Kujira to protokół, dzięki któremu każdy z nas będzie mógł rywalizować z wielorybami oraz ich botami w likwidowaniu przelewarowanych pożyczek w ekosystemie Terra.

Strona Internetowa Kujira

Co obecnie wiemy o Kujira ?

Być może część z Was pamięta Harpoon Protocol, czyli protokół który miał ułatwiać likwidacje. Na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło do kilku zmian w zespole oraz rebrandingu. Trzon zespołu czyli najbardziej zapaleni Lunatycy kontynuują swoją misję pod nowym szyldem Kujira.

Kujira z języka japońskiego oznacza Wieloryba.

Dziś na oficjalnym Twitterze Kujira opublikowano grafikę przedstawiającą interfejs.

Według zapowiedzi na platformie będzie można deponować UST, a następnie wybierać przy jakim premium chcemy aby protokół dokonał za nas likwidacji.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć, w jaki sposób ustalane jest premium likwidacyjne dla danej pożyczki w Anchorze, ale mam nadzieję, że Kujira przybliży nam ten temat w przyszłości.
W każdym razie, my jako likwidator możemy ustalić premium na jakim chcemy polować na pożyczkę. Według grafiki możemy wybrać zakres od 0–30%.

Na pionowych słupkach możemy zobaczyć wizualne przedstawienie Puli Likwidacyjnych. Przykładowo najwięcej środków jest zdeponowanych na 21% Premium. Jeśli uda nam się dokonać likdwidacji, otrzymamy bLuny na nasz portfel. Dokładny mechanizm będziemy wyjaśniać, gdy dostępne będzie więcej informacji.

Opłaty na protokole najprawdopodobniej pozostaną bez zmian (2 UST od każdej transakcji). Kujira planuje jednak wypuścić swój token, a jego posiadacze będą mieli zmniejszone opłaty wewnątrz protokołu.

Uruchomienie planowane jest na Q4 2021.

UWAGA !
Obecnie istnieje stara wersja strony https://beta.kujira.app/.
Twórcy odradzają jej używania. W niedalekiej przyszłości ma zostać zlikwidowana.

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl