Wraz z wydaniem naszego Degenbox, Abracadabra może teraz akceptować nieoprocentowane tokeny (non-interest bearing tokens) i przekształcać je w aktywa przynoszące yield, wdrażając strategie za pośrednictwem Degenbox.

Ta przełomowa technologia zapewnia zysk z nieoprocentowanych zabezpieczeń (non-interest bearing collaterals), jednocześnie zwiększając zysk z oprocentowanych zabezpieczeń. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z Degenbox poprawia nasze kotły (cauldrons) i pozwala nam tworzyć strategie wydajności między łańcuchami i nie tylko.

Przed skorzystaniem z tej zaawansowanej strategii upewnij się, że w pełni rozumiesz, jak działają Abracadabra oraz nasze rynki kredytowe — tutaj

Degenbox automatycznie wdraża i uruchamia strategie zwiększające yield, chcielibyśmy wyjaśnić, co dzieje się pod maską. Przejdźmy do różnych etapów pierwszej strategii Degenbox — nowego rynku UST!

Proszę pamiętać, że ten rynek jeszcze nie działa! Śledź nas na Twitterze i bądź na bieżąco, ponieważ nadejdzie WKRÓTCE™️!

Krok 1: Kocioł (The cauldron)

Użytkownicy wpłacają tokeny UST do kotła, aby pożyczyć MIM lub zalewarować swoją pozycję! Przeczytaj więcej o działaniu dźwigni tutaj.
Ponieważ ten kocioł jest zbudowany i podłączony do Degenbox, uruchomi on automatyczną strategię zwiększania wydajności ze zdeponowanymi UST. Jak działa strategia?

Krok 2: Mostkowanie/Łączenie (Bridging)

Pierwszym krokiem strategii jest to, że Degenbox bridguje UST z powrotem na Terra Blockchain przez most Shuttle. 85% UST zdeponowanych przez każdego użytkownika zostanie zbridgowanych, podczas gdy 15% pozostanie na sieci Ethereum Ethereum, aby zagwarantować płynne wypłaty z kotła (więcej na ten temat później).

Krok 3: Korzystanie z Anchor Protocol na Terra

Za każdym razem gdy UST trafi na Terrę jest ono przekazywane do protokołu Anchor. Anchor to platforma pożyczkowa, która płaci odsetki od zdeponowanych tokenów. aUST czyli oprocentowana wersja UST, jest wydawana jako pokwitowanie depozytów. Możesz dowiedzieć się więcej o protokole Anchor tutaj.

Krok 4: Most Wsteczny na sieć ETH

Tokeny aUST uzyskane z Anchor Protocol na Terra są następnie bridgowane z powrotem na sieć Ethereum i deponowane w Degenbox. Te tokeny skutecznie generują zysk, który zostanie następnie zebrany i rozdystrybuowany wśród wszystkich użytkowników, którzy zdeponowali UST jako zabezpieczenie.

Wizualna prezentacja całego procesu

Zbieranie Nagród

Degenbox z powodzeniem ulepszył nieoprocentowany token (UST), aby generować zysk z zabezpieczenia zdeponowanego w kotle.

Przyjrzyjmy się teraz, jak nagrody są zbierane i dystrybuowane!

Mniej więcej raz w tygodniu będziemy wysyłać część aUST z Ethereum z powrotem na Terra w celu wycofania z protokołu Anchor w zamian za UST wyprodukowane przez tą strategię. Gdy to nastąpi, tokeny UST są wysyłane z powrotem do sieci Ethereum i dystrybuowane do użytkowników proporcjonalnie do kwoty zabezpieczenia, które zdeponowali w kotle. I to wszystko, teraz generujemy zysk z wniesionego zabezpieczenia! Użytkownicy będą zatem widzieć wzrost kwoty zabezpieczenia, które mają na pozycji za każdym razem, gdy wykonywane są zbiory (harvest)!

Wypłaty z kotła

Ta opłacalna strategia ma pewne ograniczenia. Biorąc pod uwagę cross-chainowy charakter tego kotła i fakt, że tylko około 15% funduszy jest przechowywanych w Degenbox na sieci głównej Ethereum, kwota wypłacana przez użytkowników w określonym momencie będzie ograniczona. Co to znaczy?

Wyobraźmy sobie taką sytuację! W naszym przykładzie jest 5 mln UST do wypłaty na sieci głównej Ethereum (ponieważ reszta generuje zysk na Terra). Jeśli kwota zabezpieczenia, którą próbujesz wypłacić, jest mniejsza niż 5 mln, będziesz mógł ją całkowicie wycofać od razu. Z drugiej strony, jeśli jest ich więcej, będziesz mógł wypłacić tylko 5 milionów i będziesz musiał poczekać, aż strategia wypłaci część tokenów UST z Anchor i zbridguje je z powrotem do Ethereum, zanim uzyskasz resztę.

Nie martw się jednak, Degenbox zrównoważy (rebalance) kwotę dostępną do wypłaty za każdym razem, gdy kwota do wypłaty zbliży się do 0.

Jeśli nie możesz wypłacić środków, nie panikuj. Poczekaj kilka godzin, a nowe UST zostanie udostępnione do wypłaty.

Jeszcze raz pamiętaj, że ten rynek jeszcze nie istnieje! Śledź nas na Twitterze i bądź na bieżąco, ponieważ nadchodzi WKRÓTCE™️!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, dołącz do naszej społeczności Discord tutaj!

Źródło: https://abracadabramoney.medium.com/our-ust-strategy-the-first-application-of-the-magic-potentialities-of-degenbox-ea35f13d6b5e

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl