W miniony weekend saldo na koncie LFG (Luna Foundation Guard) powiększyło się o kolejne ponad 4000 BTC. Jest to następny duży zakup kryptowalut, które mają służyć jako zabezpieczenie pegu UST.

LFG na zakupach

Trzy dni temu pisaliśmy artykuł o zakupieniu przez LFG tokenów AVAX o wartości 100 milionów dolarów. Parę dni wcześniej konto BTC powiększyło się jeszcze o BTC o wartości 230 milionów USD.

Obecnie w portfelu fundacji (bc1q9d4ywgfnd8h43da5tpcxcn6ajv590cg6d3tg6axemvljvt2k76zs50tv4q) znajduje się już 39,897.98 BTC o wartości przekraczającej 1,7 miliarda dolarów.

Podsumowanie danych portfela LFG Bitcoin (zrzut ekranu). Źródło: BitInfoCharts

Jak działa rezerwa?

W przeciwieństwie do stablecoinów o dłuższej tradycji, takich jak te emitowane przez Tether i Circle, alternatywy algorytmiczne nie korzystają z zabezpieczenia w celu utrzymania swojej ceny. Zamiast tego, stablecoiny takie jak $UST utrzymują swoją cenę, polegając na bodźcach rynkowych.

Rezerwa została jednak wprowadzona po to, by wkroczyć, jeśli spadki na rynkach kryptowalut osłabią bodźce arbitrażowe.  

„Aktywa rezerwowe mogą być wykorzystane w przypadkach, gdy przedłużające się załamania rynku zniechęcają kupujących do przywrócenia parytetu pegów $UST i pogarszają bodźce arbitrażowe otwartego rynku protokołu Terra” – powiedział LFG. 

Podstawowym założeniem jest to, że dzięki temu zachęty arbitrażowe Terra pozostaną nienaruszone, nawet jeśli popyt na $UST gwałtownie spadnie. 

„Mechanizm rezerw jest podobny do tego, jak wiele banków centralnych utrzymuje rezerwy walut obcych w celu zabezpieczenia zobowiązań pieniężnych i ochrony przed dynamicznymi warunkami rynkowymi” – powiedział Kanav Kariya, prezes Jump Crypto.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.

Redakcja Terrainfo.pl