Jest to ważne wydarzenie dla ekosystemu Kujira, więc prosimy o poświęcenie czasu na dokładne zapoznanie się z nim.

Nasz manifest mówi „każdy zasługuje na to, by być wielorybem”. Wiemy, że oznacza to coś więcej niż wielkie torby. Wieloryby mają również wpływy. Mając to na uwadze, jesteśmy bardzo dumni, że możemy przedstawić pierwszą iterację zarządzania w naszym świecie, a także sposób, aby dać każdemu szansę na wykorzystanie swoich wpływów do jego ulepszenia.

Prześledźmy ten proces krok po kroku, a później dodamy więcej szczegółów:

PROCES ZARZĄDZANIA

 1. Stakuj swoje $KUJI. Jest to Twój głos w Twoim ekosystemie. Najpierw jest stakowanie, potem głosowanie.
 2. Propozycja w pierwszej kolejności mogą być tworzone przez nas. W przyszłości również przez Ciebie i Twoich współużytkowników.
 3. Każda propozycja będzie miała swoją „nagrodę”. Prawdopodobnie będzie to 200 000 $KUJI*.
 4. Aby zagłosować na propozycję, użytkownik musi stakować $KUJI. Liczą się tylko tokeny z SAT. Tokeny LP nie.
 5. Ilość $KUJI stakowana przez Ciebie określa wagę Twojego głosu. Innymi słowy, każdy stakowany $KUJI jest wart jednego głosu.
 6. Propozycja osiąga kworum**, gdy 10% wszystkich stakowanych $KUJI zostało użytych do głosowania. Na przykład, jeśli stakowano 100 000 $KUJI, 10 000 $KUJI musi zostać użyte w głosowaniu, aby propozycja osiągnęła kworum.
 7. Kiedy głosujesz, wszystko co stakujesz liczy się do Twojego głosu. Nie możesz głosować za pomocą części swoich głosów. Po zakończeniu głosowania „nagroda” z punktu 3 jest rozdzielana pomiędzy stakerów, którzy głosowali. Nagroda jest za głosowanie, a nie za stakowanie. Jeśli stakujesz, ale nie zagłosujesz, nie możesz wziąć udziału w podziale nagrody.
 8. Obecnie jest tylko nagroda za stakowanie.
 9. Jest 14-dniowy okres na wycofanie się ze stakowania. Kiedy okres ten dobiegnie końca, będziesz musiał wypłacić swoje tokeny do portfela.

FAQ

Dlaczego użytkownicy nie mogą składać propozycji?

Ekosystem Kujira jest w początkowej fazie rozwoju. Wierzymy, że będzie się rozwijał i stanie się prężny, ale w tych pierwszych dniach chcemy go chronić, więc musimy być ostrożni. Kiedy już przetestujemy system, a nasze dziecko będzie gotowe do lotu, otworzymy możliwość składania propozycji dla użytkowników. Proszę nie pytać kiedy 🙂

Jak długo będzie trwało głosowanie?

Głosowanie może trwać od kilku dni do 2 tygodni, w zależności od skali głosowania, oraz aby dać możliwość wypowiedzenia się osobom w różnych strefach czasowych. Wszystkie propozycje będą miały wyraźnie zaznaczoną datę rozpoczęcia i zakończenia.

Kiedy wykonywane są snapshoty do nagród?

 • Aby otrzymać nagrodę, musisz posiadać stakowane tokeny ZANIM propozycja zostanie utworzona.
 • Snapshot jest wykonywany na początku głosowania.
 • Waga Twojego głosu jest określona przez wielkość Twojego udziału przed snapshotem. Dodanie większej ilości tokenów po rozpoczęciu głosowania nie zwiększy Twojego głosu ani nagrody.
 • Musisz zagłosować, aby zostać uwzględnionym w podziale nagrody. Stawki same w sobie nic nie dają.
 • Nagrody są do odebrania po zakończeniu głosowania nad propozycją.
 • Nagrody są rozdzielane sprawiedliwie w zależności od wielkości Twojego głosu w stosunku do całkowitej liczby głosów. Na przykład, jeśli sam wniosłeś 1% całkowitej sumy $KUJI użytej w głosowaniu, otrzymasz 1% nagrody.

Gdzie mogę znaleźć propozycje?

Propozycje będą dostępne w sekcji zarządzania na stronie BLUE, a my będziemy udostępniać linki i ogłaszać, że są dostępne poprzez nasze kanały komunikacji, takie jak Twitter, Telegram i Medium. Mamy nadzieję, że użytkownicy Kujira będą aktywnie dyskutować na swoich własnych kanałach.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o propozycjach?

Zapraszamy na stronę https://blue.kujira.app/govern, aby zobaczyć propozycje i ich wyniki.

Czy wieloryby nie będą kontrolować głosowania?

To prawda, że niektóre portfele posiadają więcej $KUJI niż inne. Ale z ponad 8 milionami w obiegu i licząc, nawet największy pojedynczy posiadacz nie ma wystarczająco dużo, aby kontrolować głosowanie. Ta moc leży w rękach ludzi.

Kiedy wystartuje pierwsze głosowanie?

Ser, to już się stało. Idź tutaj, aby zobaczyć naszą pierwszą propozycję. Głosowanie zaczyna się 06 grudnia, więc musisz rozpocząć stakowanie przed tym terminem, aby wziąć udział.

Wchodzę w to! Jak mogę rozpocząć stakowanie?

Udaj się na https://blue.kujira.app/govern, aby stakować $KUJI i stać się częścią kształtowania przyszłości.

Pozostań bykiem.

*Do potwierdzenia

**Kworum oznacza minimalną liczbę uczestników wymaganą do tego, aby głosowanie zostało uznane za prawomocne

Wszystkie treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zawartych na stronach informacji podejmowane są na odpowiedzialność użytkownika serwisu.Redakcja Terrainfo.pl