Stader Labs z przyjemnością ogłasza wydanie Litepapera. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie dokumentu oraz plany Stader na najbliższe kilka miesięcy.

Streszczenie

Kapitalizacja rynkowa tokenów Proof-of-Stake (PoS) wynosi obecnie 325 miliardów dolarów (USD). W porównaniu do Poof-of-Work (PoW), PoS ma wiele zalet, które sprawiają, że rynek ma możliwości wielokrotnego wzrostu.

W przypadku blockchainów PoS trzy główne zainteresowane strony muszą zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami:

 1. Sieci PoS borykają się z problemami centralizacji udziałów.
 2. Delegatorzy napotykają na złożoność związaną z odkrywaniem i zarządzaniem udziałami.
 3. Operatorzy węzłów walczą o właściwą widoczność i nowe delegacje.

Podczas gdy rozwiązanie powyższych wyzwań jest najważniejsze dla ekosystemów PoS, istnieje kilka wielomiliardowych możliwości w krótkim i średnim okresie, w tym:

 1. L1 tokeny bezpiecznie stakowane oraz dodatkowe strategie takie jak launchpady, DeFi, itp.
 2. Liquid staking i związane z nim możliwości DeFi.
 3. Protokoły gamingowe oparte na nagrodach za staking.
 4. Stakowanie dostosowane do potrzeb instytucji, VC, giełd kryptowalutowych i firm Fintech.

Stader buduje kluczową warstwę infrastruktury dla wielu sieci PoS, która umożliwi wykorzystanie powyższych możliwości związanych ze stakowaniem, przy jednoczesnym rozwiązaniu kluczowych wyzwań. Stosujemy niezwykle modułowe podejście do budowania naszych umów, dzięki czemu osoby trzecie mogą wykorzystywać nasze komponenty do tworzenia różnych rozwiązań stakingowych na ich podstawie.

Stader buduje natywne smartkontrakty stakingowe w wielu łańcuchach, takich jak Terra, Solana i innych, a także buduje ekosystem ekonomiczny w celu rozwoju i opracowywania rozwiązań takich jak yield farming, launchpady, protokoły gamingowe z nagrodami, rozwiązania liquid staking i inne.

W dłuższej perspektywie, firma Stader koncentruje się na odblokowaniu platformy oraz wspieraniu osób trzecich w rozwijaniu aplikacji związanych ze stakingiem na bazie infrastruktury firmy Stader.

Token Stader ($SD) jest rodzimym tokenem zarządzania i akumulacji wartości dla Stader. Posiadacze tokenów $SD bezpośrednio skorzystają z sukcesu Stader, ponieważ przychody generowane przez różne modele ekonomiczne są naliczane do tokena $SD.

Kilka znaczących funduszy venture, blockchain i aniołów biznesu wspierało dotychczas Stader w tej podróży.

Link do pełnego dokumentu tutaj.

Stader V1 Terra Launch

Stader v1 ma zostać wprowadzony na rynek w połowie listopada z kilkoma funkcjami, które mają zapewnić wygodę delegatom Luna. Oto spojrzenie na kluczowe cechy Stader’a V1:

 1. Wiele (4-5) puli walidatorów dla delegatów, aby zminimalizować ryzyko slashingu i zachęcić do decentralizacji sieci.
 2. Auto-compounding nagród (konwersja stablecoinów na LUNA i restaking) prowadzący do 15-25% wyższego APY.
 3. Odbiór airdropów jednym kliknięciem dla stakerów Stader umożliwiających znacznie niższe koszty transakcji.

Jak możesz wziąć udział w V1 Launch?

Stader V1 zostanie uruchomiony wraz z wydarzeniem community farming. Zarezerwujemy pewien procent całkowitej podaży tokenów $SD dla społeczności.

Więcej szczegółów dotyczących community farmingu zostanie wkrótce udostępnionych na naszych kanałach społecznościowych. (Twitter, Telegram)

Stader V2 Roadmap

Planujemy uruchomić płynny token do stakowania (liquid staking token) na $LUNA i dodać wiele integracji ekosystemu, aby zasilić strategie dla stakingu oraz airdropów.

Kluczowe funkcje, które będą dostępne w Stader V2:

 1. Płynny token do stakowania: Płynny token stakingowy, który umożliwia natychmiastowe odblokowanie stakowanej $LUNA wraz z akumulacją nagród i airdropów. Wykorzystaj płynny token na protokołach DeFi lub jako LP na DEX.
 2. Strategie DeFi: Integracje z jednym Launchpadem i jednym protokołem DeFi na Terra w celu wzmocnienia APY stakingowych.
 3. Integracje gamingowe: Integracje z co najmniej 1 protokołem gamingowym zasilanym przez nagrody za stakowanie.

Harmonogram uruchomienia v2 zostanie wkrótce udostępniony. Uczestnicy v1 otrzymają dostęp do większości funkcji v2.

Długoterminowe możliwości

Stader dąży do integracji z 7-10 najlepszymi blockchainami PoS w ciągu najbliższych 1-2 lat. W perspektywie długoterminowej, istnieje kilka wielomiliardowych możliwości i rynków, które Stader może zbadać:

 1. Dostosowane produktów stakingowych do potrzeb instytucjonalnych.
 2. Warstwa API do podłączenia głównych aplikacji fintech.
 3. Infrastruktura stakingowa dla nadchodzących blockchainów.
 4. Produkty klasy inwestycyjnej, takie jak ETF-y oparte na natywnych skarbcach firmy Stader.

i wiele więcej…

Zapraszamy do głębszego zapoznania się z Litepaperem, dzielenia się swoimi przemyśleniami i opiniami na amitg@staderlabs.com.

W Litepaper zawarliśmy więcej szczegółów dotyczących poniższych obszarów:

 1. Background: Przedstawia nasze spojrzenie na branżę stakingową w ciągu najbliższych kilku lat, wyzwania stojące przed kluczowymi interesariuszami ekosystemu oraz możliwości w przestrzeni stakingowej.
 2. Introducing Stader: Omawiamy naszą wizję, jak rozpoczęliśmy naszą przygodę ze stakingiem i co chcemy osiągnąć dzięki Stader.
 3. Stader’s Modular Approach: Poznajemy infrastrukturę stakingową przyszłości, kluczową koncepcję techniczną, która czyni Stader niezwykle silnym, pozwalając każdemu na wykorzystanie gotowych komponentów Stader do budowania własnych rozwiązań stakingowych.
 4. Roadmap: Poznaj roadmap produktu, funkcje, nad którymi pracujemy oraz szczegóły dotyczące premiery.
 5. Tokenomics: Wszystko na temat dystrybucji tokenów $SD, użyteczności i akumulacji wartości.
 6. Long-term Opportunities: Spojrzenie na wielkie możliwości, które stoją przed nami.

Link do dokumentu tutaj.

Oryginalny artykuł znajdziecie tutaj.

Poświęciliśmy już na naszym portalu uwagę Stader Labs. Link do poprzedniego artykułu znajdziesz poniżej.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl