Neptune Finance zapowiada projekt, który ma zwiększyć zapotrzebowanie na pożyczki w Anchor Protocol, a co za tym idzie spowolnić spalanie Yield Reserve.

Anchor Protocol obecnie spala $UST ze swojego funduszu rezerwowego w tempie ok. 3,5mln $UST dziennie. Jeżeli nic się nie zmieni, środki w Yield Reserve skończą się za parę miesięcy. Anchor może utrzymać 19,5% APY na depozytach tylko wtedy, gdy drastycznie wzrośnie wartość pożyczek zaciągniętych na Anchor Borrow lub gdy otrzyma kolejne dopłaty do funduszu rezerwowego Anchor Yield. 

Dlaczego tak bardzo brakuje pożyczkobiorców, skoro użytkownikom płaci się za pożyczanie?

Z pożyczaniem wiąże się ryzyko likwidacji. Przez wydarzenia z połowy maja 2021 r., wielu potencjalnych pożyczkobiorców obawia się, że ich pozycje zostaną zlikwidowane, jeśli nie będą stale monitorować swoich zabezpieczeń w okresach podwyższonej zmienności.

Jak można rozwiązać ten problem?

Neptune Finance tworzy zautomatyzowany system, który zabezpiecza przed likwidacją poprzez ciągłe równoważenie. Użytkownik może korzystać z wartości dodanej, jaką niesie ze sobą dźwignia finansowa, bez dodatkowego stresu związanego z ręcznym monitorowaniem i równoważeniem pożyczki.

Zespół Neptune Finance opracował plan, który ma na celu:

  1. Przyciągnięcie bAssetów do Anchor w celu zaciągnięcia kredytów w $UST
  2. Rozmieszczenie kredytów w $UST w szeregu zautomatyzowanych strategii inwestycyjnych
  3. Zabezpieczenie przed likwidacją poprzez automatyczne równoważenie wartości zabezpieczeń
  4. Zamienia tokenów nagród na bAssety, w celu ponownego zdeponowania w Anchor (metoda procentu składanego)

Cały proces odbywa się za pomocą Neptune Vaults. Są to zautomatyzowane strategie inwestycyjne obsługiwane przez smartkontrakty. Skarbce zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom szereg opcji strategii inwestycyjnych, które rozwiązują problem drenażu rezerw Anchor, a jednocześnie zapewniają użytkownikowi większą wartość dzięki opcjom skarbca o wysokiej wartości APY.

Airdrop $NEPT

Produkt jest już na zaawansowanym etapie rozwoju. Informacji o premierze możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Jeżeli chciałbyś wesprzeć Neptune już teraz, możesz to zrobić poprzez delegowanie swoich tokenów $LUNA do stakingu za pomocą walidatora Neptune. Wszyscy delegujący do w/w walidatora otrzymają airdrop tokenów $NEPT. Estymowaną wysokość airdropa możesz sprawdzić tutaj.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl