Nadchodzący czas prawdpodobnie będzie obfitował w bardzo dobre wiadomości.


Pierwszą z nich jest ujawnienie, czym jest poznane niedawno LFG.

Luna Foundation Guard (LFG) jest organizacją non-profit zarejestrowaną na terenie Singapuru, której celem jest wspieranie rozwoju technologii open-source, ułatwianie rozwoju ekosystemu Terra oraz poprawa trwałości i stabilności algorytmicznych stablecoinów Terra. https://lfg.org/

Jeżeli zdecentralizowana gospodarka potrzebuje zdecentralizowanych pieniędzy, DeFi wymaga skalowalnej, solidnej i odpornej na cenzurę formy pieniądza.

Stablecoiny

Tam, gdzie zmienne cenowo aktywa dominujące w branży nie spełniły zadania walutowego kryptowalut, stablecoiny stały się preferowanym środkiem interakcji z DeFi – z efektami sieciowymi wzmocnionymi przez istniejące wcześniej preferencje dla jednostek rozliczeniowych w walutach fiat.

Adopcja stablecoinów jest coraz większa. Z rosnącą kapitalizacją rynkową na poziomie 170 miliardów dolarów, dopasowanie produktowo-rynkowe stablecoinów jako realnych, natywnych dla Internetu nośników wymiany wartości pomiędzy publicznymi blockchainami jest oczywiste. Stablecoiny są znacznie bardziej uniwersalne, przenośne, dostępne i opłacalne dla kontrahentów, którzy chcą się nimi posługiwać w Internecie, niż waluty fiat.

Jednakże, rozwój stablecoinów jest ograniczony przez centralizację obecnych emitentów, których modele są sprzeczne z etosem decentralizacji przenikającym branżę. Scentralizowana kontrola nad stablecoinami, stanowiącymi podstawę zdecentralizowanego stosu finansowego, wywołuje ryzyko utrzymywania górnych warstw stosu DeFi jako zakładników działań emitentów zewnętrznych. Płynność w DeFi jest związana z przewagą scentralizowanych stablecoinów, a alternatywne źródła ryzyka w przypadku głównych stablecoinów pojawiły się dopiero niedawno.

Terra pojawiła się jako zdecentralizowany protokół emitujący zestaw stablecoinów powiązanych z fiatem, które są zarówno skalowalne, jak i odporne na cenzurę – usuwając wiele ograniczeń związanych z nieefektywnością kapitałową zdecentralizowanych alternatywnych stablecoinów dzięki unikalnemu projektowi algorytmicznemu.

Poprzez zapewnienie zdecentralizowanego mechanizmu emisji w warstwie bazowej DeFi, stablecoiny firmy Terra, a w szczególności TerraUSD (UST), zyskały na znaczeniu wraz z całą rzeszą innych zdecentralizowanych stablecoinów w kwitnącym środowisku cross-chain. Z obecną kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 11 miliardów, UST jest obecnie wiodącym zdecentralizowanym stablecoinem na rynku i czwartym w kolejności za Tether, USDC i BUSD. Na razie…

Określenie zadań i struktury LFG

Głównym zadaniem LFG jest wspieranie stabilności pegów UST i wspieranie rozwoju ekosystemu Terra. Tworzenie rezerw, które wspierają algorytmiczne stablecoiny w warunkach niestabilności oraz przekazywanie środków na badania, które rozwijają możliwości stabilnych monet, to dopiero początek.

LFG będzie również przyznawać dotacje dla budowniczych, badaczy, członków społeczności i wszystkich innych osób realizujących pomysły w interesie ekosystemu Terra, podzielonych na 3 główne grupy:

  1. Rozwój technologii open source
  2. Badania i edukacja
  3. Rozwój społeczności

Założenie organizacji non-profit otwiera nową ścieżkę dla przyszłego rozwoju zdecentralizowanej gospodarki opartej na prawdziwie zdecentralizowanym pieniądzu.

LFG będzie nadzorowane i zarządzane przez niezależną Radę Zarządzającą, początkowo składającą się z następujących liderów i ekspertów w branży, która będzie się rozszerzać o czołowych budowniczych ekosystemu Terra:

  • Do Kwon (Co-Founder and CEO of Terraform Labs)
  • Nicholas Platias (Founding member of Terraform Labs)
  • Kanav Kariya (President of Jump Crypto)
  • Remi Tetot (Co-Founder of RealVision)
  • Jonathan Caras (Project Lead at Levana Protocol)
  • Jose Maria Delgado (Co-Founder of Delphi Digital)
  • Bill Chin (Head of Binance Labs Fund)

LFG będzie początkowo finansowany z 50 mln $LUNA otrzymanych od TFL jako darowizna, aby pomóc uruchomić jego stabilizujące rezerwy i możliwość dotacji. Planowana egzekucja z portfela TFL jest zaplanowana na 01/22 o 10 rano SGT (2 rano UTC), a hash transakcji zostanie udostępniony publicznie po zakończeniu dla przejrzystości.

W przyszłości, propozycje LFG dotyczące finansowania będą oceniane pod kątem ich znaczenia dla misji LFG, technicznego projektu oraz ogólnej jakości zespołu i jego członków. Jeśli masz świetny pomysł na ulepszenie lub zbudowanie zdecentralizowanej aplikacji na Terra, projekt DeFi, który wykorzystuje algorytmiczne stablecoiny, lub jeśli jesteś zainspirowany do zbudowania czegoś zupełnie innego, co pomoże w osiągnięciu celu, jakim jest rozwój prawdziwie zdecentralizowanej gospodarki, LFG chętnie o tym usłyszy!

LFG obecnie wprowadza ostatnie poprawki do swoich ram dotacji, które zostaną publicznie udostępnione w nadchodzących tygodniach. Na razie, jeśli masz jakieś pytania lub jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej, skontaktuj się z LFG na poniższy adres e-mail:

contact@lfg.org

Wreszcie, LFG przygotowuje grunt pod {REDACTED}, które wkrótce ogłosi, że jest gotowe do rozpoczęcia swojej misji.

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl