Otrzymywaliśmy wiele pytań, jak zakupić Terra Floki. Poniżej polskojęzyczna wersja poradnika ze strony Terra Floki. Jest to poradnik dla osób, które do tej pory nie były w ekosystemie Terra.

Jeżeli nie wiesz jeszcze czym jest Terra Floki, polecamy nasz poprzedni artykuł: Terra Floki. O co tyle zamieszania?

Wprowadzenie:

W tym poradniku pokażemy Ci, jak najtaniej i najszybciej kupić tokeny TerraFloki ($TFLOKI), zaczynając od giełdy Binance, która jest najpopularniejszą giełdą na rynku kryptowalut i na której prawdopodobnie masz już konto.

Rozdziały:

  • Utwórz portfel Terra Station
  • Kupno i transfer $BNB
  • Zamień $BNB na wrappedUST
  • Przekaż $UST terra bridge
  • Kup tokeny TerraFloki

Tworzenie portfela Terra Station

Pierwszym krokiem będzie zainstalowanie portfela dedykowanego dla ekosystemu Terra o nazwie Terra Station. Terra Station w użyciu jest bardzo podobny do znanego Ci portfela MetaMask, ale naszym zdaniem jest przyjemniejszy w użyciu. Jeśli jednak masz już skonfigurowany portfel Terra Station, przejdź do rozdziału numer 2.

Aby pobrać rozszerzenie, wejdź na stronę https://chrome.google.com/webstore/detail/terra-station/aiifbnbfobpmeekipheeijimdpnlpgpp, a następnie kliknij „Dodaj do Chrome” i „Dodaj rozszerzenie” w wyskakującym okienku. Przeglądarka pobierze i zainstaluje Terra Station automatycznie.

W prawym górnym rogu przeglądarki powinna pojawić się nowa niebieska ikona satelity.

Po kliknięciu na ikonę rozszerzenia Terra Station, pojawi się nowe okno. Aby utworzyć nowe konto na portfelu, kliknij „Nowy portfel” i wypełnij poniższy formularz. Pamiętaj, aby utworzyć silne hasło i zapisać frazę Seed (14 słów). Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli stracisz dostęp do swojego urządzenia, będziesz mógł odzyskać swój portfel za pomocą frazy seed. Jeśli wypełniłeś formularz i wprowadziłeś frazę seed, kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

Terra Station dba o to, abyśmy zapisali frazę seed, więc w następnym kroku poprosi nas o wpisanie dwóch słów frazy seed z sześciu podanych. Jeśli wypełniłeś wszystkie pola, kliknij „Create a wallet”.

Gratulacje! Jesteś właścicielem portfela Terra Station!

Teraz możesz opcjonalnie dodać token $TFLOKI do swojego portfela, klikając „Dodaj token” i wprowadź adres tokena TerraFloki w wyskakującym okienku.

Address: terra1u2k0nkenw0p25ljsr4ksh7rxm65y466vkdewwj

Dodaj Binance Smart Chain (BSC) do MetaMask

Mając portfel Terra Station, przejdźmy do portfela MetaMask, gdzie skonfigurujemy sieć, przez którą będziemy przesyłać środki w najtańszy i najszybszy sposób poprzez sieć Binance Smart Chain. Klikamy ikonę MetaMask i przechodzimy do listy dostępnych sieci. Ze względu na to, że Binance Smart Chain nie jest domyślną siecią, musimy wprowadzić ją ręcznie, klikając „Custom RPC”. Teraz możesz uzupełnić formularz o następujące dane:

  • Network Name: Binance Smart Chain
  • Chain ID: 56
  • Optionally you can put:
  • Currency Symbol: BNB

Teraz sprawdź, czy jesteś we właściwej sieci (Binance Smart Chain). Świadczy o tym nazwa sieci w górnej części okna MetaMask. Skopiuj swój adres klikając w miejsce zaznaczone na zrzucie ekranu i przejdź do kolejnego rozdziału, w którym kupimy i przelejemy kryptowalutę $BNB.

Kupno i transfer $BNB

Zakładamy, że korzystałeś już wcześniej z giełdy Binance i że będziesz mógł kupić kryptowalutę $BNB. Jeśli posiadasz już kryptowalutę $BNB w swoim portfelu na giełdzie Binance, przejdź do zakładki Withdraw Crypto i wypełnij poniższy formularz. Ważne jest, abyś podał poprawny adres swojego portfela, który utworzyliśmy w poprzednim rozdziale. Wybierz sieć „BSC Binance Smart Chain (BEP20)”, wpisz ile kryptowaluty $BNB chciałbyś przelać na zakup $TFLOKI i kliknij Withdraw.

Pojawi się okno weryfikacji bezpieczeństwa. Upewnij się ponownie, że wpisałeś prawidłową kwotę $BNB, adres i sieć. Aby zweryfikować wypłatę, będziesz potrzebował dwóch kodów, z e-maila i SMS-a.

Po prawidłowym wprowadzeniu kodów, Binance przekaże $BNB bezpośrednio do Twojego portfela MetaMask.

Po kilku minutach wysłane środki powinny zmienić Twoje saldo $BNB na portfelu MetaMask.

Zamień $BNB na wrappedUST

W tym rozdziale przekonwertujemy $BNB na wrappedUST. WrappedUST odzwierciedla stablecoina $UST z Terra na Binance Smart Chain.

Dlatego będziemy używać zdecentralizowanej giełdy 1inch, która z łatwością zamieni Twoje monety. Wejdź na stronę https://app.1inch.io/#/56/swap/BNB/UST i podłącz swój portfel MetaMask za pomocą przycisku „Connect Wallet”.

Wybierz sieć Binance i MetaMask jako swój portfel. Podpisz warunki umowy. Początek i koniec Twojego adresu MetaMask pojawi się w prawym górnym rogu, co oznacza, że jesteś prawidłowo podłączony do aplikacji 1inch.

Wprowadź kwotę $BNB, którą chcesz przekonwertować na $UST. PAMIĘTAJ! Pozostaw w portfelu minimum 3$ BNB na dalsze transakcje! Następnie kliknij Swap i przejdź przez wszystkie wymagane potwierdzenia.

Transfer $UST przez most

Mając wrappedUST na swoim MetaMask, przelejemy $UST z Binance Smart Chain do Terra używając Terra Bridge (https://bridge.terra.money/). Połącz swój portfel MetaMask klikając „Connect Wallet”, tak jak robiliśmy to w poprzednich rozdziałach z innymi aplikacjami.

Po lewej stronie ustaw „BSC” (sieć, z której wysyłamy), a po prawej „Terra” (sieć, do której wysyłamy). Zaznacz „Asset” jako „$UST”, wpisz kwotę, którą chcesz wysłać i wpisz „Destination Address”, który jest Twoim adresem z portfela Terra Station. Stworzyliśmy go w rozdziale pierwszym. Każdy adres z Terra Station zaczyna się od „terra”. Jeśli uważasz, że wprowadzone przez Ciebie dane są poprawne, przejdź do (Next) i potwierdź transakcję (2x Confirms).

Po kilku minutach powinieneś zauważyć tokeny $UST na swoim portfelu Terra Station!

Kup tokeny TerraFloki

Mając $UST, jesteś w stanie kupić $TFLOKI bezpośrednio na https://terrafloki.io/. Klikając „Connect Wallet” wybierz „Terra Station Extension”, a następnie potwierdź dostęp na portfelu.

W zakładce Trading →Buy wprowadź ilość $UST, za którą chcesz kupić tokeny TerraFloki i kliknij „Swap”. Poczekaj, aż transakcja zostanie zatwierdzona.

Stałeś się teraz posiadaczem $TFLOKI! Wykorzystaj to mądrze.

Od redakcji: Pamiętaj, że token Terra Floki jest tokenem wysoce spekulacyjnym i istnieje bardzo duże ryzyko utraty środków. Podejmuj odpowiedzialne decyzje.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl