Ostatni miesiąc był wypełniony po brzegi ekscytującymi wydarzeniami dla Pylon Protocol.

Pylon Gateway, główny launchpad w ekosystemie Terra i flagowa platforma od Pylon, przekroczyła 250 milionów dolarów w samej tylko wartości zablokowanej (USD), generując znaczne zyski dla zespołów projektowych, jednocześnie zapewniając użytkownikom tokeny projektów z ogromnymi zniżkami w stosunku do cen rynkowych.

Od wprowadzenia najnowszych innowacji TeFi w postaci tokenów DP i Liquid Pylon Pools, które stanowią podstawę dla „Pylon Funds” i tokenów członkowskich DAO, po ożywienie obiecanych airdropów stakerów MINE, aż po uruchomienie Pylon Governance i Pylon Forum, które zalewa fala zaangażowania społeczności i propozycji uruchomienia nowych projektów. Pylon nabiera rozpędu.

Ten artykuł ma na celu podsumowanie najnowszych aktualizacji protokołu i zapewnienie użytkownikom powodów do dalszego angażowania się w rozwijający się ekosystem Pylon, zwłaszcza w nowym roku kalendarzowym.

Ustanowienie funduszu Pylon Treasury

Jednym z najważniejszych punktów zwrotnych w protokole było ustanowienie solidnego funduszu społecznościowego zarządzanego przez założycieli MINE, aby z czasem zyskiwać większą wartość.

Opierając się na wcześniejszych postach społeczności, post na forum „Establishing the Pylon Treasury” wzywał do zmian na dwa sposoby:

 1. przekierowanie zysków zgromadzonych na wszystkich platformach zintegrowanych z Pylonem do Pylon Treasury
 2. przekierowanie wszystkich kolejnych cotygodniowych airdropów MINE dla stakerów LUNA do Pylon Treasury

Do tej pory cotygodniowy skup wyniósł ponad 12 milionów MINE, które zostały rozdane stakerom governance. Głosowanie nad tą propozycją zostało przegłosowane, co spowodowało tymczasowe wstrzymanie cotygodniowego skupu MINE oraz stałe wstrzymanie cotygodniowych airdropów MINE dla stakerów LUNA. Zyski generowane z Pylon Gateway były akumulowane jako aUST w Pylon Treasury.

Zamiast przeznaczać wszystkie zyski na wykup tokenów i redystrybucję wśród stakerów (jak to było w poprzednim modelu), w wyniku ankiety przeprowadzonej przez społeczność ustalono wstępną dystrybucję do skarbca, która wejdzie w życie na początku przyszłego roku:

 1. 25% za cotygodniowe odkupywanie MINE, które będzie redystrybuowane wśród governance stakerów
 2. 25% na zapewnienie dodatkowej płynności parze MINE-UST, przy czym nagrody LP są redystrybuowane wśród stakerów
 3. 50% jest przechowywanych jako aUST w Anchor Protocol, przy czym przechowywanie oraz ewentualny sposób użycia dla UST są zarządzane przez stakerów

Poprzez zdecentralizowane zarządzanie i kolejne propozycje, twórcy MINE mogą dalej decydować o tym, co zrobić z MINE i UST w skarbcu, włączając w to, ale nie ograniczając się do: modyfikacji powyższych parametrów, okresowego wykupu tokenów w celu ich dystrybucji lub spalenia, początkowej płynności będącej własnością protokołu dla ważnych par, grantów społeczności i hackathonów Pylonu.

Jest to znaczący krok protokołu w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Uruchomienie najnowszych protokołów Terra poprzez Pylon Pools

Od ostatniej comiesięcznej aktualizacji uruchomiono wiele protokołów za pośrednictwem standardowych pul Pylon, w tym Orion Money, White Whale, Glow Yield, Sayve Protocol i XDEFI Wallet. Wiele z tych projektów postanowiło wdrożyć wymagania dotyczące stakowania MINE. 

Ostatnią pulą loteryjną NFT, która została uruchomiona, było Deviants’ Factions, a także Luna Bulls, TerraBots i Terra Movie Club przeszły głosowanie w sprawie premiery na początku przyszłego roku.

Wszystkie nowe projekty, które chcą współpracować lub wystartować na Pylon Gateway, mogą zgłosić się na Forum Pylon w poście zatytułowanym “For Projects Submitting Applications.”

Po otrzymaniu wystarczającej ilości informacji zwrotnych od społeczności, projekty mogą następnie złożyć ankietę governance w aplikacji Pylon WebApp, zawierającą więcej szczegółów na temat korzyści dla stakerów MINE, takich jak airdropy MINE lub wymagania dotyczące stakowania MINE w celu wejścia do puli Pylon.

Innowacje w zakresie Liquid Pylon Pools i tokenów DP

Pylon Gateway wprowadził pierwszą opcję Liquid Pylon Pool przy okazji uruchomienia Nexus Protocol’s Liquid Pylon Pools za $Psi, która pozwala użytkownikom handlować ich zablokowanymi pozycjami UST z tokenami Deposit Provider (DP), które reprezentują ich udział w każdym Pylon Pool.

Wprowadza to nową erę efektywności kapitałowej do Pylon Pools, pozwalając użytkownikom na wyjście z ich zablokowanych pozycji w dowolnym momencie, biorąc pod uwagę wystarczającą płynność, zarabiać dodatkowe APR poprzez zapewnienie płynności dla pary token DP – token projektu, i / lub angażować się w nowe możliwości arbitrażu. Przez cały czas, bazowy UST jest wymienialny za pomocą tokena DP po wygaśnięciu puli lockup.

Płynna pula Pylon Pool i mechanizm tokenów DP stanowią podstawę tokenów członkowskich DAO wspieranych przez skarbnicę z narastającą stopą zwrotu (patrz poniżej).

Przedstawiamy „Pylon Funds” oraz „DP Membership Tokens for DAOs”

Wraz z uruchomieniem ważnych fundamentów, takich jak retrospektywne i liniowe airdropy w czasie rzeczywistym, które nagradzają długoterminowych stakerów MINE w oparciu o ilość i czas trwania stakowanych MINE, a także Płynne Pule Pylon i tokeny DP, innowacje te stanowią podstawę do powstania „Funduszy Pylon”.

W skrócie, Fundusze Pylon to zrównoważone, oparte na stopie zwrotu instrumenty skarbowe zbudowane na nowej klasie aktywów w postaci tokenów członkowskich DAO (tokeny DP).

Tokeny DP reprezentują bazowe zablokowane UST, które są wymienialne po wygaśnięciu lockupu na wartość dodaną każdego odrębnego Funduszu Pylon, niezależnie od tego, czy jest to liniowa proporcjonalna dystrybucja tokenów, retrospektywne airdropy, zarządzanie, własność frakcjonowanych NFT i tak dalej.

Począwszy od „Gateway Fund I” (patrz poniżej), wiele nowych DAO o specjalnych zainteresowaniach planuje rozpocząć działalność w nowym roku za pośrednictwem Pylon Funds na Pylon Gateway, który oferuje skarbnicę opartą na zyskach, która pozwala użytkownikom deponować UST i wybijać konkretny token DP poprzez spalanie MINE.

Wyobraźmy sobie Pylon Fund dla następujących przypadków użycia: DAO venture, DAO loterii, DAO kolektywu artystycznego NFT, DAO deweloperów i DAO marketingu, DAO kultury, DAO fandomu K-Pop i tak dalej.

Na przykład, proponowany Pylon Fund for GT Capital, DAO venture tworzone przez społeczność, może mieć ograniczoną podaż tokenów DP $GOBLIN dostępnych do wybicia, gdy użytkownicy spalą MINE i zdeponują UST. Token GOBLIN będzie zabezpieczony wartością generującego zyski zablokowanego UST (wymienialnego po zablokowaniu) oraz wszelkimi innymi dodatkowymi wartościami, które wnosi kolektyw GT, niezależnie od tego, czy będą to airdropy tokenów projektów z części ich przepływu transakcji, czy unikalne kolekcje NFT.

Każda społeczność z wizją i wspólną pasją może złożyć na Forum Pylon propozycję uruchomienia Funduszu Pylon, począwszy od inwestorów zaangażowanych w transakcje na wczesnym etapie projektu, hobbystów, którzy po prostu chcą zbierać i dzielić się rzadkimi artefaktami, fanów, którzy chcą połączyć się w celu wsparcia artysty lub kolektywu muzycznego, czy lobbystów, którzy chcą utworzyć skarbce gwarantujące zyski w ciągłym nacisku politycznym na szybko rozwijającą się społeczność web3.

Dzięki temu posunięciu Pylon Gateway zamierza zmienić swoją pozycję na “fundusz funduszy”.

Prejście z Pylon Swaps do Treasury Swaps poprzez Gateway Fund I

Inną monumentalną propozycją governance, która została zaakceptowana, jest ustanowienie funduszu społecznościowego opartego na zyskach dla Pylon Gateway, zarządzanego przez osoby odpowiedzialne za zarządzanie MINE.

Szczegółowo opisany w szczegółowym poście na Forum Pylon, „Fundusz Gateway I” byłby pierwszą instancją „Funduszu Pylon” na Gateway, koncentrującą się na finansowaniu projektów we wczesnej fazie rozwoju poprzez zbiorowe swapy skarbowe wsparte zyskami deponentów.

Zainspirowany projektem Pylon Pools, Gateway Fund I umożliwia zachowanie depozytów użytkowników w całości, podczas gdy zyski generowane z kapitału bazowego są gromadzone w funduszu w celu wymiany na tokeny projektu w przyszłości, które będą rozprowadzane z mocą wsteczną.

Użytkownicy mogą spalić MINE, aby zdeponować UST w ustalonym stosunku i otrzymać w zamian token DP $GFI. Trzymając ten token, użytkownicy otrzymają retrospektywne liniowe airdropy proporcjonalnie do posiadanej kwoty i czasu trwania.

Po sukcesie Gateway Fund I, Gateway Fund II umożliwi uśrednianie kosztów w dolarach w odniesieniu do popularnych aktywów Terra po cenach rynkowych oraz w odniesieniu do projektów znajdujących się na późnym etapie rozwoju.

Partnerstwo z innymi protokołami na Terra i poza nią

Oto niektóre z najnowszych partnerstw i współpracy z Pylon Protocol, na które warto zwrócić uwagę:

 • Glow Yield do wspólnego rozwoju i szybkiego dostarczania szerokiej gamy produktów DeFi opartych na zyskach, w tym Glow Creators, który umożliwia twórcom treści budowanie własnej społeczności opartej na tokenach i tokenach społecznościowych bez odbierania pieniędzy swoim fanom. Stakerzy MINE otrzymają liniowe airdropy tokenów GLOW po uruchomieniu tokena.
 • Olympus Pro odejdzie od zachęt do wydobywania płynności i wynajmowania płynności poprzez uruchomienie obligacji płynnościowych należących do protokołu dla pary MINE-UST.
 • Valkyrie Protocol uruchomi pierwszą kampanię partnerską „share to earn”, dając nowym użytkownikom możliwość zapoznania się z Pylon Pools.
 • Prism pozwoli projektom akceptować depozyty Pylon Pool, które przekierowują LUNA w miejsce UST. Stakerzy MINE otrzymają liniowe airdropy tokenów PRISM po uruchomieniu tokena.
 • Astroport, aby zachęcić do płynności MINE-UST za pomocą tokenów ASTRO. 3M tokeny ASTRO dla dostawców MINE-UST LP zostały przydzielone na początkowy Lockdrop.
 • TerraFloki do dystrybucji jednorazowego airdropu dla stakerów MINE.

Niektóre z najnowszych inicjatyw prowadzonych przez społeczność obejmują Pylon Board – tablicę analityczną, która śledzi najnowsze dane na temat stakingu MINE i dystrybucji portfela na Pylon Gateway.

Odświeżenie tokenomii oraz użyteczności tokena MINE

Jako rodzimy token Pylonu w zakresie użyteczności i governance, MINE szybko rozszerza zakres zastosowań i buduje wartość dodaną dla posiadaczy.

Zarządzanie

Najbardziej widoczną korzyścią płynącą ze stakowania MINE jest uczestnictwo w zarządzaniu siecią, dzięki czemu stakerzy MINE za pośrednictwem aplikacji Pylon WebApp mogą podejmować ważne decyzje dotyczące najnowszych projektów, parametrów protokołu, dystrybucji skarbca, grantów społecznościowych i nie tylko.

Jedną z ostatnich ankiet dotyczących zarządzania, która czeka na wdrożenie, jest wprowadzenie 14-dniowego okresu unboundingu dla osób stakerów governance MINE. Ma to na celu zmniejszenie codziennej zmienności i wahań cen, przy jednoczesnym zachęcaniu do długoterminowego stakowania i stałego zaangażowania w ankiety.

Liniowe airdropy

Uruchomienie retrospektywnych i liniowych airdropów pozwoliło stakerom MINE od pierwszego dnia na odebranie swoich udziałów w różnych tokenach projektów, takich jak: LOOP (jednorazowy), VKR, Psi i TWD. Użytkownicy mogą stakować MINE już dziś, aby zdobyć tokeny projektowe co konkretny blok.

W miarę uruchamiania kolejnych projektów na Pylon Gateway będą pojawiać się kolejne ekskluzywne airdropy. Stakerzy mogą również otrzymać losowe airdropy z loterii NFT z projektów uruchamianych poprzez Pule Loterii NFT na Gateway.

Zgłoszenia do puli Pulon

Projekty uruchamiane na Gateway są zachęcane do uwzględnienia dodatkowych wymagań dotyczących stakingu MINE w celu wejścia do puli Pylon. Do tej pory projekty takie jak Orion Money, Glow Yield oraz XDEFI Wallet, dodały wymagania co do ilości stakowanych MINE w przyrostach 1k, 5k oraz 10k MINE.

Wykupy tokenów

Zamiast cotygodniowych wykupów MINE, które pochłaniają całość zgromadzonych zysków, 25% zysków zgromadzonych na Pylon Gateway będzie akumulowane jako cotygodniowe wykupy MINE do dystrybucji wśród stakerów (automatycznie restakowane). Miej oko na wdrożenie tej propozycji w najbliższym czasie.

MINE Burn od Pylon Funds

Najnowsza innowacja zaproponowana przez Pylon Funds doda presję deflacyjną do MINE poprzez rygorystyczny wymóg wejścia, w którym wszystkie DAO z whitelistą uruchamiające pule i tokeny DP na Pylon Gateway muszą spalić MINE, wymóg, który skaluje się proporcjonalnie do wzrostu funduszu. Aby móc wpłacać środki do funduszy Pylon, użytkownicy muszą stale spalać MINE.

Hackathon społecznościowy

W przyszłym roku Pylon zorganizuje własny hackathon społecznościowy z nagrodami w postaci tokenów MINE, aby rozszerzyć użyteczność tokena MINE na różne platformy, powitać nowe DAO poprzez Pylon Funds na Gateway i zachęcić projekty innych firm do budowania na Pylon SDK w celu przekierowania zysków.

Jeśli masz pomysł, w jaki sposób mógłbyś zbudować produkt lub DAO, który mógłby wykorzystać Pylon yield redirection, skontaktuj się z nami na Twitterze i kontynuuj budowę kolejnych pylonów…

źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl