Luna Foundation Guard (LFG), zarejestrowana w Singapurze organizacja non-profit budująca rezerwy dla stablecoina Terra (UST), ogłosiła w czwartek, że planuje zakup tokenów AVAX o wartości 100 milionów dolarów, celem zwiększenia swoich rezerw kryptowalutowych.

Dzień wcześniej LFG kupiło 231 milionów dolarów w bitcoinach. Zakup ten również podyktowany jest zwiększeniem rezerw dla UST. Zakup AVAX jest jednak pierwszym przypadkiem, kiedy LFG kupuje inną kryptowalutę niż BTC. Biorąc pod uwagę, że udział AVAX w rynku jest znacznie mniejszy niż Bitcoina, LFG stał się dużym holderem tokenów AVAX. 

„Witamy $AVAX jako drugie główne aktywo kryptowalutowe warstwy pierwszej obok $BTC w ramach rezerwy $UST. Włączenie natywnego tokena @avalancheavax oznacza początek zróżnicowanej puli aktywów kryptowalutowych warstwy pierwszej, pomagających wspierać peg $UST” – możemy przeczytać na profilu LFG na Twitterze.

LFG planuje skupić bitcoiny o wartości 3 miliardów dolarów. Tokeny te będą utrzymywane w rezerwie, w celu wsparcia UST. Kapitalizacja UST na dzień dzisiejszy wynosi około 16,7 miliardów dolarów i jest czwartym co do wielkości stablecoinem.

Na dzień dzisiejszy, LFG jest w posiadaniu 35,767.98 BTC o wartości ok. 1,556,848,217.33 USD.

Może Cię zainteresować:

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl