W związku z publikacją litepaper, zespół otrzymał sporo pytań o swój produkt. Poniżej publikujemy pytania, oraz odpowiedzi udzielone przez zespół Leap Wallet.

1. Ilu członków liczy zespół projektowy? Czy mógłbyś przedstawić pochodzenie zespołu Leap Wallet?

Jesteśmy 20-osobowym zespołem, w którym 14 osób zajmuje się stroną inżynieryjną (technologia, produkt, projektowanie, analiza), a reszta zajmuje się marketingiem, rozwojem i treścią. Nasi inżynierowie pracowali wcześniej w takich firmach jak Facebook i Microsoft.

2. Miło było zobaczyć film, na którym pokazano, jak korzystać z portfela Leap i że jest on bardzo wygodny. Jakie są powody i cele uruchomienia portfela Leap?

Istnieją dwa powody, dla których zaczęliśmy pracę nad Leap Wallet:

 • Po pierwsze, Terra jako blockchain jest w fazie bardzo szybkiego rozwoju, a kapitalizacja rynkowa UST wzrosła w ciągu roku do 16 miliardów dolarów. Terra ma już drugi najwyższy TVL z zaledwie 26 protokołami, a w samym 2022 roku zapowiedzianych jest ponad 100 kolejnych. Istnieje silny impuls do szerszego stosowania UST w innych sieciach. Przy całym tym wzroście spodziewamy się znacznego wzrostu liczby używanych portfeli Terra, która już teraz rośnie w stałym tempie 80 000 portfeli miesięcznie.
 • Po drugie, podczas gdy istniejące portfele na Terra służyły do podstawowego celu, jakim jest wprowadzenie na rynek i umożliwienie interakcji z dApps, obecnie istnieje potrzeba stworzenia znacznie bardziej wszechstronnego i łatwego w użyciu portfela, który mógłby zaspokoić potrzeby zaawansowanych użytkowników w miarę rozwoju Terraverse, a także pomóc we wprowadzeniu na rynek nowych użytkowników web3.

Dlatego właśnie wprowadzono na rynek Leap Wallet. Leap ma być super-portfelem dla ekosystemu Terra – łącząc DeFi, staking, NFT i wiele innych funkcji. Naszym celem jest również bycie najbardziej przyjaznym, najłatwiejszym i najlepiej zaprojektowanym portfelem dla Terra.

3. Przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu w projekt duży wpływ na decyzje mają partnerzy projektu i inwestorzy. Czy mógłbyś przedstawić partnerstwo i inwestorów Leap?

Oczywiście. Nasza podróż rozpoczęła się w listopadzie 2021, kiedy otrzymaliśmy grant od TerraForm Labs. Współpracujemy bardzo blisko z kilkoma osobami z TFL i stale korzystamy z ich rad i mentoringu. Pojawiło się duże zainteresowanie ze strony czołowych VC z branży kryptowalutowej naszą rundą seed. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Jeżeli chodzi o partnerstwa, Leap Wallet jest zintegrowany z Anchor, Stader, Astroport, Mirror, Terraswap i wieloma innymi protokołami DeFi. Prowadzimy rozmowy z Luart, RandomEarth i OnePlanet w celu głębszej integracji NFT w portfelu. Jesteśmy również w kontakcie z DeviantsFaction, Monsterra i innymi projektami związanymi z grami – jest to obszar, który bardzo chętnie wspieramy.

Lista integracji

4. Jakie są zalety korzystania z Leap Wallet w porównaniu z już istniejącymi portfelami Terra (np. Terra Station)?

Istnieją 3 obszary różnic w stosunku do innych portfeli Terra – są to:

 • Udoskonalenia funkcji – dzięki Leap możesz tworzyć wiele portfeli, łączyć Ledger z wieloma adresami, przeglądać NFT w portfelu, wykonywać transfery międzyłańcuchowe w portfelu, widzieć podsumowanie portfela w różnych protokołach, mieć dostęp do wielu produktów stakingowych, uzyskiwać najlepsze stawki swapowe dzięki agregacji DEX przez Leap. Większość z tych funkcji nie jest dostępna w innych portfelach.
 • Ulepszenia UX – nasz interfejs jest prosty i łatwy w użyciu, wygląda świetnie (słowa naszych użytkowników, nie nasze), wszystkie funkcje są dostępne w rozszerzeniu. Nieustannie wprowadzamy ulepszenia, takie jak lepszy przepływ haseł, automatyczne wykrywanie NFT itp.
 • Brakujące integracje dApp – mamy już Anchor, Stader, Astroport, Terraswap, Loop, TNS, Terra Bridge zintegrowane natywnie z Leap. Przed nami jeszcze długa lista nadchodzących integracji, w tym z protokołami DeFi i platformami NFT.

Wreszcie, koncentracja – naszym jedynym celem jest stworzenie najlepszego portfela dla Terra. Zawsze staramy się uzyskać informacje zwrotne od społeczności i szybko wprowadzać nowe produkty. Zakończyliśmy fazę 2 naszej roadmapy 3 miesiące przed terminem.

5. Skoro portfele muszą zabezpieczać osobiste aktywa użytkowników, to jak Leap Wallet zamierza poradzić sobie z tymi kwestiami bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo użytkowników jest naszym najwyższym priorytetem podczas tworzenia Leap. Jesteśmy portfelem typu non-custodial, co oznacza, że nie przechowujemy kluczy prywatnych użytkowników i nie mamy dostępu do ich środków. Nasz portfel mobilny będzie wykorzystywał logowanie biometryczne, aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Ponadto badamy różne rozwiązania w zakresie odzyskiwania środków, aby zapewnić lepsze zarządzanie kluczami w zależności od preferencji użytkownika. Co więcej, jesteśmy w trakcie audytu przeprowadzanego przez wiodące firmy audytorskie, a szczegóły ujawnimy po jego zakończeniu. W ostatnim czasie pojawiły się oszukańcze wersje Anchor i innych dApps z ekosystemu Terra. Dzięki dostępowi do tych dApps w portfelu, użytkownik może zmniejszyć ryzyko interakcji z niewłaściwymi smartkontraktami. 

6. Czy możesz krótko opisać najważniejsze kamienie milowe Leap Wallet, nadchodzące kamienie milowe i plan działania?

Najważniejsze kamienie milowe do tej pory:

Listopad-grudzień 2021 → Zamknięta grupa beta – zbudowanie podstaw portfela

 • Obsługa tokenów CW-20
 • Książka adresowa – łatwe zapisywanie i dostęp do często używanych adresów
 • Wymiany w portfelu – dzięki integracji z Terraswap
 • Podłączenie Ledgera
 • Kolekcje NFT – przeglądaj kolekcje NFT wewnątrz portfela wraz z użytecznymi metadanymi dotyczącymi kolekcji i właściwości
 • Dziennik aktywności – zobacz ostatnie transfery i wymiany

Styczeń-marzec 2022 → Publiczna beta (obecnie ponad 2 tys. użytkowników)

 • Integracje protokołów – Połącz Leap z wszystkimi ważnymi aplikacjami sieciowymi protokołów Terra. Dodatkowo, uzyskaj dostęp do najważniejszych protokołów bezpośrednio w portfelu – Anchor, Stader, Terra Name Service (TNS).
 • Fiat on & off ramps – łatwy on-ramp z fiat do UST poprzez integrację z Transak i Kado.
 • Staking w portfelu – łatwy dostęp do metryk walidatorów oraz wgląd w nagrody i airdropy
 • Szczegółowe śledzenie portfela – podział na pakiety aktywów według protokołów
 • Agregacja DEX – dostęp do najlepszych kursów swapowych na Terraswap, Astroport i Loop

Nadchodzące kamienie milowe – dwa obszary, na których skupimy się w najbliższym czasie:

 • Natywna aplikacja mobilna – aktualizacja już wkrótce! Naszym celem jest uzyskanie aplikacji mobilnych, które będą łatwe i przyjemne w użyciu oraz będą posiadały funkcje identyczne z rozszerzeniem.
 • Integracje – wszystkie topowe dApps z Terra mają być wbudowane w portfel. W ciągu kilku miesięcy wszystkie te funkcje będą dostępne natywnie w portfelu – oszczędności (Anchor), Pule Płynności (Astroport, Terraswap), udzielanie i pożyczanie kredytów (Mars, Edge), staking (Stader), autocompoundery (Apollo, Spectrum), optymalizatory wydajności (Nexus), Degen Vaults (Stader)

Więcej o naszej roadmapie możesz przeczytać pod linkiem- TFL spotlight on leap wallet 

7. Leap wallet rozważa wykorzystanie TNS do budowy rozproszonych identyfikatorów. Czy możesz podać przykład jak TNS może być wykorzystany w Leap wallet?

W Leap Wallet teraz, kiedy dokonujesz przelewu zamiast wpisywać adres Terra, możesz po prostu wpisać adres UST np. – leap.ust. Jest to o wiele łatwiejsze do zapamiętania i mniej podatne na błędy.

8. W jaki sposób Leap wallet pobiera opłaty?

Leap wallet pobiera niewielką opłatę po stronie użytkownika za oferowanie uproszczonej obsługi i wyszukiwanie najlepszych cen. Np. za oferowanie zamiany jednym kliknięciem w aplikacji, dodatkowo z zapewnieniem najlepszych cen spośród wszystkich DEXów.

9. Skoro Leap Wallet oferuje również usługę swap, jak rozwiązuje problem slippage?

Rozwiązujemy problem slippage poprzez agregację Astroport, Terraswap i Loop, tak aby użytkownicy mogli zobaczyć najlepsze kursy we wszystkich z nich. W przyszłości chcemy zbudować/ zintegrować się z routerami i splitterami (1inch), które jeszcze bardziej zoptymalizują stawki za wymianę.

10. W jaki sposób Leap Wallet może przyczynić się do rozwoju metaverse?

Staramy się rozwijać naszą wiedzę o Metaverse i o tym, jak możemy się w to zaangażować. Jednym z pomysłów jest pomoc użytkownikom w budowaniu ich tożsamości on-chain opartej na posiadaniu tokenów, NFT, itd., którą mogą przenosić do gier i aplikacji metaverse. Jeśli masz więcej pomysłów, nie krępuj się podrzucać ich na nasze kanały Telegram/Discord! 

11. W jaki sposób Leap planuje pozyskiwać użytkowników i rozwijać się w nadchodzących miesiącach?

Na kolejnym etapie rozwoju chcemy nawiązać współpracę z różnymi protokołami i kolekcjami NFT, aby przyciągnąć użytkowników do Leap Wallet. Od początku wierzymy w PLG (product led growth), a ulepszony UX i lepsze funkcje będą stanowić podstawę dla tego wszystkiego.

12. Kiedy tokeny Leap Wallet zostaną wprowadzone na rynek? 

Tokeny Leap Wallet zostaną wprowadzone wkrótce, zarejestruj się tutaj, aby być na bieżąco! Zapoznaj się również z naszym litepaper tutaj.

13. Jaka jest użyteczność tokenów Leap? 

Posiadacze tokenów xLEAP (które otrzymasz poprzez stakowanie tokenów LEAP) mogą korzystać z wielu dodatkowych korzyści podczas używania portfela Leap, zarówno po stronie użytkownika, jak i po stronie protokołu.

Strona użytkownika

 • Obniżone opłaty za swapy podczas korzystania z wymiany w portfelu Leap 
 • Obniżone opłaty podczas korzystania z rampy on-wallet i agregatorów cross-chain w portfelu Leap
 • Priorytetowy dostęp do Launchpadów i innych funkcji portfela.

Strona protokołu

 • Protokoły posiadające xLEAP otrzymują darmowe, wyróżnione sloty w dApp store i/lub obniżone opłaty partnerskie

14. Czy Leap Wallet ma aplikację na Androida/ iOS? 

Leap wkrótce uruchomi aplikację na systemy iOS i Android, abyś mógł mieć dostęp do Terraverse w podróży! Zapisz się, aby uzyskać wczesny dostęp do wersji beta tutaj.

Jeżeli nie czytałeś jeszcze litepaper, polecamy poniższy artykuł.

Aby zawsze być na bieżąco, śledź nas na Twitterze.

TerraInfo.plhttps://twitter.com/terrainfopl

Zachęcamy również do dołączenia do kanału informacyjnego na telegramie, oraz grupy dyskusyjnej na discordzie.

Telegram https://t.me/terrainfopl

Discord https://discord.gg/UwXNuywQ

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl