TLDR

 • PRISM Refract i PRISM Farm są już prawie gotowe.
 • PRISM Farm z opcją zwiększenia zysków dla posiadaczy yLUNA, którzy stakują również xPRISM.
 • xPRISM ma zwiększoną użyteczność i gromadzi więcej wartości
 • Ilość oraz czas stakowania xPRISM, będą parametrami użytymi do boostowania twojego zysku.

Zakończono prace nad PRISM Forge i PRISM Swap, Obecnie w przygotowaniu są nastęne fazy – PRISM Refract i PRISM Farm. Podczas tych faz, użytkownicy będą mogli:

 • Refract: podzielić $LUNA na $yLUNA i $pLUNA,
 • Farm: przychód ze stakingu $yLUNA zamienić na tokeny $PRISM.

Aby zagłębić się w PRISM Farm, faza ta jest podobna do „Community Farming Events”, „Pylon Pools” i „Private Farming Events”, powszechnie spotykanych w ekosystemie Terra. Zespół PRISM przewiduje, że nadal będzie to popularna możliwość generowania zysków, a dostępne APR mogą być znacznie wyższe niż standardowe APR dla stakingu $yLUNA.

Podczas PRISM Farm:

 • 130.000.000 tokenów $PRISM (13% całkowitej podaży) zostanie rozdanych stakerom $yLUNA w ciągu 12 miesięcy
 • Każdy wyfarmiony token $PRISM będzie można odebrać 30 dni po jego zdobyciu
 • $yLUNA może zostać odblokowana w dowolnym momencie bez żadnej kary

Faza ta zwiększy zyski dla posiadaczy $yLUNA oraz $xPRISM. $xPRISM odnosi korzyści, gdy refraktowane są duże ilości aktywów przynoszących dochód. Im większa ilość $yLUNA podczas PRISM Farm, tym większy dochód zostanie przekazany posiadaczom $xPRISM.

Zespół w fazie PRISM Farm zwiększa boostery zysku zwane AMPS (od amplified yields). AMPS pomaga dostosować zachęty dla uczestników fazy 4 z zachętami dla długoterminowych posiadaczy $xPRISM, umożliwiając użytkownikom zasygnalizowanie swojego zaangażowania poprzez zdeponowanie tokenów $xPRISM w skarbcu wzmacniającym (boosting vault). Wpłacając więcej tokenów $xPRISM i trzymając je w dłuższym okresie czasu, użytkownicy zarobią więcej AMPS, a w konsekwencji osiągną jeszcze wyższe zyski w PRISM Farm. Mówiąc prościej, im więcej $xPRISM użytkownik stakuje i im dłużej będzie je stakował, tym wyższy będzie jego zysk w Fazie 4.

Kilka kluczowych szczegółów na temat AMPS:

 • AMPS nie jest tokenem CW20 i nie jest zbywalny.
 • Nie ma żadnych zobowiązań blokady czasowej dla $xPRISM w skarbcu AMPS.
 • Zarobisz AMPS za każdy blok, na który przeznaczono $xPRISM. Im więcej i im dłużej $xPRISM stakujesz, tym więcej AMPS zarobisz.
 • AMPS resetują się do zera, jeśli jakiekolwiek tokeny $xPRISM zostaną wycofane ze skarbca AMPS, co zachęci użytkowników do utrzymywania swoich xPRISM.
 • Pozostali uczestnicy będą otrzymywać wyższe zyski, gdy inni będą opuszczać skarbiec.

AMPS zostały zaprojektowane, aby osiągnąć kilka celów:

 1. Zachęcenie do długoterminowego stakowania $PRISM
 2. Zachęcenie do zakupu $PRISM przez tych, którzy chcą dołączyć do farmienia
 3. Wyrównanie TVL bezpośrednio z $PRISM
 4. Zachęcenie do stakowania zarobionych $PRISM, w celu utrzymania dużych zysków.

Ten mechanizm boostowania może mieć również inne zastosowania podczas interakcji użytkownika z protokołem. Kilka przykładów potencjalnej użyteczności:

 1. Zachęty do płynności: Kiedy użytkownik staje się dostawcą płynności w którejkolwiek z puli PRISM Swap i otrzymuje token LP, może on następnie stakować ten token LP, aby otrzymać zwiększone zachęty do wyższych zysków.
 2. Głosowanie: Jako długoterminowy posiadacz $xPRISM można uzyskać większą siłę głosu w zarządzie.
 3. Dochód z protokołu: Część przychodów z protokołu może być wypłacana wyłącznie posiadaczom $xPRISM w oparciu o wartość ich boostów.

Posiadanie $xPRISM nie jest warunkiem uczestnictwa w PRISM Farm. Jednakże użytkownicy, którzy chcą zmaksymalizować swoje zyski z $yLUNA, będą chcieli gromadzić i stakować $PRISM.

W najbliższych tygodniach zespół opublikuje szczegółowe mechanizmy wraz z kalkulatorem. W międzyczasie, w razie wątpliwości, możliwy jest kontakt z zespołem poprzez Telegram lub Discord.

Źródło: link

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.pl – https://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram – https://t.me/terrainfopl

Discord – https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl