Oparty na Ethereum rynek zarządzania ryzykiem DeFi Risk Harbor ma przejąć kontrolę nad Ozone Protocol, wyznaczając kierunek nadchodzącej i bardzo oczekiwanej platformy ochrony aktywów ekosystemu Terra.

SAN FRANCISCO, 4 listopada 2021 r. /PRNewswire-PRWeb/ — Risk Harbor, w pełni zautomatyzowany rynek zarządzania ryzykiem dla DeFi, ujawnił szczegóły Ozone Protocol, algorytmicznej platformy ochrony aktywów obejmującej ekosystem Terra.

„W Risk Harbor tworzymy przyszłość rynków zarządzania ryzykiem. Wierzymy, że każde pojedyncze aktywo kryptowalutowe powinno być chronione bez potrzeby korzystania z pośredników, zabezpieczając w ten sposób prawdziwie otwarty system finansowy dostępny dla każdego” – powiedzieli Raouf Ben-Har i Drew Patel, założyciele Risk Harbor. „Cieszymy się, że możemy zapewnić efektywną kapitałowo, świadomą ryzyka, prawdziwie zdecentralizowaną ochronę dla Ozone, ekosystemu Terra i szerszej gospodarki kryptowalutowej”.

Risk Harbor prowadzi obecnie dynamicznie rozwijający się rynek zarządzania ryzykiem DeFi na Ethereum.

Risk Harbor pozwala potencjalnym ubezpieczonym na zakup ochrony dla ich aktywów DeFi za składkę płatną z góry, z ubezpieczeniem gwarantowanym przez użytkowników, którzy wpłacają kapitał do różnych puli ryzyka protokołu w zamian za nagrody dostosowane do ryzyka. Obecne pule obejmują pokrycie smartkontraktów dla rynków pieniężnych i stablecoinów, w tym Anchor Protocol $UST, które obecnie mają najwyższy wskaźnik wykorzystania ze wszystkich puli na Risk Harbor.

Ozone to algorytmiczna, oparta na roszczeniach platforma ochrony aktywów, obejmująca różne formy ryzyka w szerszym ekosystemie Terra. Protokół, który został wyinkubowany przez Terraform Labs („TFL”) na polecenie społeczności Terra poprzez głosowanie on-chain governance Proposal 44, zostanie przekazany zespołowi Risk Harbor w celu uruchomienia i długoterminowej obsługi. Propozycja 44 upoważniła również do zapewnienia początkowej kapitalizacji Ozone przez Terra Community Pool.

„Utalentowany i ambitny zespół Risk Harbor ma bogate doświadczenie w pracy z protokołami DeFi w kwitnącej przestrzeni zarządzania ryzykiem, stworzył jeden z wiodących rynków pokrycia bez zezwolenia na Ethereum” – mówi Do Kwon, współzałożyciel i dyrektor generalny Terraform Labs. „Jesteśmy podekscytowani, że do społeczności Terra dołącza Risk Harbor, który przejmie stery Ozone i stanie się pionierem efektywnego kapitałowo i zdecentralizowanego rynku zarządzania ryzykiem dla całego ekosystemu Terra”.

W momencie składania propozycji 44, w Terra Community Pool znajdował się jedynie 1 miliard dolarów w tokenach $LUNA. Od tego czasu, w wyniku zmian wprowadzonych przez Propozycję 44 oraz gwałtownego wzrostu cen $LUNA w 2021 roku, wielkość puli wzrosła do obecnego poziomu 98 675 921 $LUNA (~4,3 miliarda dolarów).

W związku z tym, po trwającym głosowaniu Terry (Prop 134) nad spaleniem 88.675.000 $LUNA z community poolj i zamianie ich na $UST – flagowy stablecoin Terry, pojawi się nowa propozycja, która określi, jaka część ten puli zostanie przydzielona Ozone Protocol. W oczekiwaniu na wyniki obu głosowań, Ozone zostanie przekazany zespołowi Risk Harbor, który będzie kierował przyszłym kierunkiem rozwoju protokołu na Terra jako jego główny deweloper.

Zespół Risk Harbor, Do Kwon oraz założyciel TechCrunch, Michael Arrington, ogłoszą również uruchomienie Arrington Anchor Fund, regulowanego instrumentu LP dla instytucji, które mogą wpłacać USD do Anchor Protocol, który jest zabezpieczony przez pokrycie ryzyka Ozone.

Ozone jest obecnie w trakcie audytu przeprowadzanego przez uznane w branży firmy audytorskie Oak Security i Certik. Risk Harbor planuje wkrótce udostępnić kod źródłowy podstawowego protokołu platformy i podać do publicznej wiadomości oficjalny harmonogram uruchomienia.

O Risk Harbor

Risk Harbor jest rynkiem zarządzania ryzykiem dla zdecentralizowanych finansów (DeFi), który wykorzystuje całkowicie zautomatyzowany, przejrzysty i bezstronny proces roszczeń w celu ochrony dostawców płynności i stakerów przed ryzykiem związanym z błędami w smartkontraktach, włamaniami i atakami. Risk Harbor wierzy, że każde pojedyncze aktywo kryptowalutowe powinno być chronione bez potrzeby korzystania z pośredników, tworząc w ten sposób prawdziwie otwarty system finansowy dostępny dla każdego.

O Terra

Terra jest blockchainem zbudowanym na Cosmos SDK i konsensusie Tendermint. Protokół Terra wdraża zestaw algorytmicznych, stablecoinów, które stanowią podstawę dobrze prosperującego ekosystemu DeFi, takich jak Anchor, CHAI i Mirror Protocol. $LUNA, aktywa Terra służące do ustalania stawek i zarządzania, absorbują krótkoterminową zmienność stablecoinów Terra, przy czym popyt na stablecoiny Terra (np. $UST) jest funkcją popytu na ekosystem DeFi Terra – dzięki czemu $LUNA zyskuje na wartości poprzez seigniorage.

Oryginalny artykuł znajdziecie tutaj.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl