Przejrzystość i przystępna forma komunikacji to dla nas bardzo ważne aspekty! Dlatego właśnie ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co dzieje się z aktywami w DAO Treasury.

Skarbiec DAO

Środki finansowe wpływają do DAO z trzech różnych źródeł:

  1. Aktywa z IDO
  2. Zyski z każdej kolekcji, którą sprzedaje MintDAO
  3. Zyski z opłat za korzystanie z platformy

W DAO środki Treasury są podzielone na dwie części:

  1. 50% Treasury – Aktywa w $UST wysyłane do stakerów tokenów $MINT jako nagroda.
  2. 50% Treasury – Aktywa zarządzane przez DAO – na przykład aktywa, które mogą być wykorzystane do zakupu i spalania tokenów $MINT. Aktywa te będą deponowane w Anchor Protocol w celu wykorzystania potencjału ekosystemu TERRA i przyniosą dodatkowe ok. 15-20% zysku.

Czas trwania nabywania uprawnień

Nagrody dla stakerów $MINT w $UST mają różne harmonogramy dystrybucji:

  • IDO – 2 lata liniowego nabywania uprawnień
  • NFT – 2 miesiące liniowego nabywania uprawnień
  • Opłaty za korzystanie z platformy – 2 miesiące liniowego nabywania uprawnień

NFT i opłaty 

Każdego 14. dnia miesiąca upubliczniony zostanie raport miesięczny, uwzględniający kompletne podsumowanie. Poniższy przykład obrazuje, jak to działa.

Załóżmy, że MintDAO sprzedał dwie kolekcje: 7. i 10. dnia tego samego miesiąca. 14. dnia tego miesiąca zespół sumuje wszystkie zyski z ostatnich 30 dni i tworzy saldo. 75% wyliczonej wcześniej kwoty jest przekazywane do Skarbca MintDAO. Połowa przekazanej kwoty zostanie rozdzielona między stakerów w ciągu dwóch miesięcy.

Co najważniejsze, MintDAO jest działającym produktem, który świadczy usługi B2B i generuje przychody. System pozwala na ciągłe uzupełnianie skarbca DAO nowymi środkami z każdej sprzedaży kolekcji oraz z opłat za korzystanie z platformy.

Nagradzanie użytkowników z każdej kolekcji, nad którą pracuje MintDAO, poprzez dystrybucję tokenów $MINT i $UST, jest czymś zupełnie nowym na rynku. Im więcej kolekcji MintDAO będzie tworzyć, tym więcej nagród będzie przekazywanych stakerom $MINT!

Rewolucja NFT 2.0!

Źródło: link

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl