Sierpień/Wrzesień

Od początku sierpnia uruchomiliśmy cztery tokeny na Pylon Gateway — Loop Finance, TerraWorld, Nexus Protocol i Valkyrie Protocol. Te premiery wykorzystywały kombinację Pylon Pools i Pylon Swaps do dystrybucji milionów tokenów wśród użytkowników Pylon. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odnieśliśmy wiele sukcesów, na których mamy nadzieję bazować, oraz odbyliśmy kilka lekcji, z których wyciągnęliśmy wnioski.

Firma Pylon dostrzegła niesamowite dopasowanie do rynku produktów dzięki swojemu bezstratnemu produktowi inwestycyjnemu, Pylon Pools. Dzięki wam wszystkim w ciągu zaledwie czterech miesięcy zgromadziliśmy depozyty o wartości 150 milionów dolarów. Udowodniliśmy, że możemy szybko dostosować nasze produkty, aby jak najlepiej służyć naszym cenionym partnerom.

Ponieważ na Pylonie pojawia się coraz więcej startów nowych projektów, przewidujemy, że różne protokoły będą miały różne wymagania dotyczące launchu tokenów. Niedawno wprowadziliśmy funkcję whitelisty dla uruchomienia KYC protokołu Nexus w ramach Pylon Swap. Na koniec pomyślnie przeprowadziliśmy migrację do Columbus-5, naszej największej dotychczas aktualizacji infrastruktury.

Co będzie dalej?

Bezstratne Loterie NFT

Z radością ogłaszamy, że zespół ciężko pracował, aby zapewnić wam nowe i innowacyjne sposoby bycia częścią setek nowych protokołów, które zaczynają pojawiać się w ekosystemie Terra. W tym tygodniu będziemy współpracować z Galactic Punks, aby stworzyć pierwszą w historii bezstratną loterię NFT. Od 27 października (15:00 czasu polskiego) rozdamy 100 Galactic Punków. Im więcej stakujesz, tym większe masz szanse na wygraną. Z radością ogłaszamy również, że stakerzy MINE governance zostaną automatycznie zakwalifikowani do wzięcia udziału w loterii. Będzie to pierwszy z kilku przygotowanych przez nas launchy NFT, więc wypatrujcie kolejnych kolekcji, które pojawią się w Pylonie.

IDO odporne na boty

Z okazji premiery Valkyrie całe supply 15 milionów tokenów VKR została zakupiona w ciągu kilku sekund, co uniemożliwiło niektórym z naszych najbardziej lojalnych klientów uczestnictwo w IDO. Jednym z powodów, dla których sprzedaż na Pylon Swap była tak trudna jest to, że popyt na tokeny po cenach IDO znacznie przewyższył podaż tych tokenów.

Zainspirowani wprowadzeniem tokenów Mango Markets formatem aukcji wsadowych MISO (oryg. MISO’s batch auction format), Pylon współpracuje z PRISM, aby eksperymentować z nowym modelem IDO, który nazywaliśmy Pylon Scout. To nowy proces z następującymi celami:

  • całkowite wyeliminowanie aktywności botów
  • upewnienie się, że wszyscy otrzymują tę samą cenę rynkową
  • ustawienie IDO niezależnie od strefy czasowej
  • złagodzenie ogólnego przeciążenia sieci

Więc jak to działa? Pylon Scout będzie miał dwie fazy, fazę wkładu (oryg. contribiution phase) i fazę wycofania (oryg. withdrawal phase). W fazie wpłat uczestnicy będą mogli zdeponować UST w skarbcu. Wraz ze wzrostem ilości UST rośnie cena sprzedaży tokena. Im więcej UST w skarbcu, tym wyższa ostateczna cena zakupu tokena. Cena zostanie określona według następującego wzoru:

Cena = Całkowita ilość UST w skarbcu / Tokeny do rozdysponowania

Po pewnym z góry określonym czasie skarbiec przejdzie w fazę wypłaty, w której użytkownicy mogą zdecydować się na wypłatę zdeponowanych UST, jeśli cena tokena jest wyższa niż chcieliby zapłacić. Jeśli użytkownicy będą wycofywać UST, cena tokena będzie spadać. Pod koniec drugiego okresu tokeny zostaną podzielone między wszystkich uczestników zgodnie z ich pozostałym udziałem UST w skarbcu.

Budowanie Skarbca Pylona

Wreszcie, podobnie jak Olympus DAO i Apollo DAO, Pylon Protocol chce rozpocząć tworzenie skarbca aktywów produkcyjnych (oryg. treasury of productive assets) np. tokenów LP, aUST, LUNA itp. Wierzymy, że posiadanie solidnego skarbca aktywów pomoże zapewnić podłogę cenową (floor) dla tokena MINE, stworzyć strumień przychodów niezależny od podstawowego modelu biznesowego Pylon, i ustawić protokół na ścieżce prowadzącej do długoterminowego sukcesu, nawet po wyczerpaniu się emisji MINE.

Airdropy bardziej sprawiedliwe

Dla tych z Was, którzy czekają na airdropy, te niedługo nadejdą! Jednak nadal pracujemy nad infrastrukturą do dystrybucji tokenów na podstawie czasu i stakowanej kwoty, a nie tylko pojedynczych snapshotów w czasie. Będzie to pierwsza w swoim rodzaju implementacja i dlatego nie jest taka łatwa do zbudowania. Biorąc jednak pod uwagę opinie społeczności, uważamy, że warto zainwestować w tę funkcję na dłuższą metę, ponieważ będzie więcej airdropów. Trzy potwierdzone dotychczas airdropy dla stakerów MINE to TWD, VKR i PSI. Airdrop LOOP dla stakerów MINE nastąpił już na wysokości bloku 4647600 i jeśli jeszcze go nie odebrałeś, możesz go odebrać tutaj.

Zatrudniamy!

Potrzebujemy niesamowitego talentu, aby pomóc rozwijać Pylon! Jest mnóstwo niesamowitych funkcji, o których marzymy, ale musimy rozszerzyć nasz główny zespół programistów, aby stały się prawdziwe.

Ponadto planujemy zatrudnić menedżera społeczności na pół etatu, który pomoże nam zarządzać naszymi kanałami społecznościowymi. Jeśli pasjonujesz się Pylon Protocol i uwielbiasz budować społeczności, chcemy z tobą porozmawiać!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych stanowiskach lub po prostu kochasz Pylon, skontaktuj się poprzez Twitter, wyślij swoje CV na adres <contact[@]pylon.money> lub aplikuj przez portal pracy Terraform Labs.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl