Tak bardzo wyczekiwana premiera Kinetic Money będzie miała miejsce 30 marca i rozpocznie się od fazy Nucleus, czyli lockdropu. W tym wydarzeniu startowym użytkownicy otrzymają tokeny $KNTC za zablokowanie $UST na z góry określony czas.

Kiedy, gdzie i jak?

Lockdrop Kinetic Money rozpocznie się się 30 marca na stronie lockdrop.kinetic.money. Obecnie na stronie znajduje się odliczanie, które zostanie zastąpione przez interfejs użytkownika w dniu wydarzenia.

Jest to jedyna strona, na której będzie można wziąć udział w oficjalnym lockdropie Kinetic. Każda inna strona, która twierdzi, że bierze udział w wydarzeniu, jest fałszywa. Zalecamy dodanie tej strony do zakładek, aby uniknąć ryzyka oszustwa.

Wydarzenie lockdrop będzie trwało przez 7 dni i obsługuje depozyty $UST. Podobnie jak w przypadku lockdropów Astroport i Mars, wpłaty i wypłaty będą możliwe w następującej sekwencji:

Dzień 1-5:

  • Dowolne wpłaty i wypłaty.

Dzień 6:

  • Od 6 dnia uczestnicy będą mogli wypłacić środki tylko raz i tylko do wysokości 50% kwoty $UST wpłaconej w ciągu pierwszych pięciu dni.

Dzień 7:

  • Limit wypłat każdego uczestnika będzie się zmniejszał liniowo od 50% do 0%. Pod koniec tego dnia nie będzie już można wypłacać środków. Po upływie 7 dni faza Nucleus zostanie zamknięta.

Im więcej tokenów zablokuje użytkownik, tym więcej otrzyma $KNTC. Istnieją cztery różne okresy blokady (jak pokazano poniżej) i im dłużej tokeny są zablokowane, tym większy będzie mnożnik. Dokładna ilość tokenów, które otrzyma użytkownik, będzie zależała od całkowitej ilości zdeponowanych $UST. Do podziału pomiędzy wszystkich użytkowników będzie 10 000 000 $KNTC (〜31% liquid supply).

Znaczenie dla Kinetic Protocol

Nucleus będzie kluczowym wydarzeniem dla protokołu z dwóch powodów: Zapewni płynność dla pary $kUST-$UST i jednocześnie zasili Kinetic Phaser.

Zwiększenie płynności pary $kUST-$UST

Po zakończeniu lockdropu, zablokowane środki ($UST) zostaną zdeponowane w Kinetic Vault, a maksymalna kwota $kUST (50% tej kwoty) zostanie pożyczona pod zdeponowane zabezpieczenie. Następnie utworzona zabezpieczona pozycja dłużna (CDP) zostanie zamknięta, co sprawi, że w kontrakcie lockdropa pozostanie 50% $kUST i 50% $UST. Środki te zostaną wykorzystane do uruchomienia puli stableswap na Astroport i zamienione na tokeny LP $kUST-$UST.

Zasilenie Phasera

50% $UST, które protokół uzyska dzięki zamknięciu początkowej pozycji pożyczkowej, zostanie wykorzystane do zasilenia Kinetic Phaser. Phaser jest natywnym dla protokołu mechanizmem wymiany, który pozwala użytkownikom na konwersję ich $kUST na $UST. Dlatego też jest to ważna część protokołu, która zagwarantuje, że każdy użytkownik będzie mógł wymienić pożyczone $kUST z powrotem na $UST w stosunku 1:1, nawet jeśli para $kUST-$UST będzie notowana poniżej pegu.

Zasilenie Phasera połową kwoty lockdropu, przyczyni się do zwiększenia wysokości spłat dla użytkowników. Środki z programu Phaser zostaną umieszczone w Anchor Protocol, zwiększając tym samym stopę spłaty ponad normalną stopę zwrotu z systemu Anchor, wynikającą z zabezpieczenia użytkownika.

Ponieważ ze względów bezpieczeństwa Kinetic rozpocznie działalność z określonym limitem zadłużenia, oczekuje się, że początkowa stopa spłaty pożyczki będzie znacznie wyższa od stopy oprocentowania Anchor, która obecnie wynosi 19,5% APY. Kiedy limit zadłużenia zostanie podniesiony do wyższych poziomów, stopa spłaty może się dostosować w zależności od stosunku środków z programu Phaser do depozytów w skarbcu.

Wycofanie środków po zakończeniu okresu blokady

Po zakończeniu okresu blokady użytkownik może wypłacić swoje tokeny LP, w tym wszelkie opłaty wygenerowane w okresie blokady. Ze względu na fakt, że $kUST-$UST będzie pulą stableswap, ewentualna nietrwała strata może nie wystąpić lub być bardzo niewielka .

Gwarantowany dostęp do skarbca w pierwszym dniu (pomimo początkowego limitu zadłużenia)

Ze względu na początkowy limit zadłużenia w protokole (który zostanie ogłoszony bezpośrednio przed uruchomieniem Kinetic WebApp), może się zdarzyć, że nie wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z Kinetic Vault i pożyczyć $kUST od razu.

Aby nagrodzić uczestników lockdropa, przez pierwsze 4 dni dostęp będą mieli tylko uczestnicy lockdropa. Indywidualny limit zadłużenia oblicza się na podstawie:

wartość zablokowanych środków użytkownika/całkowita wartości zablokowanych środków x limit zadłużenia.

Po upływie tego 4-dniowego okresu każdy użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do skarbca (dopóki nie osiągnie początkowego limitu zadłużenia).

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.

Redakcja Terrainfo.pl