Jeśli śledziłeś nas na Twitterze, wiesz, że ogłosiliśmy nasz airdrop $KNTC dla trzech różnych grup stakerów, holderów i dostawców płynności LP w ekosystemach Terra, Anchor i Alchemix. Łączna wartość airdropu wyniesie 35% podaży $KNTC. Jest to ogromna ilość tokenów do airdropu i jedna z najwyższych, jakie zaobserwowaliśmy w ekosystemie Terra. Biorąc pod uwagę wczesne wsparcie, jakie otrzymaliśmy od społeczności, postanowiliśmy oddać tyle, ile tylko możemy.

Na Genesis, przydzielone airdropy zostaną rozdzielone do wyznaczonych grup. Użytkownicy będą musieli odebrać przydzielone im tokeny poprzez interakcję z aplikacją Kinetic.

Poniższe sekcje mają na celu przedstawienie naszego uzasadnienia dla wyboru trzech społeczności, terminów airdropów, jak również podziału uprawnień do airdropów.

Terra, Anchor & Alchemix – Dlaczego akurat te trzy?

Stakerzy $LUNA

Ponieważ $LUNA zabezpiecza infrastrukturę bazową dla DeFi 2.0, uważamy, że konieczne jest dalsze zachęcanie do stakowania i zdecydowaliśmy się przeznaczyć łącznie 20% całkowitej podaży $KNTC na genesis airdrop (~57% airdropu) dla stakerów $LUNA.

Stakerzy $ANC

Wykorzystujemy Anchor Protocol jako podstawowy mechanizm przynoszący zyski w V1 Kinetic. W związku z tym zdecydowaliśmy się na airdropy dla stakerów $ANC, aby zachęcić ich do dalszego stakowania, a tym samym pomóc w kierowaniu Anchor Protocol poprzez ich głosy governance. Przeznaczamy łącznie 10% całkowitej podaży $KNTC z genesis airdropu dla stakerów ANC (~29% całkowitej kwoty).

Posiadacze $ACLX (w tym stakerzy i dostawcy płynności LP)

Zainspirowani przez Alchemix i fakt, że są oni pionierami w zakresie samospłacających się pożyczek, zdecydowaliśmy się przekazać 5% całkowitej podaży $KNTC z genesis airdrop (~14% całkowitej kwoty) dla posiadaczy $ALCX, stakerów i dostawców płynności LP. Zespół Alchemix od samego początku był bardzo przyjazny i chętny do współpracy, więc tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że możemy się odwdzięczyć ich społeczności.

Snapshoty

Wszystkie snapshoty dla airdropów genesis zostały wykonane 31 października 2021 roku.

Następujące ceny tokenów zostały pobrane z Coingecko dla dnia snapshotu:

  • Cena $ALCX w momencie snapshota: $464,92 za $ALCX
  • Cena $ANC w momencie snapshota: $3,02 za $ANC
  • Cena $LUNA cena w momencie snapshota: $43,20 za $LUNA

Ceny te staną się istotne w następnej sekcji dotyczącej kwalifikowalności airdropów.

Co kwartał będą robione snapshoty, które określą przyszłą alokację airdropów. W celu zniechęcenia do gromadzenia/trzymania tokenów wyłącznie w celu otrzymania airdropu, snapshoty będą ogłaszane za pośrednictwem Twittera po ich wykonaniu.

Przydział i kwalifikowalność

Airdrop $KNTC będzie airdropem liniowym z maksymalnym limitem.

Kwoty na adres dla każdego airdropu są liniowe w stosunku do całkowitej liczby stakowanych/holdowanych tokenów dla każdej grupy i snapshotu. Jednakże istnieje limit ilości $KNTC, które będą przekazywane na każdy adres, aby uniknąć koncentracji $KNTC w rękach wielorybów.

Ponadto, w celu uniknięcia otrzymywania bardzo niewielkich kwot przez małe adresy, dla których ubieganie się o odbiór airdropu byłoby niepłacalne, ustalono minimalny próg kwalifikacji na $100 dla każdego adresu. Więcej informacji poniżej.

Airdrop dla posiadaczy $ALCX

Kwalifikowalność $ALCX:

Kwalifikują się wszyscy posiadacze $ALCX, stakerzy i posiadacze tokenów LP z puli ETH-ALCX Sushi Swap o łącznym minimalnym saldzie 0,21 $ALCX* w momencie snapshotu (o wartości 100 USD w momencie snapshotu).

Airdrop dla Stakerów $ANC

Kwalifikowalność $ANC:

Kwalifikują się wszyscy stakerzy governance $ANC z minimalnym saldem 33,11 $ANC* w momencie snapshota (warte 100$ w momencie snapshota).

Airdrop dla Stakerów $LUNA

Aby zachęcić do dalszej decentralizacji sieci Terra, zdecydowaliśmy się wykluczyć z airdropu każdą $LUNA, która jest stakowana za pomocą walidatora z 2,00% lub większą siłą głosu. Jest to również zgodne z niedawną propozycją Do Kwon’a, aby wykluczyć delegacje do największych walidatorów z kwalifikowalności zrzutów $ANC. Wierzymy jednak, że 2,00% siły głosu jest bardziej rozsądnym progiem niż arbitralna ilość walidatorów „Top XY”. W ten sposób nie będziemy karać niektórych walidatorów, którzy byliby w Top XY, nawet jeśli system będzie już wystarczająco zdecentralizowany podczas przyszłych snapshotów.

W czasie snapsgotu następujący walidatorzy mieli 2,00% lub więcej siły głosu i zostaną wykluczeni z airdropu genesis: Orion.Money, Staking Fund, B-Harvest, Certus One, DokiaCapital, mainnet-validator, hashed, Terran One, Mosaic i Luna Maximalists.

Kwalifikowalność  $LUNA:

Kwalifikują się wszyscy stakerzy $LUNA z minimalnym saldem 2,31 $LUNA* w momencie snapshota (o wartości 100$ w momencie snapshota), jeśli nie mieli swojego $LUNA delegowanego do jednego z wyżej wymienionych walidatorów

*Kwoty zostały określone na podstawie cen tokenów w dniu wykonania snapshotów, a wszystko po dwóch pierwszych miejscach po przecinku zostało dla uproszczenia obcięte.

Nie zapomnij odebrać swoich Airdropów!

Airdrop będzie możliwy do odbioru w okolicach starty projektu (początek pierwszego kwartału 2022).

Wszystkie $KNTC, które nie zostaną odebrane w ciągu 90 dni, zostaną przekazane przez protokół do puli społeczności.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić ten limit czasowy, aby wzmocnić pulę społeczności, umożliwiając społeczności wydanie tych funduszy na ulepszenie Kinetic, w przeciwieństwie do pozostawiania nieodebranych tokenów w zawieszeniu na czas nieokreślony.

Co dalej?

Jesteśmy w końcowej fazie przed naszym bardzo oczekiwanym startem i chociaż próbowaliśmy wystartować w grudniu, mieliśmy kilka opóźnień z powodu długich rozmów z audytorem i prawnikiem. Niemniej jednak, nie możemy się doczekać naszego startu, jak również naszego TGE, które ma nastąpić na początku pierwszego kwartału 2022 roku.

Rozdział 2: Roadmap, który będzie określać kolejne kroki uruchomienia protokołu Kinetic, jest planowany w ciągu najbliższych tygodni.

Aby uzyskać więcej cennych informacji, śledź nas na Twitterze, dołącz do Telegramu i zapisz się do naszego newslettera.

I na koniec wielkie DZIĘKUJEMY wszystkim za wielkie wsparcie jakie otrzymaliśmy na początku! Nie możemy się doczekać, aby w końcu wprowadzić nasz produkt w życie!

źródło: link

Website: http://kinetic.money

Telegram: https://t.me/kinetic_money

Medium: https://medium.com/@kinetic_money

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl