Risk Harbor, we współpracy z Terra, ma przyjemność oficjalnie ogłosić wydanie Risk Harbor Ozone V1: rynku zarządzania ryzykiem algorytmicznym dla ekosystemu Terra. Risk Harbor Ozone V1 oferuje zdecentralizowany rynek do ochrony przed ryzykiem smartkontraktów. Na początku ochrona obejmuje tylko Anchor Protocol. To uruchomienie stanowi kamień milowy w wysiłkach naszej społeczności, aby umożliwić zautomatyzowane, przejrzyste i bezstronne zarządzanie ryzykiem dla aktywów w Terra i w szerszym ekosystemie kryptowalut.

Risk Harbor Ozone V1 został poddany audytowi przez renomowane firmy audytorskie Oak Security i Certik. Risk Harbor planuje wkrótce otworzyć kod źródłowy podstawowego protokołu platformy.

Zespół Risk Harbor, Do Kwon i założyciel TechCrunch, Michael Arrington, wkrótce uruchomią również Arrington Anchor Fund, regulowany instrument LP dla instytucji, aby wpłacać USD na Anchor Protocol, który jest zabezpieczony przez zarządzanie ryzykiem przez Ozone.

Risk Harbor Ozone

Risk Harbor Ozone jest rynkiem zarządzania ryzykiem Terra-native dla zdecentralizowanych finansów (DeFi), który wykorzystuje całkowicie zautomatyzowany, przejrzysty i bezstronny mechanizm roszczeń w celu ochrony dostawców płynności i stakerów przed ryzykiem związanym ze smartkontraktami, włamaniami i atakami. Jest to natywna dla Terra wersja Risk Harbor V1, zaprojektowana specjalnie po to, by na początek chronić tylko Anchor.

Użytkownicy, którzy chcą wykupić ochronę, płacą składki ubezpieczycielom, którzy zgadzają się podejmować ryzyko w imieniu ubezpieczających. Jednakże, w szczególności w przypadku Risk Harbor Ozone V1, fundusz wspólnotowy Terra będzie jedynym gwarantem dla Anchor, ponieważ zapewnione są wystarczające możliwości. Dodatkowo ochrona Anchor jest wyceniana według stałej rocznej stawki 4%. Zgłoszenie roszczenia to proces dwuetapowy. Ubezpieczający najpierw wysyła swój token roszczenia aUST do firmy Ozone. Ozone następnie wywołuje domyślny kontrakt detektora, który ocenia ważność roszczenia. Jeśli ubezpieczony zostanie poprawnie oceniony, po co najmniej jednym bloku (aby zapobiec atakom typu flashloan) może zakończyć roszczenie. W takim przypadku protokół przechowuje tokeny zagrożonego roszczenia do dystrybucji wśród ubezpieczycieli i wypłaca ubezpieczonemu z funduszu ubezpieczeniowego. Pula w dniu premiery wygasa 31 marca 2022 r. o 23:59 UTC/GMT.

Sprawdzając kluczowe inwarianty on-chain, możliwe jest określenie, czy protokół doznał zdarzenia niewykonania zobowiązania, bez żadnego subiektywnego uprzedzenia lub wkładu. Zautomatyzowana ocena roszczeń jest znacznie szybsza niż ocena roszczeń oparta na zarządzaniu i w szczególności eliminuje przewrotne bodźce, które mogą powstać, gdy posiadacze tokenów zarządzania mają również znaczny udział w kapitale gwarantującym w protokole. Co więcej, ochrona parametryczna może uwzględniać wolumen w skali, czyli kolejny obszar, w którym podejścia oparte na zarządzaniu mają problemy.

Jak korzystać

  1. Zakup ochrony dla Anchor UST (aUST):

Przejdź do zakładki „Protect”.

2. Wprowadź ilość Anchor UST (aUST), którą chcesz chronić.

3. Na poniższym obrazku można zobaczyć dwie rzeczy. Po pierwsze, widoczna jest „Payout”, która pokazuje, ile wyniosłaby wypłata w UST w przypadku wystąpienia zdarzenia niewykonania zobowiązania w przypadku Anchor. Po drugie, widoczna jest „Premium”, czyli cena ochrony denominowana w UST.

4. Kliknij „Purchase Protection”. Teraz już powinieneś być chroniony.

5. Jeśli zakupiłeś ochronę z powodzeniem, powinieneś zobaczyć powiadomienie „Purchase Successful” w prawym górnym rogu ekranu. Jesteś również w stanie kliknąć link „View transaction” i zobaczyć swoją transakcję w Terra Finder.

Po debiutanckiej premierze Risk Harbor Ozone V1, następujące funkcjonalności są obecnie w trakcie opracowywania. Funkcjonalności te zostaną udostępnione w przyszłych aktualizacjach:

  • UST depeg protection – zabezpieczenie pegu UST
  • Integration with Mirror – integracja z Mirror Protocol
  • Integration with Anchor – integracja z Anchor Protocol
  • Integration with Orion – integracja z Orion Money
  • Key metrics and analytics – kluczowe metryki i analizy

Następnie Risk Harbor Ozone V2 zostanie opracowany i wydany, aby mieć pełną zgodność funkcji z Risk Harbor Core. Risk Harbor Ozone V2 będzie zawierał nowe funkcje, które obejmują między innymi:

  • Levered vaults – skarbce z dźwignią
  • Automated Market Maker (AMM) – zautomatyzowany animator rynku
  • Risk engine – silnik ryzyka
  • And much more – i wiele więcej

Dołącz do naszej społeczności Discord i pomóż zabezpieczyć Terra oraz szerszy ekosystem kryptowalut razem z nami!

Discord | Twitter | Website

źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl