Wielka airdrop dla społeczności TeFi ma na celu przekazanie tokenów ASTRO w ręce oddanych użytkowników.

Do airdropu zakwalifikują się dwie grupy:

  • Stakerzy LUNA, w tym ci, którzy zdeponowali bLUNA w Anchor
  • Dostawcy płynności LP Terraswap, którzy byli aktywni w pulach, które zawierały łącznie co najmniej 1 milion USD płynności

Wszyscy stakerzy i dostawcy płynności LP musieli być aktywni w momencie wykonania snapshota na bloku #4,451,515 (około 00:01 UTC 9 września 2021).

Dla każdego adresu obowiązują minimalne i maksymalne nagrody. Minimalne nagrody eliminują zbyt małe nagrody. Zapewniają one również, że użytkownicy mają wystarczająco dużo udziałów w ekosystemie Terra, aby móc uczestniczyć w zarządzaniu. Maksymalne wartości gwarantują, że wieloryby nie zgarną nieproporcjonalnie dużej liczby nagród.

Poniższa tabela wyszczególnia m.in. całkowitą liczbę nagród, kwalifikujące się adresy, oraz minimalne i maksymalne wielkości airdropów.

*Od bloku #4,451,515 użytkownicy muszą mieć saldo netto LUNA (stakowana LUNA + bLUNA zdeponowana w Anchor) większe niż 1, aby zakwalifikować się do airdropu. Osoby z saldem netto pomiędzy 1-100 otrzymają minimalny możliwy airdrop w wysokości 27,85 ASTRO.

**Od bloku #4,451,515 użytkownicy muszą posiadać całkowitą pozycję płynnościową na Terraswap wartą więcej niż 1$, aby zakwalifikować się do airdropu. Osoby z płynnością na poziomie $1-$1,000 kwalifikują się do minimalnego możliwego airdropu w wysokości 82.01 ASTRO.

***Od bloku #4,451,515, użytkownicy z 20,000 stakowanych LUNA (stakowana LUNA + bLUNA zdeponowana w Anchor) otrzymują maksymalny możliwy airdrop ASTRO w wysokości 5,571.76 ASTRO. Użytkownicy z całkowitą pozycją płynnościową o wartości $100.000 lub więcej otrzymają maksymalny możliwy airdrop ASTRO w wysokości 8.200,91 tokenów.

Należy pamiętać, że jeden adres może kwalifikować się do obu airdropów: stakerzy LUNA/bLUNA oraz dostawcy płynności LP Terraswap.

Korzystanie z ASTRO w Fazie 2

Tokeny ASTRO nie będą zbywalne do 24-48 godzin po pełnym uruchomieniu Astroportu 28 grudnia 2021 roku. Jednak odbiorcy airdropów i użytkownicy, którzy uczestniczyli w fazie 1 lockdrop, mogą wstępnie uzyskać dostęp do swoich tokenów (ASTRO), aby zdeponować je w puli bootstrappingowej płynności fazy 2 ASTRO-UST, aby uzyskać dodatkową nagrodę ASTRO. Faza 2 zostanie otwarta dla depozytów ASTRO i/lub UST w dniu 21 grudnia 2021 r. o godz. 7:00 UTC. Depozyty zostaną zamknięte 26 grudnia 2021 r. o godz. 7.00 UTC. Więcej o Fazie 2 dowiesz się tutaj.

Odbieranie airdropów

Po zakończeniu Fazy 2 i w ciągu 24-48 godzin od pełnego uruchomienia Astroportu 28 grudnia 2021 roku, centrum nagród zostanie aktywowane na stronie astroport.fi. Tam będziesz mógł podłączyć swój portfel Terra i odebrać swoją nagrodę.

Airdropy muszą zostać odebrane w ciągu trzech miesięcy od uruchomienia Astroportu. Po tym czasie własność i kontrola nad wszystkimi nieodebranymi tokenami ASTRO zostanie przeniesiona na Astral Assembly (aka, Astroport DAO).

Po premierze

Jeśli nie uczestniczyłeś w Fazie 1, Fazie 2 lub nie zakwalifikowałeś się do airdropu, nadal będziesz miał możliwość otrzymania nagród ASTRO. Wystarczy, że zapewnisz płynność dla jednej z 18 par, w tym bLUNA-LUNA, LUNA-UST i ANC-UST na Astroport po pełnym uruchomieniu aplikacji 28 grudnia 2021 roku. Zobacz pełną listę par i nagrody ASTRO, do których są uprawnione w pierwszym roku tutaj.

Przyszłość czeka! Śledź Astroport na Twitterze, aby otrzymywać wszystkie najnowsze informacje: https://twitter.com/astroport_fi.

UWAGA

Właściciele/operatorzy strony https://app.terraswap.io/ nie są powiązani z firmą Astroport i nie popierali jej.

DISCLAIMER

Odebranie airdropu ASTRO może podlegać opodatkowaniu. Niniejszym nie oferujemy żadnych porad podatkowych, prawnych, księgowych ani innych. Przed złożeniem wniosku o odbiór tokenów ASTRO prosimy o skonsultowanie się z doradcą podatkowym.

Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej. Przed podjęciem współpracy z Astroport należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi wyłączenia odpowiedzialności za projekt, dostępnymi tutaj.

źródło: link

Wysokość airdropu sprawdzisz tutaj.

Artykuły powiązane

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl