Space Cartels niedawno udostępniło nam stronę (spacecartels.com). Możemy na niej znaleźć sporo szczegółów nadchodzącej gry.

W grze przenosimy się w rok 2266. Ziemia jest przeludniona. Więzienia przepełnione. Wszyscy więźniowie zostali wysłani na pobliską planetę.

Tak powstała Planeta X – najniebezpieczniejsza planeta w naszej galaktyce, na której rządzą Kartele.

W dzisiejszym artykule przybliżymy najważniejsze funkcje w grze.

Twoim zadaniem jako szefa kartelu będzie:

 • Produkcja i handel nielegalnymi substancjami,
 • Budowanie klubów nocnych i zatrudnianie tancerek,
 • Budowanie kasyn,
 • Kradzieże samochodów,
 • Zabójstwa na zlecenie,
 • Zatrudnianie ludzi do swojego kartelu,
 • Walka z innymi kartelami,
 • Tworzenie spółek wydobywczych z innymi graczami,
 • Inwestowanie w akcje spółek innych graczy,
 • Kupowanie działek i nieruchomości

Do tych zadań trzeba będzie podchodzić mądrze – jak bardzo dobry przedsiębiorca.

Miej również na uwadze, że inne kartele będą chciały uprzykrzyć Ci życie, ale Ty nie możesz zostać obojętny – kontratakuj!

Play To Earn

Dzienne zadania

Każdego dnia naszą rozgrywkę w Space Cartels zaczniemy od wyboru zadań. Wybrane zadania musimy ukończyć tego samego dnia!

W Space Cartels będą dwa rodzaje zadań:

 • Ekonomiczne – dostarczanie różnych surowców do kupców,
 • Militarne – walka z kartelami innych graczy.

Za ukończenie każdego zadania otrzymasz w nagrodę Dark Matter Tokens ($DMT), oraz doświadczenie, które pomoże Ci rozwinąć poziom swojej postaci. Co 10 poziomów uzyskasz dostęp do trudniejszych zadań, które pozwolą Ci zdobywać więcej Tokenów $DMT. Najbardziej wartościowe zadania są na poziomie 100.

Każde zadanie kosztuje określoną ilość Energii (ENG), którą dostarcza Generator. Im więcej energii kosztuje zadanie, tym więcej tokenów $DMT otrzymasz za jego wykonanie. Tokeny $DTM będziesz mógł w dowolnym momencie sprzedać na giełdzie kryptowalut za $UST lub użyć ich w grze.

Inwestycja początkowa

Aby móc wykonywać zadania, będziesz potrzebował odpowiedniej ilości energii. Aby taką energię zdobyć, potrzebny będzie zakup generatora. Generator będziesz mógł zakupić za 300UST i będzie to stały koszt. Jeżeli będziesz chciał zakończyć grę, będziesz mógł odsprzedać swój generator za taką samą cenę, nie ryzykując utraty zainwestowanych środków.

Zwrot z inwestycji (ROI)

Twoje zarobki będą zależeć od tego, ile zadań wykonasz każdego dnia, jednak tworząc założenia Play to Earn oszacowaliśmy, że zwrot z inwestycji wyniesie około 1 miesiąca. Tak więc po miesiącu grania w Space Cartels zarobisz od 300 do 900 UST w zależności od liczby posiadanych generatorów. Tak więc ROI wynosi około 100% w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Pamiętaj, że zawsze możesz sprzedać Generatory, jeśli nie chcesz już zarabiać!

Free to play

Możesz także zagrać w Space Cartels całkowicie za darmo. Każdy gracz, który nie posiada Generatora, otrzyma codziennie 10 mEnergy (mENG). Za pomocą mENG możesz kupić dokładnie te same zadania, ale za ich wykonanie nie będziesz nagradzany tokenami DMT. Otrzymasz jednak doświadczenie, więc twoja postać będzie normalnie awansować.

Jeśli nadal chcesz zdobywać tokeny DMT, ale nie masz kapitału na zakup Generatora, zapoznaj się z sekcją Scholars & Managers. Stworzyliśmy rozwiązanie, które pozwala połączyć osoby, które mają czas na grę, ale nie mają kapitału do zainwestowania (Scholars) z osobami, które mają kapitał, ale nie mają czasu na grę (Managers).

Użyteczność tokenów $DTM

Dark Matter Token ($DMT) to token giełdowy, który ma rzeczywistą wartość wyrażoną w dolarach. Możesz go kupować i sprzedawać na giełdach, tak jak każdą inną kryptowalutę. Warto jednak zaznaczyć, że zazwyczaj najwięcej zyskasz używając tokena $DMT bezpośrednio w grze Space Cartels.

Tokeny $DMT służą do generowania Mystery Boxów. Koszt wygenerowania jednego Mystery Box to 10 tokenów $DMT. W trakcie tej czynności tokeny zostaną bezpowrotnie spalone. Mystery Boxów nie można wygenerować w żaden inny sposób. Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest spalenie 10 tokenów $DMT.

Czym są Mystery Boxy?

Mystery Boxy są inspirowane paczkami kart z Hearthstone lub dopalaczami z Magic: The Gathering. Różnica polega na tym, że w Space Cartels nie płacisz twórcom gry za wygenerowanie Mystery Boxów, ale spalasz tokeny $DMT. W ten sposób zmniejszysz ilość tokenów $DMT w obiegu.

Jeden Mystery Box zawiera 5 losowych przedmiotów. W każdym otwartym Mystery Box znajdziesz różne przedmioty, które pomogą ci wykonać zadania i szybciej awansować twoją postać. Ale co najważniejsze, od czasu do czasu natkniesz się na Generator (o wartości 300 $UST) lub Nagrodę Specjalną.

Z biegiem czasu do Mystery Boxes będzie dodawanych coraz więcej wartościowych przedmiotów NFT i specjalnych tokenów potrzebnych do gry karcianej.

Otwarty Mystery Box

Poniżej znajdziesz opis niektórych przedmiotów, które będą najczęściej pojawiać się w Mystery Boxach.

GENERATOR

Generator ma stałą wartość 300 UST. Nie można go sprzedać ani kupić taniej ani drożej. Tak więc, jeśli znajdziesz w swoim Mystery Box generator, którego nie potrzebujesz, możesz go sprzedać na rynku za 300 UST.

Jeśli na rynku gier jest niewielka liczba generatorów do sprzedaży, system automatycznie zwiększy szansę trafienia go w Mystery Boxach. Z drugiej strony, jeśli na rynku pojawi się zbyt wiele Generatorów, szansa trafienia go w Mystery Box zmniejszy się. W ten sposób gra automatycznie równoważy podaż i popyt, zapewniając, że gracze nigdy nie będą musieli zbyt długo czekać na sprzedaż swoich generatorów.

KRYSZTAŁY

Istnieją dwa rodzaje kryształów:

 • Ekonomiczne – ułatwią Ci wykonanie zadań ekonomicznych,
 • Militarne – pomogą Ci wykonać zadania militarne.

Kryształy są łatwo dostępne, ponieważ znajdują się w prawie każdym Mystery Box. Musisz jednak pamiętać, że w grze jest wiele kryształów o zupełnie innych funkcjach. Oznacza to, że bardzo często, gdy otworzysz Mystery Box, przegapisz Kryształy, które w danej chwili byłyby dla Ciebie bardzo przydatne.

Nie stanowi to problemu, ponieważ kryształy możesz sprzedawać innym graczom na rynku gier za tokeny $DMT i kupować te, których aktualnie potrzebujesz.

Handel kryształami będzie w Space Cartels powszechny, więc możesz je sprzedawać i kupować dosłownie z dowolnego miejsca w grze, bez konieczności odwiedzania rynku.

Co więcej, cena Kryształów w $DMT będzie ustalana automatycznie przez silnik gry, działając na podstawie prawa podaży i popytu. Oznacza to, że gracze nie będą musieli zastanawiać się nad wyceną swoich Kryształów, co sprawi, że handel będzie znacznie łatwiejszy i szybszy

SPECJALNE NAGRODY

Od czasu do czasu, gdy otworzysz Mystery Box, znajdziesz specjalną nagrodę.

Nagrodą może być kilka $UST, a czasami nawet kilka tysięcy $UST lub inna ciekawa niespodzianka, którą twórcy gry będą starali się wynegocjować z twórcami innych protokołów (np. udział w IDO).

INNE PRZEDMIOTY

Często natkniesz się również na inne przedmioty, takie jak:

 • 1 z 10 części generatora – po zebraniu wszystkich części, generator automatycznie pojawi się w twoim ekwipunku. Możesz wymieniać części z innymi członkami Federacji,
 • Plany budowy,
 • Przepisy na specjalne mikstury, które podobnie jak kryształy pomogą nam w grze,
 • Składniki mikstur,

FEDERACJE

Federacja to stowarzyszenie złożone z kilkudziesięciu karteli, które będą ze sobą współpracować.

TWORZENIE FEDERACJI

Nowa federacja może zostać utworzona tylko wtedy, gdy wszystkie inne federacje mają maksymalną możliwą liczbę członków. Gdy pojawi się możliwość utworzenia Federacji, rozpocznie się aukcja trwająca 24 godziny. W tym momencie gracze będą mogli licytować, blokując określoną liczbę tokenów $DMT. Gracz, który wygra aukcję zostanie Liderem Federacji, a jego tokeny zostaną bezpowrotnie spalone. Tokeny innych licytujących zostaną odblokowane.

WOJNY FEDERACJI

Co tydzień rozpoczyna się nowa Wojna Federacji, w której rywalizujemy z dwiema innymi Federacjami (o podobnej liczbie członków).

Podsumowanie odbywa się pod koniec tygodnia, a członkowie zwycięskiej Federacji otrzymują nagrody w postaci ticketów NFT, dzięki którym mogą tworzyć wartościowe elementy wyposażenia.

Tickety te są podzielone na 6 poziomów, gdzie poziom 1 to najrzadsze i najcenniejsze, a poziom 6 to najczęstsze tickety.

Kiedy Federacja, do której należysz, wygra Wojnę Federacji, każdy z jej członków otrzyma jeden ticket NFT. Poziom otrzymanego Biletu będzie zależał od tego, w jakim stopniu dany członek Federacji przyczynił się do wygrania wojny

JAK PRZYCZYNIĆ SIĘ DO WYGRANIA WOJNY FEDERACJI?

Wojnę wygrywa Federacja, która spełnia kilka warunków, ale najważniejszym z nich jest liczba Punktów Chwały otrzymywanych za zadania Federacji wykonane przez wszystkich jej członków.

JAK OTRZYMAĆ MISJE FEDERACJI?

Podczas otwierania Mystery Boxów czasami znajdziesz przedmioty, których w danej chwili nie potrzebujesz. Przedmioty te można sprzedać na rynku gry lub wymienić na Energię Federacji (FENG). Jednym z takich przedmiotów może być kryształ. 1 kryształ = 1 FENG.

FENG to waluta w grze używana do nabywania zadań federacyjnych. Im więcej FENG kosztuje zadanie, tym więcej punktów chwały zdobędziesz za jego wykonanie.

Zdobyte Punkty Chwały przybliżają Federację, do której należysz, o krok bliżej zwycięstwa w cotygodniowej Wojnie Federacji. Dodatkowo, każdego dnia gra automatycznie wybierze 10% graczy ze wszystkich 3 federacji z największą liczbą zdobytych w danym dniu punktów chwały. System następnie rozdzieli między nich nagrodę $DMT. Im większa liczba członków federacji biorących udział w wojnie, tym większa nagroda. Udział w Wojnach Federacji daje nam szansę na zdobycie dodatkowych tokenów $DMT – oprócz tych, które zdobywamy wykonując dzienne zadania (niezwiązane z Federacją).

JAKIE KORZYŚCI MAMY JAKO LIDER (ZAŁOŻYCIEL) FEDERACJI?

Po utworzeniu Federacji rolą Lidera jest nadanie jej nazwy, koloru, logo i opisu. Federacja zrzeszająca 27 członków może zacząć w pełni funkcjonować. Jako Lider Federacji otrzymasz 10% wartości nagród zdobytych przez wszystkich członków Federacji, których jesteś właścicielem.

PRZYKŁAD

Jeżeli w danym dniu dwóch członków naszej Federacji znalazło się w pierwszych 10% z 3 federacji i otrzymało w nagrodę łącznie 600 DMT, to jako Lider otrzymujemy 60 DMT. Dodatkowo, będąc przywódcą federacji, otrzymujemy aż 20% więcej DMT za wykonanie każdego dziennego zadania (o czym za chwilę).

STRUKTURA FEDERACJI

Na szczycie struktury Federacji stoi jej twórca z tytułem Lidera. Inni członkowie mogą awansować w strukturze w zamian za zaangażowanie w Wojny Federacji. Im więcej punktów chwały członek zdobędzie od czasu utworzenia Federacji, tym wyższy będzie jego ranking.

Wysoka pozycja w Federacji ma pozytywny wpływ na ilość DMT, którą otrzymujesz za wykonywanie codziennych zadań:

 • Członkostwo w Federacji – 5% więcej DMT,
 • Oficer – 10% więcej DMT,
 • Kapitan – 15% więcej DMT,
 • Lider – 20% więcej DMT.

Za każdym razem, gdy członek Federacji awansuje na stanowisko Kapitana (najwyższe stanowisko poza Liderem), tworzą dodatkową strukturę, przyczyniając się tym samym do rozwoju Federacji. Rozwój Federacji oznacza, że będzie w stanie pomieścić więcej członków.

Kolejne funkcje oraz szczegóły gry będziemy opisywali w kolejnych artykułach, ale już dzisiaj chcemy Was zaprosić do udziału w giveawayu na Generator (o wartości 300UST). Aby wziąć udział w giveaway’u wystarczy, że polubisz profil TerraInfo oraz Space Cartels na Twitterze, polubisz oraz retweetujesz tweeta, oraz otagujesz trzech znajomych! Powodzenia!

Twitter TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Nie zapomnij również śledzić na Twitterze Space Cartelshttps://twitter.com/SpaceCartels

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl