Saber jest podekscytowany współpracą z Terra i uruchomieniem pierwszej puli płynności Wormhole V2 UST na Solanie. Terra niedawno zintegrowała się z Wormhole V2, więc użytkownicy mogą przesyłać $UST bezpośrednio z Terra na Solanę i zapewniać płynność na Saber! Użytkownicy Terra przechodzący na Solanę mogą dostarczać płynność na Saber i zarabiać na opłatach, lub wymieniać swoje $UST na inne stablecoiny Solany. Nagrody SBR zostaną uruchomione w ciągu najbliższych 24 godzin dla puli, a nagrody wLUNA mogą również zostać zintegrowane z pulą wkrótce.

$UST jest tokenem powiązanym z USD, pochodzącym z ekosystemu Terra, z ponad 2 miliardami dolarów w obiegu. $UST utrzymuje swój peg poprzez mechanizm arbitrażowy zabezpieczony przez $LUNA. USDC jest tokenem Circle powiązanym z USD, wspieranym przez rezerwy walutowe i można go nabyć na głównych DEX-ach i CEX-ach Solana.

Saber jest podekscytowany możliwością interoperacyjności pomiędzy Solana i Terra, wspierając bezproblemowe transfery dla następnej generacji produktów DeFi na tych dwóch innowacyjnych łańcuchach!

O Saber Labs

Saber jest wiodącym cross-chain AMM dla aktywów powiązanych z Solaną, takich jak stablecoiny i aktywa opakowane (wrapped assets). Jako główna sieć płynnościowa Solany, Saber pomaga ułatwić transfer aktywów pomiędzy Solaną a innymi blockchainami. Użytkownicy deponują kryptowaluty do puli płynności Saber, aby uzyskać pasywny zysk z opłat transakcyjnych, zachęt opartych na tokenach, a ostatecznie zautomatyzowanych strategii DeFi.

O Terra

Terra jest protokołem blockchain następnej generacji typu proof-of-stake, który ma na celu zasilenie globalnych systemów płatności poprzez stablecoiny powiązane z fiatem. Poprzez hosting stablecoinów wspartych w stosunku 1:1 z najważniejszymi walutami fiat na świecie, celem Terra jest udostępnienie stablecoinów dla głównego nurtu odbiorców na całym świecie.

Blockchain Terra jest zasilany przez rodzimą kryptowalutę $LUNA. $LUNA jest używana do stabilizacji stablecoinów Terra, takich jak $UST. $UST jest reklamowany jako pierwszy zdecentralizowany stablecoin, który jest skalowalny, przynoszący zyski i w dodatku jest międzyłańcuchowy. $UST jest obecnie interoperacyjny z Ethereum i Solaną i ma na celu poprawę skalowalności projektów DeFi.

Oryginalny artykuł znajdziecie tutaj.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl