Kolejny dzień i kolejne NFT. Tym razem rzucimy okiem na Deszcz Meteorów, który będzie miał miejsce w październiku oraz Smoki od Levana Protocol.

Nazwa Levana jest akronimem od słów

Dosłownie tłumaczone jako Lewaruj (graj na dźwigni) dowolnymi assetami. W domyśle Levana Protocol ma pozwolić Lunatykom na granie na dźwigni tokenami obecnymi w ekosystemie Terra. Początkowo dostępna ma być jedynie Luna na 2x dźwigni.

Być może nie wszystkim znane są mechanizmy stojące za działaniem protokołu, jednak my nie będziemy się w nie zagłębiać. Jeśli jesteś zainteresowany działaniem Levany, szczegółowe informacje znajdziesz w artykule: Przedstawiamy Levana Protocol.

Najważnejsze, żebyście wiedzieli, że aby protokół mógł rozpocząć działanie potrzebuje środków w postaci Lun. Zbiórka tych funduszy odbędzie się w dwóch fazach. My skupimy się tylko i wyłącznie na fazie pierwszej.

Meteor — skała, kamień spadający w atmosferę ziemi, więc poprawnie mówi się Deszcz Meteorów

Meteoryt —  meteor, który spadł na ziemię. Skały więc, które będziemy zbierać, to meteoryty.

Faza I —  Deszcz Meteorów NFT (oryg. NFT Meteor Shower)

Z tej okazji powstał filmik będący wprowadzeniem do historii Smoków Levany, który możecie obejrzeć poniżej.

(jeśli masz kłopot z językiem angielskim, to możesz ustawić automatyczne tłumaczenie na język polski przez YouTube — w mojej opinii jest wystarczające)

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania z filmiku to fakt, że na powierzchnie Marsa (nawiązanie do Mars Protocol, z którym Levana blisko współpracuje) spadł Deszcz Meteorów, a w niektórych z nich znajdują się Jaja Smoków.
Smoki te wzmacniają “moce” osoby, która je posiada.

Użytkownicy mogą uzyskać meteoryty poprzez wniesienie wkładu finansowego w postaci UST. Będzie ono następnie wykorzystane do zakupu Lun użytych do stworzenia Puli 2xLuna

Warto również zaznaczyć, że 16,5% ze zdeponowanych środków zostanie użytych by wynagrodzić twórców i artystów stojących za NFTs Levany, a pozostałe 83,5% zostanie przeznaczone na zakup Lun do Puli 2xLuna.

Stwierdzenie “wniesienie wkładu finansowego” zostało użyte celowo, ponieważ wkład UST nie może zostać zwrócony. Uczestnicy otrzymają w zamian Meteoryty Levany w postaci NFT.

Meteoryty Levany dzielą się na cztery kategorie: Pospolite, Rzadkie, Starożytne oraz Legendarne. Im większy wkład w UST, tym większa szansa na otrzymanie meteorytu wyższej kategorii. KAŻDY uczestnik otrzyma Meteoryt Levany, który MOŻE zawierać smocze jajo.

Minimalny wkład wynosi 1 UST. Nie ma maksymalnej kwoty UST, którą uczestnik może wnieść, im wyższy wkład, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzyma meteoryt ze smoczym jajem w środku. Uczestnicy będą musieli dobrze przemyśleć swoją strategię, ponieważ kwoty wniesione przez innych członków nie będą znane.

Deszcz meteorów potrwa 44 godziny, co oznacza, że ​​każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Co godzinę będzie następował zrzut meteorów dla osób które wniosły wkład, a pośród meteorytów 202 meteoryty będą zawierały jaja smoka. Łącznie wszystkich smoczych jaj Levany będzie 8888. Oznacza to, że uważny uczestnik (pojedynczy adres) może zgromadzić do 44 meteorów Levany, PRAWDOPODOBNIE zawierających do 44 smoczych jaj.
Dla jasności 1UST upoważnia nas do 1 losowania które odbywa się co godzinę. Jeśli więc chcesz zdobyć 44 jaja najmniejszym kosztem, to musisz co godzinę włożyć 1UST.

Na powyższej grafice przedstawiono Legendarny Meteor Levany.

Levana przedstawiła również wyliczenia procentowe prawdopodobieństwa na wygraną smoczego jaja przy 1000 uczestnikach.

Ważne jest, aby pamiętać, że szanse na to, że Meteor zawiera smocze jajo, mogą się zmienić w zależności od liczby uczestników pojedynczego dropu (godzinowego). Gdyby było tylko 202 uczestników, każdy Meteor Levany zawierałby smocze jajo.

Co jeśli wejdziemy w posiadanie Meteorytu?

Po otrzymaniu Meteorów Levany można nimi handlować na dowolnym przyszłym Terra NFT marketplace, przetrzymywać by w przyszłości rozłupać je, lub natychmiast je rozłupać by ujawnić potencjalne smocze jajo.

Powyżej na grafice Legendarne Smocze Jajo.

Możliwość rozłupania Meteorów będzie dostępna po zakończeniu Deszczu Meteorytów. Wszystkie Meteory Levany, które nie zawierają smoczego jaja, zostaną zamienione na Meteorytowy Pył (Meteor Dust) widoczny na poniższej grafice, który będzie można wykorzystać w przyszłości.

Każde smocze jajo ma unikalną nazwę, specyficzne cechy i kryjącą się za nim historię. Z czasem będziemy ujawniać te funkcje.

Smocze jaja służą członkom Levana DAO do identyfikacji kluczowych Członków Społeczności Levana i pozwalają na lepszą współpracę.

Levana DAO zostanie uruchomiona jesienią tego roku. Cieszymy się z przyszłej integracji między Levana Protocol i Levana NFT. Spodziewamy się, że społeczność zaproponuje pod głosowanie nad zarządem ekscytujące możliwości wykorzystania NFT w ramach Protokołu Levana. Chociaż nie możemy zaangażować się w żadną integrację, ostateczną decyzję pozostawiamy społeczności, aby mogli przedstawić swoje pomysły i wdrożyć je z biegiem czasu.

Kroki jakie należy wykonać by zdobyć Meteoryty Levana:

  1. Zarejestruj się na https://levana.finance/meteors przed uruchomieniem. Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy dojdzie do startu.
  2. Gdy Deszcz Meteorów będzie już aktywny, przejdź do https://levana.finance/meteors i połącz swój portfel Terra.
  3. Wybierz, ile UST wpłacić i potwierdź swoim portfelem (minimalny wkład to 1 UST).
  4. Poczekaj godzinę na kolejny drop Meteorów i powtórz proces, aby uzyskać kolejny Meteoryt Levana.
  5. Po zakończeniu Deszczu Meteorów (po 44 godzinach) będziesz mógł zatrzymać swoje meteoryty do rozłupania w przyszłości, możesz również dokonać tego od razu, aby potencjalnie otrzymać Smocze Jajo. Inną opcją jest handel zarówno meteorytami jak i jajami na przyszłych giełdach NFT na Terra.

Deszcz Meteorów jest przewidziany na październik 2021. Jeśli chcesz być poinformowany jako pierwszy pozostaw swój adres email: https://levana.finance/meteors

Przyszłość Levana NFT

Levana dzięki inkubacji z Delphi Digital zawarła partnerstwo z Mars Protocol oraz Astroport by zapewnić ciekawy sposób interakcji NFT z tymi platformami. Inne potencjalne partnerstwa to Galactic Punks, Astroverse i Spaceloot.

Trochę rozkminki od autora

Myślę, że może to być niezwykłe rynkowe zjawisko. Część ludzi będzie sprzedawała meteoryty nie wiedząc czy w środku jest Smok czy nie. To sprawia, że wokół Smoków Levany pojawia się aura zagadkowości. Czy na pewno sprzedaje smoka w meteorze (kota w worku :P)? Dodatkowo współprace które nawiązuje team Levany oraz wsparcie Delphi Digital może zaowocować ciekawymi użytecznościami na wielu platormach. Napomknę jeszcze, że zgodnie z zapowiedziami posiadacze Smoków będą mieli zwiększone “moce” co może chociażby oznaczać większe % na różnych protokołach dla ich posiadaczy. Póki co to jedynie spekulacja 😉

Czołem !

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl