Wchodzimy w kolejną odsłoną ASTRO Wars. Retrograde na swoim kanale medium, informuje o partnerstwie z FRAX.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Retrograde i rozpoczęciem podróży FRAX do ekosystemu Terra, z pierwszymi tokenami FRAX bridgowanymi z Ethereum. Fascynujące będzie obserwowanie, jak ekosystem TeFi dojrzewa, gdy Astroport staje się polem bitwy dla DAO i protokołów, aby osiągnąć głęboką płynność dla swoich tokenów” – Sam Kazemian

Retrograde to protokół zwiększający wydajność i ułatwiający zarządzanie, w oparciu o szybko rozwijający się Astroport DEX. Protokół będzie miał swoją premierę na Terra już niebawem.

Retrograde służy do lepszego dostosowania zarządzania oraz zachęt dla posiadaczy tokenów Astroport i LP. Gromadząc tokeny $ASTRO i blokując je, protokół Retrograde zaoferuje posiadaczom tokenów LP maksymalny wzrost z mechanizmu vxASTRO, bez konieczności trzymania i blokowania znaczących kwot. Retrograde daje posiadaczom $ASTRO wszystkie korzyści płynące ze stakowania i blokowania ASTRO, ale bez utraty płynności wynikającej z blokad.

Terra szybko staje się potęgą DeFi, a Astroport jest niezbędny do utrzymania głębokiej płynności w całym ekosystemie. Retrograde pomoże zbudować tę płynność poprzez przyciągnięcie uczestników, którzy w innym przypadku byliby zniechęceni długimi okresami blokad. To jest zasadniczo to, co Convex zrobił dla Curve, będąc protokołem uzupełniającym, który pobudził ekosystem Curve. Retrograde przejmuje tę rolę dla Astroport i Terra.

Główny zespół programistów Retrograde ma duże doświadczenie w tworzeniu infrastruktury Terra, z doświadczeniem w big tech i TradFi. Zespół widzi wyjątkową wartość Terra i chce przyczynić się do jej wzrostu w ramach większego ekosystemu DeFi.

O FRAX

FRAX to pierwszy stablecoin oparty na algorytmie ułamkowym, który jest częściowo zabezpieczony i częściowo stabilizowany algorytmicznie. Istnieją dwa natywne tokeny, w tym stablecoin $FRAX i token zarządzania $FRX Frax Shares.

FRAX był jednym z pierwszych DAO, które zaczęło gromadzić natywny token CVX od Convex i obecnie posiada ich najwięcej ze wszystkich DAO. FRAX płaci również najwyższe zachęty spośród wszystkich protokołów na Ethereum, aby zwiększyć APY puli FRAX i zwiększyć ich płynność.

FRAX pomógł również wprowadzić UST na Ethereum. W ramach tego partnerstwa Retrograde wprowadzi pierwsze tokeny FRAX do ekosystemu Terra. Zespół i społeczność FRAX podzielają wartości wyznawane przez społeczność Terra. Celem końcowym protokołu Frax jest zapewnienie wysoce skalowalnej, zdecentralizowanej, algorytmicznej formy pieniądza. Zespół ma bliskie i silne relacje z Terra. Ściśle współpracując z TFL w celu promowania zdecentralizowanego pieniądza i dyktowania przyszłości stablecoinów na Ethereum i nie tylko.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl