W ostatnich dniach ekosystem Terra obiegła informacja o grze Star Heroes. Jest to nowy projekt zespołu StarTerra.

O tym, że StarTerra nie chce być tylko launchpadem, ale chce mieć swoją grę wiedzieliśmy od samego początku. Takie słowa z ust Wojtka (PanParagraf) padały często i w końcu się materializują.

Z informacji CEO StarTerra wynika, iż gra jest już prawie gotowa, a prace nad jej stworzeniem toczyły się od początku pandemii. Projekt w początkowej fazie był hobbystycznym zajęciem dwóch programistów i nie był nastawiony na zysk. Na grę Star Heroes zespół StarTerra natknął się w trakcie poszukiwania deweloperów do tworzenia swojej gry. Okazało się, że gra na tyle wpisuje się w pomysł zespołu, że postanowili ją kupić i jedynie dostosować do mechaniki blockchain. Gra jest już grywala, a obecne prace skupiają się głównie na polu implementacji blockchaina, oraz NFT.

Star Heroes

Gra Star Heroes będzie grą Play & Earn z elementami NFT. Na chwilę obecną wiemy, że będzie podobna do World of Tanks, tyle, że w przestrzeni kosmicznej. Będzie ona łączyć w sobie elementy gier FPS, RPG i strategicznych, wykorzystując przy tym przedmioty użytkowe NFT, zdecentralizowane zarządzanie grą oraz innowacyjny mechanizm „Proof of Play”.

Proof of Play

Zespół StarTerra wymyślił system, który przypomina mechanikę znaną nam z Bitcoina, czyli halvingi i mining. Mining w tym przypadku odnosi się do zdobywania coraz większej ilości nagród poprzez levelowanie swojego Bohatera, a halvingi wskazują sposób, w jaki cenne nagrody będą rozdzielane. Cykliczne zmniejszanie liczby nagród, które można wydobyć, oznacza, że im szybciej zaczniesz grać, tym więcej nagród będziesz mógł zdobyć!

NFT użytkowe

Oprócz zapewnienia rozrywki i uczciwej rywalizacji, rozgrywka w Star Heroes zostanie wzbogacona o liczne NFT użytkowe, w tym Bohaterów, Statki kosmiczne, Planety i inne! Ekonomia gry została w pełni zdecentralizowana, a w zależności od jej rozwoju NFT będą stanowić źródło pasywnego dochodu.

Pierwsza kolekcja będzie składać się z Bohaterów (Heroes), którzy będą niezbędni do aktywnego uczestnictwa w grze. NFT Bohaterów pozwoli Ci prowadzić statki kosmiczne, wypełniać misje, brać udział w zawodach PVP i zdobywać nagrody w grze. Aby rozpocząć tę kosmiczną przygodę, będziesz musiał posiadać przynajmniej jednego Bohatera w swojej kolekcji.

Bohaterowie będą mieli różne rzadkości, klasy i bonusy w grze. Dodatkowo, niektóre z unikalnych cech będzie można uzyskać tylko poprzez rozmnażanie określonych typów Bohaterów. Ponadto, Bohaterowie będą mogli dropić oraz wytwarzać unikalne przedmioty NFT i używać ich jako wyposażenia zwiększającego ich bonusy.

Jeżeli będziesz miał już swojego Bohatera, przyjdzie czas na mintowanie statków kosmicznych. Rodzaje statków będą pośrednio zależały od postępów Twojego Bohatera. Co ważne, wymintowanie statku kosmicznego daje Ci możliwość wzięcia udziału w wieloosobowych zawodach, które będą rozgrywane w różnych trybach gracza, znanych z różnych gier: team vs team (World of Tanks) lub deathmatch (War Thunder). Choć oczywiście lepsze maszyny dadzą ci przewagę nad jednostkami niższej klasy, to jednak umiejętności gry są najważniejszym czynnikiem, który prowadzi do zwycięstwa.

Wraz z rozwojem gry Star Heroes, będą się dostępne kolejne kolekcje. Jedną z najciekawszych pozycji będą NFT Planet. Same Planety co prawda nie będą wymagane do tego abyś brał udział w grze, ale jeżeli już je będziesz posiadał, zapewnią Ci cały wachlarz możliwości, włącznie z pasywnym zarabianiem. W zależności od poziomu rozwoju planety, będziesz ją mógł udostępniać określonej liczbie graczy, w zamian za prowizję od ich przychodów.

Pierwsza misja – $STAR Farming

Premierę gry poprzedzi wydarzenie farmingowe. Podczas tego wydarzenia wprowadzony zostanie token $STAR. $STAR nie będzie zwykłym tokenem, ponieważ jest oparty na innowacyjnej mechanice Proof of Play. Co więcej, nie będzie przedsprzedaży tokena $STAR, a jedynym sposobem na jego zdobycie będzie $STAR Farming i aktywny udział w grze. Jeżeli tylko pojawi się więcej informacji na temat tego wydarzenia, na pewno opiszemy je na naszym portalu. Stay tuned!

Dodatkowa wartość dla $STT

Prace nad nowym projektem nie oznaczają porzucenia launchpada, czy też prac nad rozwojem użyteczności $STT. Zgodnie z zapewnieniem zespołu, jest zupełnie odwrotnie.

Gra Star Heroes znacznie rozszerzy obecną użyteczność tokenów i wzbogaci ją o niezliczoną ilość funkcji w grze, o których będziecie mogli dowiedzieć się w najbliższej przyszłości. Stakerzy $STT będą również uprawnieni do otrzymywania wyższych nagród za zadania, dzięki specjalnym bonusowym mnożnikom. Mając na uwadze potrzebę ulepszenia tokenomiki $STT, zobowiązujemy się również do ulepszenia obecnego mechanizmu Buy and Burn poprzez wykorzystanie opłat generowanych w grze, jak również sprzedaży NFT i tantiem.

Aby nie przegapić żadnych ważnych informacji, już dziś dołącz do polskiej grupy Star Heroes na telegramie.

Star Heroes TG https://t.me/starheroes_game_pl

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl