Luna Foundation Guard (LFG) w drodze pozagiełdowej sprzedaży tokenów $LUNA pozyskała 1 miliard dolarów. Ta jedna z największych w historii sektora kryptowalut sprzedaż była prowadzona przez Jump Crypto i Three Arrows Capital, z udziałem Republic Capital, GSR, Tribe Capital, DeFiance Capital i innych anonimowych inwestorów.

LFG jest organizacją non-profit z siedzibą w Singapurze. Została założona w styczniu, aby pomóc w rozwoju ekosystemu Terra. Więcej o LFG możesz przeczytać w naszym artykule.

Wpływy ze sprzedaży 1 miliarda dolarów zostaną przeznaczone na utworzenie denominowanej w bitcoinach rezerwy forex dla $UST, największego stablecoina ekosystemu Terra.

$UST to algorytmiczny stablecoin, który stał się popularny w ekosystemach DeFi. Powiązany z ceną dolara amerykańskiego, obecnie może pochwalić się kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 12 miliardów dolarów. Kapitalizacja $UST wzrosła od listopada ubiegłego roku o ponad 300%.

LFG zapowiedziało, że rezerwa utworzona dzięki zastrzykowi kapitału w wysokości 1 miliarda dolarów będzie skutecznie działać jako „zawór zwalniający” dla wykupów $UST. Ma to na celu zapewnienie, że cena stablecoina pozostanie powiązana z ceną dolara podczas gwałtownych spadków na rynkach kryptowalut.

Jak działa rezerwa?

W przeciwieństwie do stablecoinów o dłuższej tradycji, takich jak te emitowane przez Tether i Circle, alternatywy algorytmiczne nie korzystają z zabezpieczenia w celu utrzymania swojej ceny. Zamiast tego, stablecoiny takie jak $UST utrzymują swoją cenę, polegając na bodźcach rynkowych.

Więcej o zasadzie utrzymywania pegu możesz dowiedzieć się z artykułu.

Rezerwa została jednak wprowadzona po to, by wkroczyć, jeśli spadki na rynkach kryptowalut osłabią bodźce arbitrażowe.  

„Aktywa rezerwowe mogą być wykorzystane w przypadkach, gdy przedłużające się załamania rynku zniechęcają kupujących do przywrócenia parytetu pegów $UST i pogarszają bodźce arbitrażowe otwartego rynku protokołu Terra” – powiedział LFG. 

Rezerwa będzie początkowo denominowana w bitcoinie, który zdaniem LFG jest mniej skorelowany z ekosystemem Terra. Planuje się, że z czasem rezerwa zostanie zasilona innymi, nieskorelowanymi aktywami, choć nie mamy jeszcze informacji, jakie to będą aktywa.

Podstawowym założeniem jest to, że dzięki temu zachęty arbitrażowe Terra pozostaną nienaruszone, nawet jeśli popyt na $UST gwałtownie spadnie. 

„Mechanizm rezerw jest podobny do tego, jak wiele banków centralnych utrzymuje rezerwy walut obcych w celu zabezpieczenia zobowiązań pieniężnych i ochrony przed dynamicznymi warunkami rynkowymi” – powiedział Kanav Kariya, prezes Jump Crypto.

Zgodnie z komunikatem LFG, $LUNA zakupione przez Jump i innych inwestorów w ramach sprzedaży o wartości 1 mld USD będą posiadały czteroletni vesting.

Kontrakt vestingowy: terra1gr0xesnseevzt3h4nxr64sh5gk4dwrwgszx3nw

https://finder.extraterrestrial.money/mainnet/account/terra1gr0xesnseevzt3h4nxr64sh5gk4dwrwgszx3nw

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl