Ponieważ premiera Kinetic Money coraz bliżej, konieczne jest przedstawienie szczegółowej tokenomi $KNTC.

Maksymalna podaż wyniesie 100 milionów $KNTC i będzie uwalniana przez okres trzech lat.

Jedyną podażą od razu po starcie będą tokeny dostępne z wydarzeń Nucleus (lockdrop) oraz Entropy. Aby ochronić wczesnych inwestorów, zespół nie podjął jeszcze decyzji, kiedy dokładnie zostanie udostępniony airdrop. Jednak na pewno nie odbędzie się to równo ze startem Kinetic Money.

Dystrybucja tokenów

100 milionów tokenów $KNTC zostanie rozdzielone w następujący sposób:

Wydarzenia startowe (Lockdrop & Entropy) – 20.8m – Wydarzenia startowe stanowią główną część początkowej podaży (65%). Tokeny te zostały rozdzielony pomiędzy: Nucleus (Lockdrop) i Entropy.

Ze względu na zmianę z LBP na prostsze wydarzenie związane z uruchomieniem tokenów (szczegóły znajdziesz w artykule: Kinetic Money ogłasza szczegóły drugiej fazy uruchomienia. Rozdział 4: Entropy – Launch sale), zarezerwowano 2,8 mln $KNTC z tokenów wydarzenia startowego na załadowanie strony $KNTC pary $KNTC/$UST.

Airdrop – 11,2m – Airdrop stanowi aż 35% podaży początkowej. Zgodnie z wcześniejszą informacją, airdrop odbędzie się parę tygodni po starcie protokołu, a dokładny termin będzie zależny od ceny tokena po wydarzeniu Entropy. Im cena będzie wyższa, tym szybciej airdrop zostanie rozdystrybuowany.

Core Contributors – 10m – Core Contributors to zespół startowy stojący za Kinetic Money. Do tego momentu Kinetic był całkowicie finansowany z własnych środków, ponieważ zespół zdecydował się nie przeprowadzać żadnych prywatnych rund przed uruchomieniem. W miarę powiększania się zespołu część tokenów będzie przeznaczana dla nowo zatrudnionych osób. 

Rezerwa strategiczna – 12,5 mln – Rezerwa strategiczna to rezerwa tokenów kontrolowana przez zespół, przeznaczona na dotacje i inne wydatki, które mają pomóc w rozwoju protokołu. Ze względu na fakt, że do tej pory Kinetic był w 100% finansowany przez członków zespołu, część tej rezerwy może być użyta do podtrzymania długoterminowej działalności zespołu.

Doradcy – 5m – doradcy pomagali w rozwoju protokołu, projektowaniu tokenomi, marketingu oraz łączeniu zespołu Kinetic z innymi ludźmi/zespołami. Doradcy nie mieli możliwości inwestycji w rundzie prywatnej.

Community Pool – 10 mln – Community Pool jest przeznaczony na finansowanie wydatków, na które będą głosowały osoby zarządzające oraz społeczność. Pula ta jest ograniczona, ale przez 2 lata będzie zasilana 10% tokenów.

Zachęty do stakowania/LP – 30,5 mln – 30% z całej puli przeznaczono na przyszłe zachęty do stakowania i dostarczania płynności LP. Pozwoli to na stworzenie zachęt do momentu, gdy protokół uzyska wystarczającą płynność, aby pokryć emisję tokenów z protokołów.

Wszystkie tokeny Doradców i Core Contributorów będą podlegać liniowemu harmonogramowi nabywania uprawnień.

Opłaty generowane przez protokół

Początkowo będzie jedna opłata generowana przez protokół. Będzie to 8% pobierane za każdym razem, gdy zysk zostanie pobrany ze skarbca. Dystrybucja tych opłat będzie kontrolowana przez zarząd, z następującym początkowym podziałem:

Działalność charytatywna

Zespół nawiązał współpracę z Angel Protocol w ramach Angel Alliance. Opłata za odbiór zysków w Kinetic Money będzie bezpośrednio przekazywana na rzecz Angel Protocol. W momencie uruchomienia będzie to 12,5% sumy opłat.

Fundusz deweloperski

Fundusz dla deweloperów będzie służył jako pula, z której deweloperzy i zespoły założycielskie będą stale otrzymywać zapłatę za pracę nad rozwojem protokołu. Do funduszu kierowane będzie 25% opłat. Ustalono jednak limit (4 miliony $UST), po przekroczeniu którego, całość opłat będzie przekierowywana do stakerów $KNTC. Jeżeli zasób funduszu spadnie poniżej 4 milionów, opłata znów zostanie przekierowana do funduszu.

Community Pool

Kolejne 25% opłaty zostanie przekazane do Community Pool. Środki te zostaną wykorzystane na sfinansowanie propozycji przedstawionych przez społeczność. Gdy Community Pool osiągnie limit 15 milionów $KNTC, te 25% również zostanie przekierowane do stakerów $KNTC.

Stakerzy $KNTC

Od pierwszego dnia, przynajmniej 37,5% opłat generowanych przez protokół będziesz trafiało do stakerów $KNTC.

W przyszłości, ze względu na limity Funduszu deweloperskiego oraz Community Pool, możliwe jest, że aż 87,5% opłat generowanych przez protokół będzie trafiało do stakerów.

Uwaga: Wszystkie wartości domyślne określone przez twórców mogą być w przyszłości zmienione przez zarządzających protokołem.

Źródło: link

Przypominamy, że pierwsza faza uruchomienia Kinetic Money już 30 marca 2022 roku. Szczegóły w naszym artykule.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl