projektów, aby ciepło ich przywitać w ekosystemie.
 • 10% – zespół – 15 miesięcy vestingu (90 dni klifu + 12 miesięcy linearnie).
 • 6% – comiesięczne airdropy dla posiadaczy NFT – 1% co miesiąc przez kolejne 6 miesięcy
 • 4% – post-IDO – po zdobyciu uznania zorganizujemy post-IDO na jednej z platform Terra.
 • 5% – początkowe spalanie + spalimy 4% od każdej opodatkowanej transakcji.

Terra Floki DEX

Jednym z największych wyzwań w rozwoju TFloki było zbudowanie własnego DEX-a (zdecentralizowanej giełdy). Wymagało to wdrożenia jednej z kluczowych cech TFloki – handlu bezkosztowego. Podczas handlu na TerraSwap każda transakcja podlega dodatkowej opłacie. Podczas handlu TFloki takiej opłaty nie ma. Niektóre transakcje są opodatkowane, ale środki z tych opłat są przeznaczane na nagrody za staking, w celach marketingowych i spalania. 

LIQUIDITY STAKING POOL

TerraFloki jako część Terraverse nie mogłoby istnieć bez puli stakingowych.

Zapewnienie płynności to sytuacja korzystna dla obu stron, pomaga TFloki rozwijać się, podczas gdy stakerzy zdobywają tokeny w nagrodę. 30% początkowej podaży przeznaczone jest na nagrody za staking.

4% opłaty transakcyjnej trafia bezpośrednio do puli stawek TFloki.

FARMING TFLOKI TICKETS

TFloki Ticket to kolejny token w ekosystemie TerraFloki. Początkowa wartość jednego ticketu to 1000UST. Jedynym sposobem, aby to uzyskać, jest staking tokenów TFloki w puli, która zostanie wkrótce otwarta. W następnej fazie handel ticketami będzie możliwy na TerraFloki Marketplace. Bilety TFloki będą wymienialne na FlokiPunks po premierze pierwszej kolekcji NFT.

FlokiPunks NFT Collections

Kolekcje FlokiPunks NFT będą wypuszczane co miesiąc. FlokiPunks zostaną podzielone na klasy (m.in. kosmonauta, wojownik, czarodziej itp.) – co miesiąc premierę będzie miało 1000 FlokiPunków jednej klasy. Cechy każdej klasy zostaną ujawnione na późniejszym etapie. Wybijanie NFT będzie możliwe przy użyciu biletów TFloki. 1 bilet TFloki będzie można wymienić na 1 FlokiPunk. Jedną z zalet posiadania FlokiPunks jest udział w comiesięcznych airdropach. Raz w miesiącu przez kolejne 6 miesięcy rozdzielony zostanie 1% początkowej podaży. W pierwszym miesiącu będzie to maksymalnie 1000 posiadaczy FlokiPunk (jeśli 1 portfel posiada tylko 1 FlokiPunk), więc bycie jednym z pierwszych może się bardzo opłacać.

Wątpliwości

Wczoraj, 7.10.2021 na oficjalnym kanale TerraFloki pojawił się post, rozwiewające pewne wątpliwości.

Czas oficjalnie obalić wszystkie fałszywe oskarżenia:

 1. Nie jesteśmy oszustami BSC. Jesteśmy programistami, a nie parszywcami
 2. Nie jesteśmy związani z @pylon_protocol lub @StarTerra_io
 3. @stablekwon nie jest naszym ojcem! Przestań pytać!

Jak Kupić?

Jeżeli zastanawiasz się jak kupić Terra Floki, polecam nasz artykuł: Terra Floki. Jak kupic?

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl