Wizja twórców

Na samym początku, twórcy podkreślają, że wierzą, iż blockchain Terra i ekosystem Terra staną się jednym z najważniejszych ekosystemów w świecie kryptowalut, obok Bitcoina i Ethereum. Przy kapitale rynkowym UST wynoszącym 14B (w chwili pisania tego tekstu) i szybko rosnącym na poziomie 100-200M dziennie, UST stanie się jedną z najsilniejszych form zdecentralizowanego pieniądza na świecie. Celem zespołu jest wykorzystanie tego wzrostu, ale jednocześnie przyczynienie się do rozwoju ekosystem Terra.

Chociaż Terra rozwija się w ogromnym tempie, wciąż brakuje wielu infrastruktur i zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Głównym celem zespołu Reactor jest zwiększenie nagród dla wszystkich projektów Terra, które przyjmują strukturę VE, oraz uproszczenie mechanizmu zwiększania zysków dla wszystkich użytkowników (stakerów, dostawców płynności, pożyczkobiorców i zarabiających) za pośrednictwem Reactora.

Reactor to platforma optymalizacji yieldu, zbudowana w celu zwiększenia nagród w systemie Terra, z prostym i łatwym w użyciu interfejsem. Poprzez maksymalizację korzyści płynących ze struktury VE, Reactor może pomóc w zwiększeniu płynności całego ekosystemu Terra.

Nim przejdziemy dalej, krótki opis tokenów

  • xASTRO: zwrócone przez stakowanie $ASTRO w Astroport
  • vxASTRO: zwracane przez zablokowanie $xASTRO w Astroport
  • reASTRO: zwrócone przez zdeponowanie $ASTRO lub $xASTRO w Reactor
  • RCT: natywny token Reactor
  • vlRCT: zwracane przez zablokowanie $RCT w Reactor

Zoptymalizowana farma płynności

Użytkownicy posiadający Astroport LP, którzy farmią $ASTRO za pomocą Generatorów Astroportu, mogą otrzymywać opłaty handlowe i dopłaty ASTRO bez blokowania ASTRO (vxASTRO), jeśli będą stakowali swoje LP za pośrednictwem Reactora.

Według twórców, osoby farmiące ASTRO poprzez Reactor (reASTRO) powinny być bardziej wynagradzane. Zespół zamierza pobierać minimalną opłatę od tokenów Astroport LP zainwestowanych poprzez Reactor, jednocześnie zwracając opłaty posiadaczom tokenów reASTRO i tokenów RCT.

Efektywne głosowanie

Struktura VE zrewolucjonizowała paradygmat zarządzania Defi, a Reactor ma zapewniać  maksymalne wsparcie zarządzania różnymi projektami.

Jako posiadacz vxASTRO, veANC i wielu veTokenów innych projektów w przyszłości, Reactor będzie uczestniczył w procedurach głosowania, a te prawa głosu są przekazywane posiadaczom zablokowanych RCT (vlRCT).

W ten sposób jeden token RCT będzie miał prawo do głosowania w wielu projektach zarządzania w ekosystemie Terra.

Reactorem zostanie również zintegrowany z rynkiem kupowania głosów. Reactor pomoże nabywcom głosów zoptymalizować głosowanie pod kątem zachęt, co z kolei zapewni posiadaczom vlRCT najlepsze zyski.

Zorientowanie na społeczność

Jesteśmy projektem społecznościowym zbudowanym przez członków społeczności Terra. Zaczynaliśmy jako zespół, który skupiał się na MEV na Ethereum. Zespół przeszedł jednak na Terra, ponieważ znalazł różne możliwości arbitrażu. Jednym z pierwszych arbitraży, jakie przeprowadzono, był arbitraż Mirror, pomiędzy różnymi zasobami mAssets pomiędzy Terra i Ethereum. Od tego momentu twórcy zaczęli się bawić z wieloma innymi projektami ekosystemu Terra.

Zaangażowaliśmy się również w Curve i Convex na poziomie podstawowym i uznaliśmy, że oba projekty mają ogromny potencjał. Kiedy usłyszeliśmy o uruchomieniu Astroport, byliśmy podekscytowani perspektywą zbudowania systemu na bazie naszej wiedzy i doświadczenia.

Tokenomia projektu została zaprojektowana z myślą o społeczności. Według planów, aż 70% tokenów będzie przeznaczone na nagrody za dostarczanie płynności (więcej informacji na temat tokenomi zostanie ujawnione w niedalekiej przyszłości), co pozwoli przekazać społeczności władzę nad Reactorem.

Obecnie wiemy, że Astroport, Anchor i Mars mają podobne plany w swoich roadmapach. Rozmawialiśmy z ich zespołami i chcemy je wesprzeć, gdy uruchomią swoją strukturę VE, ponieważ wszystkie trzy są kluczowymi protokołami w ekosystemie Terra. Anchor urósł do rangi protokołu oszczędnościowego z 12,8 miliardów TVL, a Astroport jest stale w pierwszej trójce DEX pod względem wolumenu.

Skąd nazwa Reactor?

Nazwa naszego projektu została zainspirowana dodatkiem Starcrafta Reactor, który pozwala graczom produkować dwie jednostki jednocześnie, podobnie jak to, co my planujemy zrobić – zwiększyć wydajność dla użytkowników terra!

Źródło: link

Website: https://reactor.money/

Twitter: https://twitter.com/reactor_money

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl