Ten wpis jest dla #LUNAtyków – jak nazywają siebie uczestnicy ekosystemu blockchain Terra. Jeśli posiadasz i stakujesz tokeny $LUNA, jesteś jednym z nich!

Wizją Orion Money jest stanie się międzyłańcuchowym bankiem stablecoinów, zapewniającym bezproblemowe oszczędzanie, pożyczanie i wydawanie stablecoinów. W ramach banku stablecoinów Orion Money są zaplanowane trzy główne produkty – Orion Saver, Orion Yield and Insurance oraz Orion Pay. Orion Money w unikalny sposób udostępnia użytkownikom wysokie zyski z innych łańcuchów, takich jak Terra, na protokole Ethereum dzięki łatwej w użyciu aplikacji.

Obecny rynek docelowy Orion Money jest wart 130 miliardów dolarów w stablecoinach na Ethereum i przewiduje się, że ta liczba wzrośnie do bilionów dolarów w ciągu najbliższych kilku lat (badania przeprowadzone przez Jump Capital).

Orion Saver jest już dostępny na Ethereum i osiągnął TVL w wysokości $170m+. Stakowanie $ORION i LP jest również dostępne z doskonałymi stawkami APR na Ethereum i BSC.

Pomimo tytułu tego wpisu i popularności airdropów $ORION, chcielibyśmy podkreślić, że korzyści Orion Money dla ekosystemu i społeczności Terra wykraczają daleko poza wspomniane airdropy czy IDO.

Jaką wartość dodaną wnosi Orion Money do ekosystemu Terra?

Nie tylko budujemy Orion Money jako dużą (potencjalnie nawet ogromną – pewnego dnia w bilionach $$ TVL) platformę, ale również przynosimy znaczące korzyści dla ekosystemu Terra.

 1. Przyciągamy nowych użytkowników do Terra. Orion Money udostępnia APR Anchor Protocol użytkownikom kryptowalut na innych blockchainach. Służymy jako żywa reklama tego, jak świetnie działa stablecoin Terra ($UST), że nawet biorąc pod uwagę opłaty i koszty mostu międzyłańcuchowego, stawka Anchor jest nadal najwyższą stałą stawką dla stablecoinów w porównaniu z jakimkolwiek innym łańcuchem. Nasze wysiłki marketingowe związane z IDO i notowaniami tokenów na Ethereum sprawiły, że wiele osób po raz pierwszy odkryło Terra.
 2. Wprowadzamy płynność z innych sieci do Terra i Anchor. Wszystkie depozyty Orion Saver trafiają bezpośrednio do protokołu Anchor – zwiększając jego TVL. Jak na razie jest to $82M+, ale nasze cele liczone są w miliardach dolarów w ciągu 12 miesięcy.
 3. Palimy $LUNA. Jak wiadomo, kiedy używa się więcej $UST, aby zaspokoić popyt tworzy się nowe $UST poprzez spalanie $LUNA. Z miliardami $UST w TVL Orion Money, miliardy dolarów w $LUNA będą musiały zostać spalone. To oczywiście zmniejsza całkowitą podaż tokenu i powoduje wzrost jej ceny.

Jeśli brzmi to trochę teoretycznie, weź pod uwagę, że podczas Orion Money’s Community Farming Event (16-19 sierpnia) mieliśmy tylko mały przedsmak tego, jak Orion Money może przyczynić się do spalania $LUNA. Podczas tego wydarzenia, przyczyniliśmy się do spalenia 1M+ tokenów dziennie przez 3,5 dnia. Zobacz zrzuty ekranu z 16-19 sierpnia poniżej ze strony Smart Stake.

Było to największe/najbardziej konsekwentne dzienne spalanie 1M+ $LUNA w sierpniu, co w połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak np. staking bETH, doprowadziło do dość znacznego wzrostu ceny. Zobacz poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Bez wątpienia wzrost TVL Oriona koreluje ze wzrostem ceny $LUNA. Czy możesz sobie wyobrazić, co stanie się z ceną, gdy Orion Saver osiągnie $1B, $2B, $5B, $10B w TVL?

Skoro już omówiliśmy rzeczywiste i długoterminowe korzyści dla firmy Terra i dla każdego posiadacza $LUNA, porozmawiajmy teraz o korzyściach krótkoterminowych.

IDO Orion na Terra

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi szczegółami dotyczącymi $ORION IDO na StarTerra i Pylon. 

Dokładny opis IDO na StarTerra znajdziecie tutaj: IDO Orion Money.

StarTerra

 • Ilość tokenów: 750.000 sztuk
 • Cena IDO: $0.15
 • Nabywanie uprawnień: 10 miesięcy liniowo dziennie od daty IDO
 • KYC: Tak
 • Data rozpoczęcia: poniedziałek, 1 listopada 2021 r. (Ostateczny termin zostanie potwierdzony w announcemencie ogłaszającym IDO)

Pylon Pool

 • Pula Pylonu: 650.000 sztuk
 • Nabycie uprawnień 12 miesięcy liniowo dziennie
 • APR: obliczana dla $100K dla całej puli
 • KYC: Nie
 • Data rozpoczęcia: poniedziałek, 1 listopada 2021 r.

Inne ważne szczegóły dotyczące IDO:

 • Cena: Z kilku różnych powodów, cena IDO jest nieco wyższa niż w przypadku IDO uruchamianych na Polkastar i DAOMaker: 
  • 1. $ORION token jest już w obrocie, więc nie ma ryzyka związanego z uruchomieniem lub nieznajomością ceny; 
  • 2. Cena rynkowa $ORION jest nadal 10x wyższa niż planowana cena IDO. Proszę zwrócić uwagę, że w najbliższych tygodniach spodziewamy się zwiększenia użyteczności tokenów, co powinno pozytywnie wypłynąć na jego cenę
 • Vesting: Przy tak niskiej cenie, nabywanie uprawnień musi być tak długie, jak wspomniano powyżej.

Mamy nadzieję, że te IDO stworzą możliwości dla każdego, kto chce wziąć udział i nabyć tokeny $ORION po świetnej cenie. Jest to dla nas jeden ze sposobów, aby odwdzięczyć się naszej społeczności Lunatyków za wczesne wsparcie. Nasze stakingi $ORION i LP zostaną uruchomione na Terra razem z IDO, więc będziesz mógł również zarobić więcej tokenów $ORION poprzez staking.

Airdrop dla stakerów $LUNA

1% (10.000.000 sztuk) zostanie rozdystrybuowane dla tych, którzy stakowali $LUNA na Terra Station. Airdropy zostaną podzielone na 14 części. W związku z tym dwie części będą przeznaczone na airdrop dla wszystkich stakerów $LUNA jako genesis airdrop, a 12 części będzie przeznaczone dla stakerów walidatora Orion (1 część jako extra genesis airdrop, a następnie cyklicznie co miesiąc).

Genesis airdrop

Ilość dla wszystkich stakerów $LUNA: 1,428,571 $ORION (wliczając w to stakerów z walidatorem Orion).

Dodatkowa kwota tylko dla stakerów z walidatorem Orion: 714,286 $ORION (miesiąc 1).

 • Snapshot do genesis airdrop został wykonany 20 października o godzinie 13:00 UTC.
 • Data genesis airdrop: 15 listopada 2021 roku można rozpocząć odbieranie airdropa z Orion Saver dApp za pomocą portfela Terra Station.

Monthly airdrop

Miesięczne airdropy dla stakerów z walidatorem Orion: 714 286 ORION przez następne 11 miesięcy począwszy od – 15 grudnia, potem 15 stycznia, i tak dalej.

Miesięczne snapshoty będą wykonywane w celu sprawdzenia, czy $LUNA była stakowana na walidatorze Orion w ciągu 30 dni przed airdropem. Snapshoty będą robione dwa razy w miesiącu w odstępie około 20-30 dni w nieujawnionym czasie. Najniższa ilość $LUNA, jaka była stakowana w tym okresie, zostanie użyta do kalkulacji airdropu.

Jak obliczamy airdropy

Naszym celem jest zapewnienie, że wszyscy, którzy stakują otrzymają odpowiednią ilość tokenów $ORION – ale nie w sposób „Bogaci stają się bogatsi, a biedni biedniejsi”. Wartość airdropa wzrasta wraz ze wzrostem liczby tokenów $LUNA, ale nie proporcjonalnie. Wybraliśmy model funkcji mocy, który zapewnia większą wartość za $LUNA dla niższych stawek, ale nie za dużo, aby nie zachęcać do dzielenia portfela dla stakingu.

Ile tokenów $ORION przypada na $LUNA?

Ponieważ ilość $ORION jest rozkładana na krzywej, poniżej podajemy kilka przykładów. Dokładna ilość może ulec zmianie w procesie wdrażania.

Przykład dla genesis airdrop dla wszystkich stakerów $LUNA.

Przykład dla genesis airdrop dla stakerów u walidatora Orion.

Proszę zwrócić uwagę, że:

 1. Powyższe liczby airdropów dla stakerów z walidatora Orion dotyczą tylko pierwszego miesiąca; Jeśli część stakerów redeleguje swoje tokeny z walidatora Orion – nagrody w miesiącu drugim i kolejnym dla pozostałych wzrosną.
 2. Stakerzy z walidatora Orion otrzymają również wszystkie tokeny dla stakerów $LUNA w genesis airdrop.

Buyback tokenów ORION

W miarę rozwoju Orion Saver TVL i dodawania kolejnych użyteczności i funkcji – Orion Money przeprowadzi szereg buybacków tokenów $ORION.

 1. Tak jak obiecaliśmy, 5% prowizji walidatora Orion Money zostanie przeznaczone na zakup tokenów $ORION na otwartym rynku i dostarczenie ich jako nagrody stakingowe dla stakerów tokenów $ORION na Terra. Obecnie roczna prowizja walidatora Orion Money wynosi około 2,2 mln $, które już od 1 listopada zostaną wykorzystane do wykupu. Oczywiście, jeśli cena $LUNA wzrośnie (do 100, 200, 300, 1000 dolarów?), prowizja walidatora również wzrośnie i doprowadzi do jeszcze większych kwot wykupu z prowizji walidatora Orion Money.
 2.  Gdy wprowadzimy zwiększone poziomy APY ze stakowania $ORION i wypłatę w tokenach $ORION, na rynku będzie regularnie odbywał się skup tokenów $ORION w zamian za zysk. Choć trudno to teraz oszacować, weź pod uwagę, że przy 1 mld $ w TVL i tylko 20% decydujących się na otrzymanie swoich zysków w tokenach $ORION, doprowadzi to do ciągłego skupu $ORION wartego 50 mln $+ rocznie.

Roadmap

Jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować budowanie Orion Money z naszą społecznością i czekamy na rozszerzenie na więcej łańcuchów i wprowadzenie nowych funkcji tak szybko, jak to możliwe.

Poniżej znajduje się mapa drogowa produktu Orion Money, która zawiera więcej szczegółów dotyczących wprowadzenia na rynek w listopadzie i grudniu.

Oryginalny artykuł znajdziecie na medium.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl